Gasca de Constanta *117*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cine deschide un alt capitol primeste de la mine o inghetata!!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Fie ...o inghetata...de vanilie, da?
Va invit la capitol nou:
GASCA DE CONSTANTA 118

<<<dadi,mami de Anduta(14 sept.) si Bibica(14 febr.)>>>
NOI!

Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Camelia, Crixia, si a mea mica a facut aseara febra 40 de grade. Nu 39.9, 40, de am intrat in vrie. Am bagat-o in cadita cu apa calda pe care am racit-o treptat, i-am bagat un supozitor novocalmin pt bebelusi si am infasurat-o (inclusiv capul) intr-un prosop mare si umed pe care il racoream din cand in cand. Stiam eu ca nu e bine sa racesti corpul si capusorul nu, ca temperatura ridicata dauneaza creierului si poate intra copilul in convulsii. Nu stiu sa explic in termeni medicali . Am adus-o asa la 37.5.
Dimineata iar a facut febra, refuza sa manance, bea doar apa. Am aplicat iar procedeul de aseara, acum am scazut-o "doar" de la 39.
Mie imi e groaza de urgenta, de cate ori am ajuns acolo cu vreunul din cei mari m-au trimis acasa cu algocalmin si fenobarbital. Sunt f tentata sa ii dau antibiotic, desi pana acum am evitat, dar doar in functie de cum se comporta diseara.
Sanatate multa scumpelor micute minunate. (SMSMM)

Camelia, daca ajungi totusi cu ea la urgenta, sa imi spui si mie te rog ce ti-a zis sau macar daca dr ti s-a parut ok.

Eu am sperat ca macar mezina sa ocoleasca traditia de a se imbolnavi in weekend

Va pup pe toate, minunatelor

P.S. Un intarziat LA MULTI ANI sarbatoritilor/sarbatoritelor lunii

P.P.S. Lali, pustiul meu a avut la 3 ani buza de jos strapunsa de un dinte si nu s-a invinetit. Si cand era mic avea mereu tendinta sa cada din pat, indiferent de cate ori i-am aratat cum se coboara in siguranta. Fetele insa au prins miscarea imediat

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput