Calendarul gradinarului vesel - 11

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

LeeLoo, deci ti-a placut gluma mea. No worries, te astept cand poti sa vii. Mazarea iesita e verde inchis si seamana ce alte buruieni, de asta nu sunt sigura. O mai urmaresc.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

LiMus,e valabil si pentru tine.Duminica le iau.
Liviana,la Bucuresti stau in zona 1 mai iar la mosie,undeva intre bucuresti si ploiesti,dar pe dn1a.Suntem vecine?
Martie,super informatia cu nenea din peris,e relativ aproape de mine,m-as duce sa vad ceva preturi.
leeloo,sa sti ca e totusi devreme pentru rosii si castraveti afara,noaptea e destul de frig si ele sunt sensibile,scoase de la caldura!eventual le poti pune intr-o camera mai racoroasa decat cea in care stau acum si apoi afara!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Valentina, nu din pacate, eu stau in Bragadiru. Doar pe Tala o am vecina.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mama ce-mi place sa citesc aici la voi. Ma primiti si pe mine?

Eu sunt mai junioara la gardinarit, la mine in curte face tata partea principala, dar acum am dat din coate si am si eu voie (am 35 de ani, sa nu credeti ca-s vreun copil).

Imi astept cu nerabdare comanda de la Sieberz, pana atunci citesc si invat.

Sunt suparata ca mi s-a uscat piersicul (f batran de altfel), piesa centrala a curtii din fata casei si mi-e mila sa-l las la smuls sa nu-mi strice iarba care abia anul asta a ajuns la un stadiu satisfacator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Caro, poti sa-l tai cumva artistic si apoi poti sa-l folosesti ca suport pentru caprifoi de pilda sau imbraca-l in zorele si agata ghivece in el... asta pana te obisnuiesti cu gandul sa-l scoti de tot.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna Carolina, bine ai venit printre noi!

Valentina, banuiam si eu ca e prea devreme, de aiai nu le-am scos pe toate, doar 3 si ma gindeam pe restul sa le scot pe rind, in fiecare weekend. Din pacate nu am o camera mai racoroasa care sa fie si luminoasa. O varianta ar fi sa le scot totusi afara peste 2 saptamini si la inceputul lui mai sa ii pun definitiv in gradina - sper ca pina atunci sa se mai incalzeasca si noaptea!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hm, interesanta idee! Nu ma gandisem.

Ma gandeam si la un corcodus rosu (prunus pisardii nigra) in locul lui, acum ca sunt infloriti imi plac la nebunie... Dar banuiesc ca ar fi bine sa il plantez in toamna, nu? Si pana atunci pot face chestia asta cu taiatul...

Multumesc, Olympia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiMus spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

LiMus,e valabil si pentru tine.Duminica le iau.


Merci mult, dar cred ca si anul asta raman fara lacramioare. Sambata plec pentru mai multe zile.
Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Cred ca deschid subiect nou, daca n-are nimeni nimic impotriva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Olympia, eu sunt prima pe lista la hortensie, am la schimb clematita mov inchis, fff frumoasa, am una alb-rose si am si trompeta turcului rosie. M-ai notat, da?

Leeloo, mai intreb prin familie si iti spun. Chiar in Peris, statea la bloc nenea.

Carolinah, bine ai venit

Mergi la inceput