Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (85)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

am mai pus poze...

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

salutare fetele mele...

Plecati in concedii! ce frumos! Asa mi-as dori si eu o iesire...dar deocamdata nu putem ca sotul e prins tare cu serviciul acum si nu-si poate lua concediu. Bine, nici cu banii nu stam chiar pe roze, dar o rezolvam noi cumva pana la urma daca era el liber. Anul asta o sa ne relaxam acasa si mai iesim cate un week-end asa la munte...e bun si atat, decat deloc.

Drum bun fetele care plecati, sa aveti bebei cuminti, sanatosi si sa va intoarceti acasa cu bateriile incarcate!

Eu incerc sa recuperez acum din urma cu cititul pentru ca azi nu am avut curent electric...s-a ars un transformator pe tronsonul nostru si au lucrat cei de la electrica pana acum seara tarziu si in final au reusit sa rezolve problema. Azi numai pe afara am stat ca in casa n-am putut face nimic. Nu avem generator de curent, asa ca a trebuit sa acceptam situatia...nici apa n-am avut pt ca si hidroforul tot pe baza de curent functioneaza. Asa ca toate treburile de azi, spalat, calcat, aspirat etc. au ramas pe maine.
Partea buna din toate astea e ca am avut mai mult timp sa ma joc si sa vorbesc cu gagalicea. Ne-am distrat tare azi si eu sunt tare happy ca am petrecut atata timp cu ea, de obicei mai faceam si treburi in timp ce stateam cu ea, dar azi...numai ne-am jucat si ne-am maimutarit. Si s-a vazut asta in atitudinea ei din asta seara...de obicei era mai maraita, mai mofturoasa...in seara asta a fost numai un zambet toata si a adormit gangurind cu tzitza-n gura. Imi venea s-o mananc nu alta!!!
Azi am mers pe la mama si i-am aratat toate orataniile de prin curte...gaini, iepurasi, vitelus, purcel, catel, pisica...ce incantata era si se hohotea. Cea mai incantata a fost de pisica...un puiutz mic care tot mieuna si ii atragea atentia si se tot intindea spre el sa-l apuce. Noroc ca n-a ajuns la el, ca daca reusea cred ca-l ducea la gura sa-l roada.

Hai ca iar ma intind cu palavrageala si nu mai am timp sa citesc din urma...

Mai scriu un rand si ma apuc de recuperat

LML tuturor pufuletilor de azi...
si in mod special MIRUNEI de Dastefa...sa fie sanatoasa, sa creasca mare si desteapta si sa-si bucure parintii!!!
La rlc_sandor a fost petrecere mare azi ca acum am vazut ca a sarbatorit amandoi copilasii...ce misto asa!!!

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Un vot pentru o strumfita cu codite!

eu imi petrec destul de mult timp cu zgubi meu, ca de-aia sunt platita... as avea chiar remuscari serioase ca nu stau mai mult timp cu el, avand in vedere ca nimeni nu trage de mine cu treburi, sotul, dar cel mult pentru o camasa si un ciorap curat, in rest liniste si pace ... si voie buna (ca-mi da el 10 inapoi) si copilul mare care nu ma solicita nici de-un pas, ma mai bag eu sa-i fac cosite impletite, sa-i calc o fusta, sa-i imprastii cartile pe jos ca sa si le stranga frumos inapoi, sau sa-i fac un mic dejun si atat... jobul meu de baza este bebe, si stau cu el cam 80 la suta din timpul in care este treaz (cu 4-5 ore somn ziua)... nu gatit, nu calcat, nu gradinarit, nu cine stie ce obligatii conjugale, doar beb...am ajuns sa ma plang de prea mult timp liber?! ei, nici chiar asa, uite statul pe forum ... promit sa ma "lecuiesc"... de luni...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Dulcineeeeeeeeeeeeeeea! Unde esti? Cum e pe la Cluj? V-ati ascuns? Ti-ai insurat baiatul?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou

Mergi la inceput