Prietene la bine si la greu! 2

Prietene la bine si la greu! 2 | Autor: monis5

Link direct la acest mesaj

Prietene la bine si la greu 1

Gata casuta noua!

neata

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Pune si tu Monis un 2 la titlu! Multam de capitol!

Am uitat sa va zic ca am primit raspuns de la chicco legat de intrebarea mea daca babycookul lor e BPA free. Am primit raspuns in romana doar ca era in spam si nu-l vausem:

Stimata Doamna,

Referitor la intrebarea Dvs.lansata catre Artsana, Italia, robotul de bucatarie existent in acest moment pe piata nu este fara BPA.

Modelul nou, fara BPA, va fi disponibil si in Romania la sfarsitul lunii mai, 2010.

Va stam la dispozitie pentru orice alt detaliu.

Cu stima,


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Gat! am dat de voi la capitolu 2!

ashea..sa purcedem la niscai flotari, poate prind bine si la dat sunci jos

Ramonika, felicitari pt cei 3 anisori alaturi de sotior, la cat mai multi fericiti, si alaturi de cei doi prunci care vi-i doriti

btw, dac tot am inceput viata pasnica, sper sa nu fie cu suparare daca unele din noi nu apucam sa felicitam la onomastici/aniversari fix in ziua cu pricina, sunt bine primite si urarile retroactive, dah?..nu de alta, da se intampla sa mai lipsim din varii motive cate o zi doua de pe aici.. sa ne zici cum a ramas cu reparatu masinii..

Asa ca la cap urari retroactive, madam Capishon sa iti traiasca capishonu shef!! Ancutzic, bunicuta draga, tare ma bucur ca o cinstiti, si o vizitzti, si mie imi lipsesc bunicii mei de la tara de la Moldova..

Strumphy
, sa creasca mare strumfica mica, care e mezina noastra de pe aici, cum e dupa vaccin?

Ca decana de varsta, Mayuta, da ceata la cap. diversificare

Ava, sa stii ca io nu poci bre sa te chem pe numili tau nou.., asa ca tot Avalon iti zic, mai bine Ava ca e scurt si frumos! si nu te-am uitat , nici pe flacaii tai, da stii de ce???ca te-am vazut odat la stiri cand era nush ce targ de copii prin Bucuresti!! asa tare m-am entuziasmat, ca iote cunosc si io pe cineva de la teveu si care activeaza la noi!!

mda..la treaba cu tabere sau nu.. inca lucrez la capitolu vinovatie, deci nu vreau sa ma inscriu la nici una, scriu unde ma simt bine, si in compania fetelor mele dragi!daca ar fi sa va mutati pe luna sa scrieti, viu si acolo..si vreau sa mai zic, ca cu toate cele intamplate se intampla ca totusi am unele simpatii si pt fetili de dincolo off off mai mai..i miss my old house..Dar ....aici e linistea care mi-o doresc in casa deci...intelegeti voi
Iar cu stersu de dincolo..nici io nu vreau..mai vedem..pe parcurs..
si gata, nu mai zic nik, aici inchei orice alta discutie despre..

RamoC
, unde umbli mam'?? ce face soricelu mic?

Biara, nu esti singura care visezi , te certi in vis, diseci discutiile de pe forum

Marijan, iote bun re-venit la noi, si felicitari pt jumatatea de secol=a se citi anisor!hai mai des, cand poti, ori la bancuta seara, ori pe zi..nu conteaza daca ne facem sau nu temele, conteaza sa fim unite..si sa povestim frumos de picii nostri!

Lidia, sa nu zici ca una doua ma apuc sa iti fac AMR-u si sa scot agitatele pt activitati de astea rusinoase dar rezultatoare de ochisori mici si frumu

Alexa, ma bucur ca esti bine, vad ca esti al 10+, ce repede trece timpul!!Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara, si la termen, iar bb sa vina sanatos!

Diana, deci si tu esti cu deadline pan sambata, inseamna ca mesteresti ceva mumos de imbracat..pt vreo pitreciri??..nah..daca m-ai lasat curioasa io tot mai ma gandesc..ca
Vad ca musiu de la Chicco au fost tare draguti, auzi tu si mesaj in romanica

Raluci, da cati anisori implineste sarbatoritu shef?? de se lasa cu mare mare pitreceri?
La mia linea de pe burtik nici nu existit inainte, deci dupa..nu a avut ce sa treaca..

aa..sa nu uit , LMA pt toti sarbatoritii de sf.Gheorghe!!!

trimit, ca e ditamai placinta, si va umplu o foaie de balivernele mele

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Pune si tu Monis un 2 la titlu! Multam de capitol!Am uitat sa va zic ca am primit raspuns de la chicco legat de intrebarea mea daca babycookul lor e BPA free. Am primit raspuns in romana doar ca era in spam si nu-l vausem:Stimata Doamna,Referitor la intrebarea Dvs.lansata catre Artsana, Italia, robotul de bucatarie existent in acest moment pe piata nu este fara BPA.Modelul nou, fara BPA, va fi disponibil si in Romania la sfarsitul lunii mai, 2010.Va stam la dispozitie pentru orice alt detaliu.Cu stima,
Spuneam mai demult asta, iti amintesti? Deci nu "tot ce se fabrica in Italia e BPA free". Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata
monis, K, lili_a, dankutza, cuscrelu si alte fete - ma bucur enorm ca ati aparut.
am si visat azi noapte forumul, de la atata agitat de ieri.

am vazut ca ati vrea sa schimbam titlul, insa problema e ca moderatorii muta subiectele in functie de titlu si in functie de despre ce se vorbeste. asa ca daca punem titlul "mamici zen de fulgusori" o sa ne mute la "primele 365 zile" alaturi de celalalt subiect, sau chiar o sa ne trimita la vechiul subiect.
de asta am pus un titlu legat de prietenie, care se incadreaza aici, la sectiunea "prieteni dintotdeauna".
eu n-am nici un sentiment de vinovatie sau de alt fel, casa ne este unde o facem noi sa fie, la urma urmei e un spatiu virtual, poate fi oriunde, plus ca ceea ce conteaza cel mai mult este sa fim impreuna, si mai putin ma intereseaza listute, titluri etc.

daca ramanem aici, putem pune o listuta la inceput cu numele noastre, data nasterii noastre, numele copiilor si data nasterii, fara kilograme la nastere, centimetri etc. zic si eu.
plus ca poate deschide subiect oricine cu userul propriu, nici asta nu e absolut nici o problema.
ma bucur ca a deschis monis

si va mai rog eu mult sa ignoram mesajele care n-au ce cauta aici, sa nu se ajunga din nou la ce a fost.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Ancuta te rog frumos sa incetam cu jignirile.Vine primavara , e cald si fain afara si hai sa facem sa fie frumos si placut si pe la noi.ok?

pace, pace, pace

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

buna informatia, Diana, si pe mine ma interesa... poate astept modelul nou, sa vad... deocamdata folosesc un blender zepter de-l aveam de 100 de ani primit de la soacra, l-am scos din dulap, l-am curatat si l-am pus in functiune... problema e ca are cana din policarbonat (parca ala era mai nociv decat polipropilena, gresesc???) si asa ca am pasat intr-o cana de ceramica... are ceva?

Simina, multam pt commenturi Mai, nu-mi amintesc sa fi facut ceva special atunci cand am incarcat filmuletul pe picassa, am procedat ca si la poze... pe webshots insa nu am reusit...

Dankuta, uffff ce sperietura! bine ca aveti covorul gros, noi avem doar parchetul in sufragerie, am desfiintat covorul din cauza cainelui, nici nu ma gandesc ce s-ar putea intampla daca imi cade cupchilu' in cap acolo...

sar'na pentru aprecieri! bublacii mei sunt flatati si va dau la fiecare cate un

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Ancuta, eu prepar cartoful/dovleacul doar cu apa, fara lapte si daca vad ca se stramba copilul (nu a fost cazul, dar sunt pregatita atunci cand introduc aliment nou) cu 100 ml de cereale cu lapte ca sa fac un amestec... incearca si tu sa faci din intreaga cantitate de cartof/dovleac, o parte simplu cu apa, o parte cu lapte si o parte cu cerealele care stii ca-i plac cu lapte... eu zic ca daca nu accepta nici in amestec cu altceva, nu-i place leguma si basta... sau lasa 2 zile si incerci iar...

tre sa inchei ca ma "musca" Dragos de mana cu care tastez, mi-e sa nu se dea cu capul de birou intr-un avant neasteptat...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

haha, laura, e vorba de Babyexpo... ce mai de telfoane am primit atunci... unii nici nu stiau ca sunt gravida cu gemeni, a aflat atunci toata lumea... cateva luni ma intalneam cu cunoscuti care-mi ziceau: te-am vazut la tv!

acum plange nervos si tre sa ma duc pe salteluta sa ne jucam yuhuuu

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neatza!!!
ramonik si eu am visat ceva de forum...stiu... eram in vizita la Lavi...si venise sora ei de la facultate
simina felicitari pentru dintisor.
Interesant scaunul de masa Polly...
Ma intereseaza un scaun de masina cu isofix de la 0 la 18kg, stie cineva unde gasesc...dak se gaseste. Zic dak se gaseste pt ca eu tot ce am gasit isofix e de la 9 la 18kg(sau 36). Si mai am o nelamurire...dak scaunul e de la 9kg pot sa pun copil de 8?
Pana acum Andra nu a facut febra si nici nu a fost mai agitata decat deobicei, sper sa nu faca de acum.
Va pupik pe toate!

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

lili, sa nu faci greseala mea ca-ti vin niste facturi la lumina de te-ndoaie!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput