Stirile Radio Romania Actualitati si ziarul Ziua

Stirile Radio Romania Actualitati si ziarul Ziua | Autor: LucaLuca

Link direct la acest mesaj

Tot din vacanta, tot printre picaturi, o mediatizare foarte importanta, de impact, la nivel national. Stirile pranzului la Radio Romania Actualitati, azi la orele 13:00, cu Elena intervenind telefonic.

O sa revenim cu inregistrarea.

Si tot astazi ziarul "Ziua": http://www.ziua.net/news.php?data=2009-07-27&id=34499



Va reamintim de s-a vorbit despre demersurile SOS Infertilitatea intr-un reportaj al prestigiosului Deutsche Welle (inca de dinainte de comunicat):

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4504020,00.html?maca=rum-aa-top-913-rdf

Iar comunicatul nostru a fost preluat saptamana trecuta de cateva site-uri si ziare, aveti linkuri in subiectul dedicat.

Incercam sa mentinem interesul viu, in ciuda vacantei parlamentare, iar la toamna sa relansam lupta pentru cadrul legal.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Luca multumim si felicitari.
Elena multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

multumim Elena! Multumim Luca!
Sa speram ca pina la sfirsitul anului vom avea vesti f bune!!
Elena ai toata admiratia mea ca desi esti proaspata mamica (sa dea Domnul sanatate tie si bebeilor!!!) inca mai ai timp pentru campanie!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

felicitari lucaaaaaaaaaaaaaaa

si tie la fel elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Luca,Elenada Felicitari fete dragi

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Am reusit sa obtinem inregistrarea emisiunii de la RRA, gratie unei noi voluntare, extraforum.

Am pus-o pe blog: http://.

Direct o puteti asculta aici: http://www.trilulilu.ro/SOSInf/4f6bef92d4a957

E foarte important, pentru ca jurnalul de pranz al Romania Actualitati este foarte ascultat la nivel national, inclusiv in mediul rural unde altfel greu ar ajunge mesajul nostru.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Elena multe multumiri!
pentru tine si pitici!

Ioana 6+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** Infertilitatea este o boala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

sper sa nu fiu off- topic , ieri in jurul orei 16 , la postul Antena 2 , emisiunea "Traieste sanatos!" a avut ca tema Infertilitatea si FIV ul, cu invitat dl. profesor Bogdan Marinescu, care a explicat cauzele infertilitatii ,cum poate fi tratata si evident in ce consta procedura FIV, s-au facut filmari in laboratorul de embriologie d ela Giulesti. Dl profesor a amintit si de proiectul de lege in dezbare, accentuind faptul ca Romania are nevoie de o legislatie in domeniu!
Pe mine m a bucurat enorm aceasta emisiune ,e un pas inainte ca opinia publica sa poata fi educata si subiectul infertilitatii sa nu mai fie unul tabu in societate!
Probabil emisiunea nu a avut o legatura directa cu campania "Infertilitatea este o boala" , dar indirect sigur campania a determinat ca mass media sa abordeze acest subiect, ceea ce este un mare cistig1 Sa speram ca se va cistiga si razboiul!!
Multumesc inca o data celor implicati in campanie!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Da, Sophie, avem de la aceeasi voluntara si inregistrarea acelei emisiuni, o voi urca pe iutub (cand voi apuca, sunt la plaja:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

da am vazut emisiunea la sfirsit si mi-a parut rau ca n-am prins-o de la inceput ,dar o sa o vad cind o posta-o Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:


Am incercat sa urc inregistrarea emisiunii de ieri cu Big M. despre FIV pe youtube, asa cum am pimit-o, in cinci parti, dintre care unele de 20 de minute, si iata ce mesaj am primit:

This video has been removed because it is too long. Regular YouTube videos must be 10 minutes or less.

Eu nu am timp acum, se ofera cienva sa "taie" emisiunea in bucati de <10 mn si sa o urce pe youtube?

Daca da, bagati mail pe contact@., ca nu intru des pe forum, mailurile le deschid constant.

Multumesc!!

Mergi la inceput