Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (85)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

despre bani si tinerete... din fericire, cand esti tanar nu prea ai nevoie de multi bani - sa pleci la mare, sau la munte... cand iti pui pirostriile parca nu stiu cum intra in sac si timpul liber si dispozitia de a pleca undeva si tonusul muscular pentru un efort fizic ceva mai intens, eu as compara treaba asta cu "prinsul radacinilor", incepi sa te latzesti, esti tot mai putin mobil si incet-incet prinzi radacini, te "legi de glie", casa-masa, catel-purcel, rate la banca, copii-unul-dupa-altul si timpul liber te costa din ce in ce mai scump, poate prea scump ca sa ti-l mai poti permite. sincer, am avea bani, mai ales ca nici nu ne-ar costa scump, nu suntem pretentiosi, dimpotriva, ne multumim cu conditii destul de modeste, intr-un an am stat la cort si copilul in masina, in anul al doilea am stat la o gazda care ne-a oferit 2 camere la pret de 60 de lei pe noapte, n-am avut nevoie de masina, ne-am descurcat cu cfr-ul (sotului nu-i place sa conduca si incep sa-l inteleg - l-am tocat cu masina aia de serviciu complet degeaba, sa ai masina de serviciu inseamna sa fii tot timpul la dispozitia si in slujba firmei, du-te, vino, ada, insotzeste, etc plus benzina, plus reparatii, plus parcari, plus... dar de ce ma imbat de una singura cu apa rece, vreau masina! ce mai tura-vura), deci cfr (lucru pentru care i-am scos sotului ochii de toti banii de bilete), am stat la mare pana ne-am plictisit... la munte la fel, echiparea in 3, tot de ce aveam nevoie in 2 rucsace... acum datele problemei s-au schimbat dramatic, fara o masina cred ca nici nu ne-am putea urni din loc si eventual fara vreo juma de casa... ca beb are alte nevoi si pentru ca suntem prea comozi pentru un astfel de deranj n-o sa plecam nicaieri pana face mucea mic cel putin vreo 3 ani ca sa fie si el bun de drumetie cu un mic rucsac in spate si sa nu icneasca la un deal mai maricel...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

salutare fetele mele...

Plecati in concedii! ce frumos! Asa mi-as dori si eu o iesire...dar deocamdata nu putem ca sotul e prins tare cu serviciul acum si nu-si poate lua concediu. Bine, nici cu banii nu stam chiar pe roze, dar o rezolvam noi cumva pana la urma daca era el liber. Anul asta o sa ne relaxam acasa si mai iesim cate un week-end asa la munte...e bun si atat, decat deloc.

Drum bun fetele care plecati, sa aveti bebei cuminti, sanatosi si sa va intoarceti acasa cu bateriile incarcate!

Eu incerc sa recuperez acum din urma cu cititul pentru ca azi nu am avut curent electric...s-a ars un transformator pe tronsonul nostru si au lucrat cei de la electrica pana acum seara tarziu si in final au reusit sa rezolve problema. Azi numai pe afara am stat ca in casa n-am putut face nimic. Nu avem generator de curent, asa ca a trebuit sa acceptam situatia...nici apa n-am avut pt ca si hidroforul tot pe baza de curent functioneaza. Asa ca toate treburile de azi, spalat, calcat, aspirat etc. au ramas pe maine.
Partea buna din toate astea e ca am avut mai mult timp sa ma joc si sa vorbesc cu gagalicea. Ne-am distrat tare azi si eu sunt tare happy ca am petrecut atata timp cu ea, de obicei mai faceam si treburi in timp ce stateam cu ea, dar azi...numai ne-am jucat si ne-am maimutarit. Si s-a vazut asta in atitudinea ei din asta seara...de obicei era mai maraita, mai mofturoasa...in seara asta a fost numai un zambet toata si a adormit gangurind cu tzitza-n gura. Imi venea s-o mananc nu alta!!!
Azi am mers pe la mama si i-am aratat toate orataniile de prin curte...gaini, iepurasi, vitelus, purcel, catel, pisica...ce incantata era si se hohotea. Cea mai incantata a fost de pisica...un puiutz mic care tot mieuna si ii atragea atentia si se tot intindea spre el sa-l apuce. Noroc ca n-a ajuns la el, ca daca reusea cred ca-l ducea la gura sa-l roada.

Hai ca iar ma intind cu palavrageala si nu mai am timp sa citesc din urma...

Mai scriu un rand si ma apuc de recuperat

LML tuturor pufuletilor de azi...
si in mod special MIRUNEI de Dastefa...sa fie sanatoasa, sa creasca mare si desteapta si sa-si bucure parintii!!!
La rlc_sandor a fost petrecere mare azi ca acum am vazut ca a sarbatorit amandoi copilasii...ce misto asa!!!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Un vot pentru o strumfita cu codite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... cand ma gandesc la sotul meu cu greutate... ma consolez cu inaltimea lui 190 si totusi... pe voi v-ar soca o astfel de veste? draga mea, am 139 de kile? il dau in fapt aici pe forum...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Om cu greutate...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Corect! ca bine ai zis! Ce face Cris? Yannis doarme de la 22:30

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... cand ma gandesc la sotul meu cu greutate... ma consolez cu inaltimea lui 190 si totusi... pe voi v-ar soca o astfel de veste? draga mea, am 139 de kile? il dau in fapt aici pe forum...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Om cu greutate...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Corect! ca bine ai zis! Ce face Cris? Yannis doarme de la 22:30

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure





Mamica fericita!
A mea abia a terminat baita, dar vad ca se freaca la ochi. Ma duc sa o culc si daca ma intorc in timp util fac si capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

despre bani si tinerete... din fericire, cand esti tanar nu prea ai nevoie de multi bani - sa pleci la mare, sau la munte... cand iti pui pirostriile parca nu stiu cum intra in sac si timpul liber si dispozitia de a pleca undeva si tonusul muscular pentru un efort fizic ceva mai intens, eu as compara treaba asta cu "prinsul radacinilor", incepi sa te latzesti, esti tot mai putin mobil si incet-incet prinzi radacini, te "legi de glie", casa-masa, catel-purcel, rate la banca, copii-unul-dupa-altul si timpul liber te costa din ce in ce mai scump, poate prea scump ca sa ti-l mai poti permite. sincer, am avea bani, mai ales ca nici nu ne-ar costa scump, nu suntem pretentiosi, dimpotriva, ne multumim cu conditii destul de modeste, intr-un an am stat la cort si copilul in masina, in anul al doilea am stat la o gazda care ne-a oferit 2 camere la pret de 60 de lei pe noapte, n-am avut nevoie de masina, ne-am descurcat cu cfr-ul (sotului nu-i place sa conduca si incep sa-l inteleg - l-am tocat cu masina aia de serviciu complet degeaba, sa ai masina de serviciu inseamna sa fii tot timpul la dispozitia si in slujba firmei, du-te, vino, ada, insotzeste, etc plus benzina, plus reparatii, plus parcari, plus... dar de ce ma imbat de una singura cu apa rece, vreau masina! ce mai tura-vura), deci cfr (lucru pentru care i-am scos sotului ochii de toti banii de bilete), am stat la mare pana ne-am plictisit... la munte la fel, echiparea in 3, tot de ce aveam nevoie in 2 rucsace... acum datele problemei s-au schimbat dramatic, fara o masina cred ca nici nu ne-am putea urni din loc si eventual fara vreo juma de casa... ca beb are alte nevoi si pentru ca suntem prea comozi pentru un astfel de deranj n-o sa plecam nicaieri pana face mucea mic cel putin vreo 3 ani ca sa fie si el bun de drumetie cu un mic rucsac in spate si sa nu icneasca la un deal mai maricel...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Ti-am citit mesajul si am dat din cap a aprobare...cam acelasi punct de vedere il am si eu asa in general...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Un vot pentru o strumfita cu codite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui lorex

sunt in parc cu printzesuca
N-am mai reusit sa intru azi pe la voi
Tot ma gandesc la oferta decenuelei pt bulgaria, parca as vrea si eu un concediu, toata lumea vb de concedii si noi nik..
Cristies, pleci maine deci. Drum bun si usor, sa va odihniti bine!
Iurik imi umple zilele de bucurii, e o scumpik, rade din ce in ce mai mult, vrea sa stea numai pe burtik, imi solicita prezenta din ce in ce mai mult, insa de papat nu prea papa cat ar trebui, iar de dormit nu mai spun, scurt si des..
Acum suntem abandonate in parc, tati are vinerea zi de biliard..:(
Eh, macar merita ca a facut azi casa luna dragul de el..
Va pup dulce dulce

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

VOTAM BOBITZA LA PRIMUL EI CONCURS


01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


stii ceva? banii vin si se duc...fiecare merita macar 1 sapt de..altceva....io zic ca nici la tine nu se face temelia cu banii aia....cu momentele astea ramanem...

daca as avea bani multiiiiiiiiiii ( poate mi se da si mie..am calcat azi in ...noroc...da ce noroc....eram in slapi...si m-am unsssss) mi-as face o casa ( nu mare dar intima) mi-as lua o masina mai mare sa-ncapa bagajul lui jiji si.....AS CALATORI....doamen ce-mi place sa vad locuri noi..si nu neaparat turistice...imi place sa vad lumea asa cum e ea nu...fatza comerciala...

aoleu o iau razna...

sfatul meu ...goooooooooo

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...



Dap!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Un vot pentru o strumfita cu codite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... cand ma gandesc la sotul meu cu greutate... ma consolez cu inaltimea lui 190 si totusi... pe voi v-ar soca o astfel de veste? draga mea, am 139 de kile? il dau in fapt aici pe forum...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Om cu greutate...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Corect! ca bine ai zis! Ce face Cris? Yannis doarme de la 22:30

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Si a mea doarme de la 11, da' io am baut si deocamdata nu mi-e somn. Sotul meu e plecat (suntem doar noi, fetele) si de-aia mi-am luat, ca el nu are voie ca e alergic[:D si nu se poate abtine daca-l are sub nas...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... cand ma gandesc la sotul meu cu greutate... ma consolez cu inaltimea lui 190 si totusi... pe voi v-ar soca o astfel de veste? draga mea, am 139 de kile? il dau in fapt aici pe forum...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Om cu greutate...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Corect! ca bine ai zis! Ce face Cris? Yannis doarme de la 22:30

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure





Mamica fericita!
A mea abia a terminat baita, dar vad ca se freaca la ochi. Ma duc sa o culc si daca ma intorc in timp util fac si capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

sa ma laud sau sa nu ma laud? (sa nu-si ia nasul la purtare)... la noi somnicul e sfant la ora 21.30-22.00 cu baita intre 20.30 si 21.00 si cu plimbarea intre 18-19... si cu somnicul intre 17-18... sa mai zic? ca avem toata ziua frumos organizata pe intervale orare... si kaka era programata, dar de cand cu diversificarea nu mai avem program de kaka. Eu nu am program la nimic, nici macar la trezit sau culcat, mic dejun sau pranz, totul e foarte haotic, nu am nicio regula, dar copilul asta e ceas! poate ma ordoneaza si pe mine cu bioritmul lui reglat frumos la minut... lucrurile astfel sunt mult-mult mai simple!

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



Pauza de cafea dupa cum bine ne-am obisnuit .

M-am intalnit ieri cu Haircut, din intamplare desigur ca la cat sunt de prinsa cu ai mei nici macar o intalnire nu sunt in stare sa imi fixez. So, Dumnezeu a avut grija sa ne vedem in sfarsit . Am vazut 2 fete frumoase foc. Maia e o scumpa si f f vesela. Haircut e o mamica f dragutza, f calma si f optimista. Imi place si sunt super incantata ca stam in acelasi bloc. Astept cu nerabdare urmatoarea tura.

Cris.d,Cristies - Concediu placut! Asteptam vesti bune si poze frumoase


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)


Ce tare mi s-a parut faza asta!!! Adica ce sanse ar fi fost ca din cati bebelusi pufuleti sunt de prin toata tara si din Bucuresti, doi dintre ei sa fie chiar vecini de bloc? Si au trecut atatea luni de cand activati pe forum si probabil v-ati mai intalnit din intamplare...ce taaaare!

Parca vad ca ginerelul uita de Daria si pune ochii pe Maia......hmmmm

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Un vot pentru o strumfita cu codite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Pisicuta doarme, ma apuc de capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput