Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Simo, de la al treilea incolo devii mai intelegatoare...cu copii tai vorbesc.
Nici eu nu suport sa le vad pe fete maimutarindu-se iar daca plang alintat nu le ia nimeni in seama ci merg in camera lor sau poftesc afara. La 8 ani aerele de domnisoara sunt doar la inceput

Mie mi se parea ca copiii care se tavalesc in magazin au niste parinti...pana m-am trezit cu fie-mea facand asa in magazin - avea vreo 2 ani - sa-mi vina rau, sa intru in pamant de rusine...s-a intamplat doar o data ce-i drept

Bebelusi, cred ca esti mai bine asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

fetele..va las
maine ma asteapta cosmarul..drum lung la tara..de acolo alti 50 km catre nunta.. .caldura mare va fi ...pe urma rupti, duminica pe la 12 sper sa plecam de acolo..imi iau si pitica acasa ca o sa plecam la munte pe 1..si la mare pentru ca nu scap de ea si imi rupe sufletul cand se uita la tv si vede copii in apa..sta asa si ofteaza usor, da nu zice nimic..e incredbil cat bun simt are la 8 ani..saraca doar daca ma uit urat la ea stie ce a facut ..nu am ai certat-o de cand avea vreo 5 ani..e o scumpete (ca e a lu masa, normal )

am calculator la tara..numa netu sa nu il uit..si sa am semnal acolo
deci maine dupa-amiaza intru sa vad ce faceti

v-am pupacit..somnic usor si week linistit va doresc



Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Doloress, imi pare rau pt piticul tau. E tare nasol cu entorsa, eu am avut anul asta, exact in ajunul Pastelui am reusit performanta...n-o sa uit noaptea aia cand imi venea sa ma urc pe pereti de durere, a fost groaznic. Pana la urma am ajuns la urgenta si mi-a pus mana in ghips 7 zile + calmante, iar dupa 24 h m-am mai lasat cat de cat. Deci imi imaginez ce trebuie sa simta bietul copil1!

Lorich, adica am sanse sa-mi ramana sanii la dimensiunile astea? In majoritatea cazurilor stiam ca revin la dimensiunea initiala...



_
BB e deja pe drum
Roxana 14+
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_g

Simo, de la al treilea incolo devii mai intelegatoare...cu copii tai vorbesc.
Nici eu nu suport sa le vad pe fete maimutarindu-se iar daca plang alintat nu le ia nimeni in seama ci merg in camera lor sau poftesc afara. La 8 ani aerele de domnisoara sunt doar la inceput

Mie mi se parea ca copiii care se tavalesc in magazin au niste parinti...pana m-am trezit cu fie-mea facand asa in magazin - avea vreo 2 ani - sa-mi vina rau, sa intru in pamant de rusine...s-a intamplat doar o data ce-i drept

Bebelusi, cred ca esti mai bine asa-i?


aha..deci mai facem unu..sa fie trei si sa ma linistesc
chiar mi-as dorii..ar fi asa frumos, dar sunt timpurile astea aiurea care nu ne permit prea multe..


sotul meu zicea ca hainutele le pastram pt urmatorul..si el isi doreste





Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lili da, ma simt mai bine, nu stiu ce naiba o fi fost, ce-i drept am fost cam suparata zilele astea m-am tot ciondanit cu \Mircea pe prostii.

Simo, stiu ca ai deja o fata mare de 8 ani, dar asa cum iti spuneam, te streseaza ai altora, dar o sa vezi ca al tau nu te va stresa. Si eu am alergie la copiii rasfatati. Sunt convinsa ca sunt vinovati parintii pentru asta, bineinteles, nu neaparat voit, ei cred ca fac bine cum fac. Am intregi discutii cu maica mea pe tema asta, ma acuza ca le stiu eu pe toate. Eu cred ca un copil trebuie inteles, ca nu urla de nebun, eu am vazut la Vlad

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ioana, felicitari pt bebelina dansatoare!

_
BB e deja pe drum
Roxana 14+
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

dRUM BUN SIMO si distractie placuta
aveti grija cu caldura asta.
cica week-endul asta va fi teroare.

si eu maine sunt plecata la pomana la bunica si nu stiu cand ajung si duminica la botez.
dar intru p seara sa vad ce mai e pe aici .

acu am terminat papica pt sot, am pus praji la cuptor, pap si eu un pic si mai am de facut sanvisurile pt maine, baitza si somnic de voie.
spre sa dorm bine..desi la ce caldura e...nu cred k am sanse.




Raluca si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 15+


858 SMS PT COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Asta era mesajul..da l-am incurcat

aha..deci mai facem unu..sa fie trei si sa ma linistesc
chiar mi-as dorii..ar fi asa frumos, dar sunt timpurile astea aiurea care nu ne permit prea multe..


sotul meu zicea ca hainutele le pastram pt urmatorul..si el isi doreste





Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ms mult...ai grija cu caldura ralu..sa nu stai in soare si sa te odihnesti eu pser totusi sa ploua spre seara



Simo 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Eu ma uit la Pro tv la o porcarie de emisiune si mi-au facut aia o pofta de peste de morrrrrrrrr, salivez, Mircea acum trebuie sa apara de la serviciu, si a zis ca imi cumpara , dar numai sa mai gaseasca undeva la ora asta

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 13 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput