Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

monica e groaznic in BUc.
si maine si duminca va fi si mai rau. 36la umbra

da..si eu am zis de la inceput k e baiat. asa simt.
asa k nu schimb carucioru de la semnatura

o seara frumoasa sa ai


Raluca si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 15+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Curios lucru cand am fost la eco de trim 1 bebele meu a fost f cuminte cat sau facut masuratorile(am vb cu el sa fie cuminte), apoi a inceput sa se agite si abia abia la mai prins k sa mi-l arate cum se joaca el.
Oricum sotul meu abia asteapta sa-l vada cum se joaca. Dupa ce am plecat eu la munca imi povestea mama lui k a stat vre 2 ore si s-a uitat la 2 poze de ecograf. poate isi da seama singur ce e fetita sau baiat.
Monika legat de presentiment te cred, am o prietena care de la inceput a zis k ea are baiat si baiat a fost. Sa ai o seara placuta.

Laura

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si eu, cum va mai ziceam, am simtit din prima la Patrick ca e baiat, nu stiu de ce. Numai cu el vorbeam, si al meu sot la fel. Si baiat a fost. Acum... n-aveam nici o presimtire insa din ce in ce ma surprind ca zic: patutul ei, stau cu ea, hainutele ei... etc. O fi si asta vreun semn
Oricum, pentru mine chiar nu conteaza deloc. Spr sa-mi zica la eco de pe 6 august, daca nu o sa astept pana in octombrie, noiembrie, oricum hainute si totul pregatim am.

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

am revenit si eu..am terminat cu bagajele...calcatu la camasi..am murit de cald si de spate cu fieru in mana m-au luat si niste nervi..data viit ori isi calca ori merge in izmene..io nu mai calc, m-au luat ametelile..l-am avertizat


bebelu..ai dreptate, mai bine astepti sa sti sigur ce e si nu te mai gandesti..eu am stabilit in seara asta ca se numeste ''bebe'' pana nasc..se uita cam ciudat sotu la mine
la 12 sapt mi-a zis iosup ca e baiat..la 13 si ceva alt dr a zis ca nu se vede, nu isi da seama..deci si eu sunt cam in dubii
faza e ca eu as suporta mai greu aceasta schimbare ..recunosc cu toata rusinea ca nu mi-ar cadea bine si probabil as plange vreo zi intreaba pana ma obisnuiesc cu ideea..
Noi sa fim sanatosi..toti






Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Si eu, cum va mai ziceam, am simtit din prima la Patrick ca e baiat, nu stiu de ce. Numai cu el vorbeam, si al meu sot la fel. Si baiat a fost. Acum... n-aveam nici o presimtire insa din ce in ce ma surprind ca zic: patutul ei, stau cu ea, hainutele ei... etc. O fi si asta vreun semn
Oricum, pentru mine chiar nu conteaza deloc. Spr sa-mi zica la eco de pe 6 august, daca nu o sa astept pana in octombrie, noiembrie, oricum hainute si totul pregatim am.

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!






la fel mi se intampla si mie..vb numai la masculin de cand am ramas gravida..chiar inainte sa imi zica ca e baiat..de aia mi-ar fi foarte greu



Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

bai..mai am o problema grava care ma framanta..nu mai suport copii ..ai altora adevarul..dar nu ii suport..de vreo doi ani m-a apucat chestia asta..speram ca atunci cand raman gravi sa imi revin..dar nu
nu ii suport cand ii vad pe strada..m-as stramba la ei..mi se par toti urati si rasfatati..imi vine sa sparg tv-ul cand vad copii in reclame, cat sunt de falsi si cum storc banii de pe spatele lor..cand aud copii plangand sau tavalindu-se prin market i-as lua la suturi..nu am rabdare deloc
si culmea e ca prin market ma trezesc cu vreun pitic umbland dupa mine..mi se prinsese unu de fusta ieri si nu imi mai dadea drumu
ati patit asa ceva ?



Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Simo eu asa sunt de cand ma stiu. Ma gandeam si eu la faza k atunci cand o sa fiu gravida o sa ma schimb, dar nimic imi vine sa-i strang de gat e aia care urla si zbiara k vrea nu stiu ce prostie pe care a vazut-o. Singurul copil car eimi e drag e finutul meu, dar si el o sa fie pe locul dau cand o sa-l tin pe al meu in brate.
Burtici eu va spun o seara frumoasa si somnic usor. Ma preg de plecare acasa si cand ajung trebuie sa fac de mancare familionuluica ce vreau eu sa pap nu stie nimeni sa faca(pui cu smantana)
v-am pupacit.

Laura

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Eu prima data mi-am dorit fetita dar am simtit ca e baiat si baiat a fost, iar acum tot fetita vreau, dar cred ca tot baiat e

Shine stai linistita, copilul tau e al tau si nu se compara cu nimic pe lumea asta. Pe mine ma ruga sora mea sa il legan pe fiu so cand era bebe (cand avea ea ceva de facut), si ma gandeam -- Aoleuuu, nu as putea sa fac asta niciodata--. Este altceva cand e copilul tau, nu se compara cu nimic pe lumea asta. Este drept ca trebuie sa te ajute si sotul, e foarte important, nu trebuie sa te ajute neaparat fizic, cat moral



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor aici vad ca a inceput sa ploua, ce bine,....ca se mai racoreste un pic

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

somn usor loutzy

da bebelusi..dar mai am un copil, are 8 ani.nu sunt la primul..cu ea nu am nimic, ma enerveaza adevarul cateodata cu figurile timpurii de domnisoara ..dar e altceva
in schimb cand vad alti copii..nu imi plac deloc
in seara asta vazusem un afis cu o gradinitza care avea un copil pus acolo ..ii ziceam sotului ca alt copil frumos nu au gasit si astia pt reclama..am vecinii d de langa bloc..au 2 copii. gemeni cred..mama ce mai urla, de anul trecut de cand s-au nascut aia plang intr-una..zilnic cate 4-5 ore ii aud daca stau acasa..si e plans din ala razgait nu de durere sau de altceva..si parintii linistit langa ii lasa sa urle..ma innebunesc pur si simplu..inchid geamurile..
la felul in care ma comport in preajma lor nimeni nu zice ca am copii..sau ca mi-am dorit copii



Simo 16 +

Mergi la inceput