doctori ok sau nu la Eva

doctori ok sau nu la Eva | Autor: enik83

Link direct la acest mesaj

as vrea sa-mi scrieti si mie cele care ai nascut sau mergeti ;a clinica Eva din Brasov care sunt doctorii pe care mi recomandati si pe care nu...

enik83

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Buna Enik83,
Vad ca nimeni nu a raspuns pana acum si eu am dat din intamplare peste subiectul tau si m-am gandit ca trebuie sa fie vorba de clinica Eva din Bv. Eu am nascut acolo,in apa cu Dr. Baiulescu Cristian despre care am o parere foarte buna si as putea sa ti-l recomand,el asista si nasterile normale si face si cezariene i chiar unele reusite din cate am inteles. Mie,sincer el mi s-a parut cel mai de treaba si mai atasat de paciente! Spun asta pentru ca pe parcursul zilei cat am stat in travaliu,m-au consultat mai multi medici printre care Dr. Ionel,pe care personal nu ti-l recomand,mie nu mi-a lasat o impresie buna,mi s-a parut arogant si plictisit si Dr Antonya Livia,care mi s-a parut deasemenea foarte draguta si spre care ai putea deasemenea sa-ti indrepti atentia.Ea are si un cabinet particular, uite aici site-ul http://www.ginecologie-antonya.ro/.
Au mai trecut pe la mine in ziua respectiva si alti 2 medici dar nu le retin numele.
Acum,parerile sunt impartite de la pacient la pacient,depinde de criteriile si asteptarile fiecaruia.
Eu sper ca ti-am putut fi de ajutor si sper sa gasesti mrdicul potrivit.
Numai bine!

Aurora de duracell neastamparat Robert Matei

Ajutor pentru Robi

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

multumesc frumos Aurorra de raspuns...eu am fost o singura data la dr. Tudorache Ioana dar sincer parca nu mi-o lasat o impresie extraordinara... mi s-a parut ca nu mi-a acordat destula atentie.. fiind la prima sarcina, vazandu-l pt prima data pe bebe nu am prea stiut ce sa intreb, am fost prea buimaca.. nu stiu.. poate am eu prea multe pretentii dar nu mi-a zis ce sa fac... ce sa nu fac.. nu stiu ce sa fac... oare ma pot duce la alt doctor tot din clinica Eva, daca si la urmatorul control ma trateaza la fel?

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_obi spune:

Buna enik83!.
Sigur ca poti sa-ti alegi alt medic, dupa parerea mea! Trebuie sa te simti in largul tau atunci cand esti cu medicul si sa simti ca are rabdarea necesara!
Eu tot la dr Baiulescu sunt, pt ca am optat pt nasterea in apa. Asa cum a zis Aurrora e un medic foarte bun, care iti spune tot ce vrei sa stii atunci cand il intrebi, dar te sfatuieste si din proprie initiativa. Pe de alta parte e un medic fffff ocupat, cu fffff multe paciente si cum vad ca si tu esti din sibiu, nu stiu daca esti dispusa sa pierzi zile intregi asteptand pe la usa lui, pt ca asa se asteapta la el. Are si un mod foarte aparte de a-si face programarile, incat daca nu stai bine cu nervii si nu optezi pt nasterea in apa, mai bine cauta-ti alt medic. Eu ieri am fost la el si dupa ce am stat aproape toata ziua asteptand sa intru, abia am reusit sa schimbam cateva vorbe cu el pe hol cu toate ca eram programata.
Despre dr Antonya Livia si eu am auzit numai lucruri bune, tot de pe aici de pe forumuri cand imi cautam si eu medic pt nastere.
Poti intra pe siteul lor, vezi acolo ce medici au si cauti pe forumuri despre fiecare in parte asa ca sa-ti faci mai multe idei, pt ca parerile sunt impartite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

enik83,in primul rand iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos.
E foarte adevarat ce spune miha,ca Dr Baiulescu e foarte ocupat la el la Victoria,el insa face consultatii si la Eva si e mult mai bine ca la Victoria!Eu pe parcursul sarcinii am fost la el doar la Eva,era muult prea departe pentru mine la Victoria,veneam o data la 2 luni si de fiecare data imi faceam programare pentru data viitoare si chiar daca la receptie spuneau ca e prea ocupat zicem ca asa a zis el si se rezolva. Iti zic asta in caz ca il alegi pe el ca medic,eu am venit tocmai din Neamt pentru ca am vrut neaparat sa nasc in apa,metoda pe care de altfel o si recomand!
Daca ai sa mergi la el o sa-ti spuna el multe,mai ales ca e primul copil. Intr-adevar,daca vrei sa stai in cabinet la el si 2 ore si sa-l intrebi vrute si nevrute trebuie sa mergi neaparat la Victoria,la Eva o consultatie la el dureaza maxim 15 minute.
A, Sigur ca poti sa-ti schimbi medicul,sarcina e abia la inceput si important e sa te simti bine si in largul tau la medicul la care mergi.
Daca nu il alegi pe Dr Baiulescu,eu zic sa incerci la Dr. Antonya,mie mi-a lasat o impresie foarte buna si mi s-a parut foarte abordabila!
Sa ne tii la curent cu alegerea facuta si cu sarcina!
Pupici.

Aurora de duracell neastamparat Robert Matei

Ajutor pentru Robi

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

multumesc frumos fetelor de raspunsuri..maine ma duc cu analizele la ea ..sa vad de data asta cum mi se pare si dupa care o sa vad..


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu sunt o mamica care si-a pierdut copilul din cauza Cliniicii Eva...Darius al meu a trait doar o luna si o zi din cauza tapitilor de acolo...


Stiu ca parearea mea nu iti va starni f mare interesul, de acee nu intru in amanunte...

Sarcina usoara!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

imi pare tare rau.. dar ce s-a intamplat? daca crezi ca poti sa imi spui...

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

toata sarcina a fost urmarita la Eva...acolo am facut si morfofetala...nu au vazut ca bebelusul meu e baiat (ei mi-au spus ca e fetita), nu mi-au spus ca e bolnav (s-a nascut cu o malformatie cardiaca care se vedea de la o simpla eco de la 4luni+)
Dupa ce am nascut la ei, la Eva, au vazut copilul, si nu mi-au spus nimic, stiau ca e grav bolnav, dar au preferat sa nu-mi spuna nimic 2 zile...apoi totul a fost prea tz...

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

toata sarcina a fost urmarita la Eva...acolo am facut si morfofetala...nu au vazut ca bebelusul meu e baiat (ei mi-au spus ca e fetita), nu mi-au spus ca e bolnav (s-a nascut cu o malformatie cardiaca care se vedea de la o simpla eco de la 4luni+)
Dupa ce am nascut la ei, la Eva, au vazut copilul, si nu mi-au spus nimic, stiau ca e grav bolnav, dar au preferat sa nu-mi spuna nimic 2 zile...apoi totul a fost prea tz...

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE


imi pare tare rau...poti sa-mi spui la ce doctor ai fost? te rog frumos..

13+ cu o minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianabratucu spune:

Eu am nascut in ianuarie 2012 la Clinica Eva si am fost foarte, foarte multumita!!! Nu se compara cu maternitatile de stat....cel putin nu cu cele din Craiova. A meritat tot efortul de a face un drum destul de lung intre Craiova si Brasov si, cu ajutorul dr. Antonya am nascut un bebelus de 4,460 kg prin cezariana, perfect santos. Livia Antonya este un medic minunat! Am ales-o bazandu-ma pe parerile altor mamici de pe net si am facut o alegere excelenta. Le multumesc tuturor celor care au recomandat-o. Este o profesionista, bine pregatita, atenta, calma, un medic deosebit! Atat inainte de operatie, cat si in fiecare dimineata in zilele de spitalizare a venit la mine pentru a se asigura ca totul este in regula, chiar daca ea lucreaza la clinica doar o zi pe saptamana. Medicul anestezist....super!!! Si ea m-a vizitat in fiecare zi pentru a se asigura ca ma simt bine, ca ma doare cat mai putin operatia. De fapt, tot personalul este foarte atent si se asigura ca treci cat mai usor peste zilele de dupa operatie. Eu chiar am mai cerut sa stau o zi in plus in clinica (si am facut-o fara nicio problema) pentru ca ma simteam in foarte mare siguranta. Recomand tuturor aceasta clinica! La fel si pe dr. Antonya. Mergeti cu mare incredere! Merita tot efortui si fiecare banut

Mergi la inceput