Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

In schimb am citit ca bebelusii care au suzeta nu fumeaza cand ajung maturi... ceea ce e un super punct in plus...

Am editat ca se intelegea ca bebelusii nu fumeaza... mai precis tocmai descoperisem gaura de la macaroana._
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Oani, alexutza multumim!

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


Citat:
citat din mesajul lui onitza

NIci noi nu vrem suzi. Un doctor imi spunea ca suzeta e pentru linistea parintilor...cam asa e. ...ma rog, si a lor ca poate scapa de plictiseala...




nu-s de acord
3. nu regurgiteaza ca n-are pe unde

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


mie mi-a regurgitat cu suzi in guritza

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


Citat:
citat din mesajul lui onitza

NIci noi nu vrem suzi. Un doctor imi spunea ca suzeta e pentru linistea parintilor...cam asa e. ...ma rog, si a lor ca poate scapa de plictiseala...




nu-s de acord
1. se linisteste ca sa adoarma si in loc sa-mi tzocaie sanul degeaba, tzocaie suzeta.
2. cand iese afara nu trage aer pe guritza si deci nu face roshu'n gat!
3. nu regurgiteaza ca n-are pe unde

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

... scade riscul de moarte subita, forteaza copilul sa respire pe nas si auzi daca sunt "crocobauri" pe acolo...

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si daca tot aveti asa spor la scris, ma apuc de un capitol nou.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

In schimb am citit ca bebelusii care au suzeta nu fumeaza... ceea ce e un super punct in plus...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Sa va povestesc ceva de aseara care m-a impresionat maxim. Pregatesc eu cada mare pt fetita la o ora tarzie (noi suntem bufnite), dupa ce imi dormise vreo 2-3 ore. Nici nu am apucat sa-i pun colacul ca deja incepuse sa dea din fund si din picioare, iar cand i-am dat drumul in cada a inceput micuta sa inoate ca niciodata. Facea salturi (se impinge cu picioarele in cada si se deplaseaza asa prin apa0, se intorcea de pe burta pe spate singura, plescaia apa cu manutele, si in tot timpul asta se uita la mine entuziasmata cu un zambet strengaresc in coltul gurii parca spunea "uite mami ce stiu eu sa fac"
Nu mai spun ca eu vroiam sa o tin pe loc sa o spal ea dadea sa plece. Nu stiu ce a avut dar mi-a ramas in suflet experienta.

Mirela fericita de Mara Ioana


uau, ce frumoooos abia astept si eu!!!!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

In schimb am citit ca bebelusii care au suzeta nu fumeaza... ceea ce e un super punct in plus...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

radu a vrut suzeta numai 6 luni[cat a supt de la mine]...ar insemna ca va fuma si apoi se va lasa de ele?sau se va apuca la un mom dat?...hai,ca-i buna asta


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Sa va povestesc ceva de aseara care m-a impresionat maxim. Pregatesc eu cada mare pt fetita la o ora tarzie (noi suntem bufnite), dupa ce imi dormise vreo 2-3 ore. Nici nu am apucat sa-i pun colacul ca deja incepuse sa dea din fund si din picioare, iar cand i-am dat drumul in cada a inceput micuta sa inoate ca niciodata. Facea salturi (se impinge cu picioarele in cada si se deplaseaza asa prin apa0, se intorcea de pe burta pe spate singura, plescaia apa cu manutele, si in tot timpul asta se uita la mine entuziasmata cu un zambet strengaresc in coltul gurii parca spunea "uite mami ce stiu eu sa fac"
Nu mai spun ca eu vroiam sa o tin pe loc sa o spal ea dadea sa plece. Nu stiu ce a avut dar mi-a ramas in suflet experienta.

Mirela fericita de Mara Ioana


uau, ce frumoooos abia astept si eu!!!!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)



pana knd se poate folosi colacul?

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si haideti sa-l umplem si pe asta

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput