Locul fetelor Nou-Venite ! (2)

Locul fetelor Nou-Venite ! (2) | Autor: micomic

Link direct la acest mesaj


Locul fetelor Nou-Venite. Fetelor haide sa ne impartasim din exeriente sa ne ajutam cu raspunsuri , incurajari , si cel mai importana sa luptam inpreuna pt visul nostru . Va astept la discutii !!

Locul fetelor Nou-Venite - primul cap http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140094&whichpage=1

Citat de la Galliciana: "Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a paginii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.

Pt a posta link-urile cu capitolele precedente se scrie (tot ce e bolduit): [url = " copy/paste la adresa primei pagini a capitolului " ] Cap. X [ / url ]. Spatiile trebuie eliminate."

Pe aceasta cale le spun fetelor de la "Protejeaza-ti inima/senioare cu greunatate>50kg" multa bafta si sper sa isi tina bebei in brate cat mai curand in viitor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Micomic, multumim mult pentru noul capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Remy ce faci cum te simti?
Polo nu ai pt ce sati ceri scuze ca nu stiai despre ce e vb , nici nu se pune problema sa nu mai continuam demersurile pt bebe

In asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Fetelor, pe unde sunteti? Intram in tura de noapte?
Din pacate de la birou nu am timp deloc sa intru, am foarte multa treaba in perioada asta pentru ca trebuie sa las lucrurile in ordine inainte sa intru in concediu.
Azi, la a doua procedura a fost parca un picut mai dureros, dar nu m-am vaitat, am rezistat...
Acum incepe AMR-ul. Dr. mi-a zis sa fac bhcg in a 15-a zi de la inseminare. In gandul meu..."daca o sa am rabdare pana atunci"
Lia, ce-mi place numele tau...pe fina mea o cheama la fel . Inseminarea am facut-o la Medlife, cu d-na dr. Predoi. Pana aici am "umblat" pe la mai multi medici pentru mai multe opinii. Eu mi-am facut toate analizele cu un singur dr, acum 2 ani. De cand mi-a inchis dosarul cu concluzia "FIV" am tot umblat pe la alti medici dupa alte pareri. Ulimul dr. la care am fost inainte de inseminare este tot de la Medlife, si probabil voi ramane la el daca totul va iesi bine.
Haideti ca va astept sa incingem atmosfera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Aleesicoo, acum sunt ma binisor, din punct de vedere fizic. Incerc sa fiu in continuare optimista. Azi nr. mobili a fost mai mare, surpinzator. Se pare ca se refac repede si nu le prieste perioada de abstinenta. Mi-as fi dorit ca ieri sa fi fost asa de buni, mi-e teama sa nu fi fost prea tarziu azi. Nu concep insa ca peste 14 zile sa nu vad 2 liniute... Trebuie sa reusim.
Imi pare rau ca la tine nu a fost sa fie luna asta, dar iti tinem pumnii pentru luna urmatoare. Eu nu ti-as recomanda sa iei anticonceptionale ca sa nu intri in biserica asa. Sincer mi se pare aiurea superstitia asta. Ideea, se spune, e sa fii "curata". Avem noi alte pacate mai mari...cu menstra ne-a lasat D-zeu, doar, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

pai eu sunt aici pe baricade vai fetelor ce frumos a vb sotul meu cand a venit acs si a vazut ca stau lungita cat patul si botoasa. Mi-a zis : lasa printesa mea ca data viitoare am sa fiu mai activ si nu o sa mai dam rateuri o sa vina baiatul tau si fata mea cand or avea ei chef

In asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Imi place ca sotul tau e asa optimist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

hmm.... am facut multe greseli la viata mea si nu as vrea ca primul botez din viata mea sa il "patez" plus de asta am stat de vb cu un medic ginecolog despre ceea ce vreau eu sa fac (medicul care ma supravegheaza pe mine de 4 ani)

In asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

daaa el niciodata nu se gandeste sa puna raul inainte si e mai bine cum zice el. eu sunt fecioara mai sentimentala , iar el capricorn mai realist. Remy nu ti face probleme capu sus si vin ele cele II linute

In asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Si sotul meu e capricorn, numai ca nu e atat de realist
Sa ne povestesti de la botez, cand ziceai ca o sa fie? Si eu mi-am botezat nepotelul anul trecut. Cum o sa-l cheme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

pe 29 aug. Luca Albert Alexandru . nu stiu unde si cum sa postez cateva poze cu el cu mine si cu sotul meu

Mergi la inceput