BRAVO ROXY! Pufuleti 1-2.2010(90)HAI ROCO,VIKINGA!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Asa, si am schimbat si semnatura. Nu-mi vine sa cred ca mai am maxim 3 saptamani pana il vad si eu pe bebe. Si inca tot fara nume

tzontzo manager 37
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Ce mesaj de la Krelia...!

Eu....cred ca ma prinde anu nou in spital...aseara cred ca faimosul dop a iesit. Si acum adica incepand cu ora 2 imi curge lichid din mine..2 perechi de chilotei am udat pana acum.. O fi faimoasa apa?

Nu va zic ca in acel moment cand "am facut pipi" pe mine fara sa vreau au inceput si faimoasele contractii. Cam la interval de 15 min.

Mai vreau sa stau un pic acasa..nu vreau de pe la ora asta sa ajung la spital.

Sotul deja s-a imbracat in haine de strada....in caz ca...se intampla

Uf mi-a expirat timpul..iar ma ia...

39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ca de obicei la ora asta .... sa fac cafeaua e prea devreme...la o barfa....e prea tarziu....asa ca citesc "povestirile" de peste zi a burticutzelor...care printre shopping si bucatareala au timp sa mai scrie si pe aici spre deosebire de mamicutzele cu norma intreaga care sunt "exploatate" la maxim de "patron" si abia, abia apuca sa murmure "suntem ok".

se pare ca sunt a 2-a care citeste mesajul de la krelia pt care...jos palaria... si multe, multe si , mesaj care, se pare m-a rascolit in totalitate cum va face cu multe dinre noi...si sunt sigura ca dupa ce va fi citit sigur se va sti ce raspuns sa se dea...din partea noastra a tuturor.

pe mine personal m-a terminat, evident am inceput sa bocesc ca de...nu e nevoie sa fii gravida cu neuronul praf, pt asta. a spus niste lucruri..atat de simple....parca ar fi povestea noastra, a celor care in mare parte...virtual si neconditionat....de varsta, localitate, bani sau mai stiu eu ce.....stam si punem tara la cale cu vrute si nevrute....pufuletus dependentus..parca asa era, nu?

singurul aspect pe care inca nu-l pot inca aprofunda este acea schimbare si traire de care se vb atunci cand il vezi pe bb. eu sunt in faza in care ma plang, de maini, picioare, spate, ficat scos, insomnie, kg muuuulte etc...dar bucurandu-ma ca a mai trecut o zi cu bb la purtator. azi am 37 sapt incheiate...practic ultima zi din an ma gaseste pregatita sa cunosc si sa traiesc partea cea mai frumoasa de care se tot vb, intalnirea cu bb. sincera sa fiu nu stiu cum imi va schimba viata, mogaldeatza asta mult dorita si asteptata tot ce-mi doresc e sa fie sanatos ( si eu s tati pe langa el sa-l putem ajuta sa creasca).

cert este ca ceea ce-am citit a fost ca un DING....mai mult sufletesc o trezire la realitate, o realitate despre care nu poti vb..ci efectiv trebuie s-o traiasti, tu insuti.

m-a apucat melancolia..as transforma cele 9 luni intr-un roman as scrie la nesfarsit ceea ce simt....ca pufuletus dependentus...si ca gravidus terminatus....ca se pare ca jiji...s-a saturat de vaicarerile mele zilnice si se cam pregateste de...marea intalnire..caresper sa fie de luni in colo...asa cum l-am rugat...

daca tot m-am trezit..ma duc sa pun piftia la foc....si sa-mi schimb pozitia ca deja simt ca ficatul nu mai e la locul lui....

scuze de km...de cuvinte

36+ LUCA

Sa nu fii ademenit nici de Mos Craciun nici de Sf. Vasile ... nu raspund acu la provocari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

aoleo rox_y scoatem agitatele???

Ai sunat doctorul sau nu vrei sa il deranjezi asa de dimineata??

La cate minute ai contractiile? Eu una iti recomand totusi sa suni dr sau macar sa dai o fuga pana la spital

-----------------------------------------
36+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Ma gandeam sa sun moasa ca cu ea o sa nasc...dar mi se pare asa de dimineata...Durerile astea nu puteau sa vina pe la 5...la o ora normala de trezit lumea?

Contractiile sunt la un interval de 15 min, unele sunt intense, altele mai putin



39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

pai eu zic sa o suni....pana la urma asta e...ce mi-e 4:30 ce mi-e 5...
macar ii explici si iti spune incotro sa o apuci...mai stai...te duci la spital...

-----------------------------------------
36+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Wow Roxy!Nu-ti mai fa probleme, suna moasa! Uite, deja e o ora decenta

tzontzo manager 37
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Eu ma gandeam..si auzind din diferite surse...sa nu ma alarmez decat daca sunt la interval de 5 min.
Dar ce pot eu sa fac in 5 min...abia daca pot sa-mi iau un crac de pantaloni pe mine sau sa cobor 2 etaje din 4!!!



39+ Suntem in negocieri
Poze

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

si eu zic ca e ora decenta...uite 3 suntem treze...si daca numaram si motanul meu deja suntem un grup...nu e prea devreme de trezit moase

hai sun-o...macar o pui in tema sa nu isi faca planuri de anul nou

-----------------------------------------
36+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

tocmai s-a stars ceaa ce scrisesem asa ca o iau de la capat....

intre timp s-au mai trezit dintre fete...sau ma rog...cred ca erau si ele treze dar...nu pe net

eu vroiam sa scot nebunele pt roco...dar ce vad....




HAI ROX_Y CURAJ CA IN CURAND VEI ITA DE TOATE DURERILE SI VEI SIMTI CEEA CE INCA NOI NU STIM...CA ESTI MAIMICA! NASTERE USOARA SI BB SANATOS. ASTEPTAM VESTI!




hai fetele , treziti--va se pare ca azi avem multa treaba?

Roco? speram din tot sufletul ca esti bine....si ca toate temerile tale au luat sfarsit..asteptam sms.


bleu_rain sigur vei sti ce nume sa-i pui..daca nu pana la momentul intalnirii...atunci sigur...e ca o chimie...telepatie...

36+ LUCA

Sa nu fii ademenit nici de Mos Craciun nici de Sf. Vasile ... nu raspund acu la provocari

Mergi la inceput