Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

vreau sa va mai intreb ceva tot legat de stresul meu cu Miruna-copii vostri sunt empatici?isi schimba expresia fetii dupa cum va vede pe voi?
eu nu imi mai aduc aminte de la Daria
dar azi fiind in fundul butoiului am inceput sa plang si plangeam in hohote
iar Miruna care era in brate a zambit-unul din putine zambete pe care le scoate
parca m-a trecut un fior pe sira spinarii

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria






da, asa fac mititeii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Salutare,

Fetele eu nu am mai intrat de ceva timp pt ca am cazut in butoi. Apogeul l-am atins ieri cand m-am pus pe un bocet cu sughituri cu copilul in brate si il intrebam de ce nu vrea sa se linisteasca si el putin. Pana acum am fost tare si nu am plans dar ieri nu mai puteam. Noaptea doarme doar mufat, deci vai de somnul meu pe o parte de ma doare mijlocul de nu mai pot si in plus de miercuri ma doare si burta in partea dreapta (deasupra apendicitei caree e operata) M-a auzit baiatul cel mare plangand si cum nu reuseam sa-i spun ce am, l-a cautat pe sot care lucra. A venit val-vartej la mine si m-a calmat, mi-au luat copilul si apoi am mers la doctor. Sfatul dr: eu sunt epuizata si sa iau Dafalgan pt durere iar lui print sa-i bag un bibe seara ca sa doarma mai bine. Zis si facut numai ca ce vrem noi si ce vrea el nu e tot una. A baut din bibe 50ml si apoi il impingea si plangea de parca avea kk in el. Pana nu l-am pus la ttii nu s-a linistit si apoi l-am lasat sa doarma la el in patut 2 ore pana la prima trezire. De la 12 iar la tt dar de data asta am preferat sa-l pun pe burta mea si sa-mi pun o perna sun brat, macar nu mai doare asa tare spatele si mijlocul. Prin vis l-am schimbat de la un san la altul si am dormit in pozitia asta pana la 8.30.
Nu stiu ce sa mai fac, am impresia ca sunt nula, ca nu sunt o mama buna si de aia nu reusesc sa-l invat sa doarma mai bine.
Si ca sa fie totul super, de sambata trecuta nici nu am mai iesit afara decat cu masina din cauza de ploaie si temperaturi de 8-9° cu vant si frig ca iarna. Abia azi a dat soarele si am putut iesi si noi o ora. Acum i-am dat sa pape, tocmai a terminat si mananc si eu si iesim iar afara. Poate asa reuseste si el sa doarma ca nu mai pot.

Scuze ca v-am deranjat cu probl mele si m-am plans aici dar simteam nevoia sa ma descarc pt a nu deveni si mai loca decat sunt.

si ca m-ati ascultat.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire






noi suntem aici sa ne ascultam reciproc,sa ne spijinim reciproc atunci cand ni se termina duracelu'... ar fi culmea sa deranjeze pe cineva asta!
si inca ceva: trebuie sa intelegi ca pt printul zapezii esti cea mai buna mama din lume!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

pupici si flori multe pt miruna sa-i zambeasca mai des mamicii ei!

evyme frumoase filmuletele! je nu-i microbista... era imnul rapidului?

danasor ...perseverez...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Diverificare:
- eu am sa folosesc pulpitza fara piele in loc de piept de pui pentru ca are fier, si e si mai usor de mancat;
Anul acesta am cumparat gaini pt outz, si puisori so.... vom avea papa eco, plus ca le-am si facut conditii de pensiune, care ati vazut pozele. Eu care visam doar gazon, flori, piscina in curte....eii se schimba omul, dar e placut sa vezi cum dupa ce ai plantat o rosie, un ardei, ai avut grija si le-ai udat, te rasplatesc cu roadele lor,... bat campii. Noroc ca sta mama la mine , altfel n-ar mai fi nimic .
S-au copt ciresele, azi am mancat ciresele si i-am dat si Anastasiei sa puna limbutza, si i-a placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Diverificare:
- eu am sa folosesc pulpitza fara piele in loc de piept de pui pentru ca are fier, si e si mai usor de mancat;
Anul acesta am cumparat gaini pt outz, si puisori so.... vom avea papa eco, plus ca le-am si facut conditii de pensiune, care ati vazut pozele. Eu care visam doar gazon, flori, piscina in curte....eii se schimba omul, dar e placut sa vezi cum dupa ce ai plantat o rosie, un ardei, ai avut grija si le-ai udat, te rasplatesc cu roadele lor,... bat campii. Noroc ca sta mama la mine , altfel n-ar mai fi nimic .
S-au copt ciresele, azi am mancat ciresele si i-am dat si Anastasiei sa puna limbutza, si i-a placut

pui mic

felicitari pt papa eco!
cireseeeeeeeee

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Hello!

Haircut vazut poze cu Maia. Sunteti toti frumosi.

Danyelana imi pare rau de cazutul in butoi. Subscriu si eu la ce a zis mamidepuiuti, esti cea mai buna mama pt Arthur.

Dastefa pt micuta zambareata.

Danasor
sa-ti creasca puii mari si legumele gustoase! Si noi o sa facem acelasi lucru, sa avem papica eco. Apropo 28 ron kg de cirese la aprozar.

Azi am fost sa-mi caut o rochie pt botez. Evident ca n-am gasit nimic pe gustul meu, mai incerc si maine. In schimb Mara s-a facut cu o pereche de slipisori de la Kiabi.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

pupici si flori multe pt miruna sa-i zambeasca mai des mamicii ei!

evyme frumoase filmuletele! je nu-i microbista... era imnul rapidului?

danasor ...perseverez...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex



Dap, imnul Rapidului

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

In schimb Mara s-a facut cu o pereche de slipisori de la Kiabi.

Mirela fericita de Mara Ioana



Si eu i-am luat lui Sebi o pereche cu Nemo. Cand i-am vazut asa mici si frumosi nu m-am putut abtine

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui miremia

In schimb Mara s-a facut cu o pereche de slipisori de la Kiabi.

Mirela fericita de Mara Ioana



Si eu i-am luat lui Sebi o pereche cu Nemo. Cand i-am vazut asa mici si frumosi nu m-am putut abtine

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului







Stiu exact despre ce vb. Mie mi-a luat mult pana m-am hotarat pe care ii cumpar.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou

Mergi la inceput