Top clinici fertilitate Romania

Top clinici fertilitate Romania | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Aici, pe acest forum se gaseste un munte de informatii pentru aspiratele la titlul de mamica.
Multe din vise s-au implinit pe acest forum.
Bazat pe experienta voastra, haideti sa facem un top 5 al clinicilor de fertilitate din Romania

Puncte de clasificare:
- profesionalismul medicilor
- raportul rezultate/pret
- curatenie, igiena
- aparatura medicala si inventar stiintific

Va asteptam la cuvant. Incercam sa facem un top real, ne-influentat de criterii comerciale. Aveti cuvantul.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Eu am facut FIV-ul cu Dr. Denisa protopopescu
Clinica genesys
Baneasa Business and Technology Park
Cladirea A1 Parter
Sos. Bucuresti Ploiesti nr. 42-44
021 361 04 72

- profesionalismul medicilor - nota 5 din 10 (d-na dr este de nota 10 dar cand e prea aglomerata evine superficiala)
- raportul rezultate/pret - 2 din 10 - primul FIV nereusit/ preturi mari (FIV 12.900 ron, ISCI 14.600 ron - pretul include anamneza + monitorizare de la 1 eco inainte de inhibare + analize de sange in perioada monitorizarii + punctie + anestezie + ET + test BHCG), pentru ET - pret 7.700 ron, ET nereusit.
- curatenie, igiena - nota 10 din 10
- aparatura medicala si inventar stiintific - nota 7 din 10
Inca o rubrica - punctualitate - acum nu stiu a cui e vina a dr, a clinicii sau a pacientilor care nu inteleg ca o vizita la doctor dureaza conform programarilor 30 de minute, unii efectiv - dupa ceas - stateau si o ora si jumatate in cabinet - si nu era cazul punctiilor sau transferurilor de embrioni - se astepta minim 30 de minute iar eu maxim am stat 2 ore asteptand sa facem ET - aici as da 6 din 10 - adica stai pe canapele frumoase, confortabile, te uiti la tv dar tot stai.Ce sa zic cand o vezi pe d-na dr iti trec toate dar ...e lipsa de respect.
+profesionalismul asistentelor - nota 7 din 10 - sunt niste fete foarte sufletiste dar sa te intepe de cate 3 ori pentru un nenorocit de estradiol e cam mult.
+profesionalismul biologilor/embriologilor -nota 3 din 10 - am solicitat in scris o fisa cu calitatea, gradul de fragmentare al embrionilor...am obtinut-o cu greu, un embriolog din afara s-a uitat pe ea si mi-a explicat ca s-au facut ceva experimente pe pielea si pe banii mei.
Concluzie - putine rezultate la aceasta clinica - nu as sfatui pe nimeni sa dea atatia bani pentru un FIV aici. Si pana la urma poate nici nu e vorba de bani este vorba de trauma psihica prin care treci la fiecare deceptie.

Am vazut acum ce a scris Oana - nici nu s-a pus problema de vreo spaga nicaieri in clinica!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Eu am facut FIV la Med New Life, o clinca relativ mica daca luam in discutie marimea cladirii.Pot da un 9 per total :
1.10 pentru procedura si ingrijire;
2.10 pentru profesorul Rafael Ron-el care a avut rabdarea sa discute cu noi .
3. 8 pentru faptul ca se face FIV pe loturi.Norocul meu a fost ca la mine a coincis venirea ciclului , adica nu mi-au dirijat ei organismul.Dar asta a fost norocul meu.
4.10 pentru asistentele dragute de acolo.Parca esti un copil alintat de ele.Dulci foc.
5. in pret a intrat procedura, ICSI, congelarea embrionilor.

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

eu am fost la mai multe spitale si clinici:
Giulesti,Chisinau,Gynera,Polisano Sibiu


acum sint pacienta la Clinica Polisano Sibiu,in sfirsit am gasit o clinica cam cum ar trebui sa fie multe in RO
sint f multumita de personalul din aceasta clinica de la dr si pina la asistenta,pt atentie,promtitudine,respect pt pacient
-profesionalism 10
-rezultate /pret cred ca este ok
am inteles ca rata reusitelor este mare si preturile sint cam asa
FIV 6798-7662RON
ICSI 8078-8942RON
-curatenie/igiena 10 fara discutie
-aparatura medicala 10 din cite ma pricep eu




doamne ,ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Super subiect!
va rog mult cele care ati apelat la Polisano - Sibiu, sa ne ajute cu mai multe detalii. La cine au fost si ce investigatii tb sa faci sa ajungi la ei. eu am intrat pe net si nu am gasit un site al lor, al clinicii din sibiu.

imi pare asa de rau ca tb sa mergem prin alte tari sa ne putem rezolva problemele!! va rog mult da-ti mai multe detalii despre aceste clinici din Romania.
multumesc mult,

va pup!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinasi spune:

http://www.clinicapolisano.eu/fertilizare/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

haideti va rog sa avem un topic frumos, cu aprecieri sau critici reale - si va rog nu raspundeti offtopic.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Buna,
se incumeta cineva sa faca aprecieri la adresa clinicii Gynera si a dr. Laura Dracea?
Va multumesc!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor, joi merg la o clinica de fertilizare. Va fi prima intalnire si vom merge si cu o mare parte din analizele care se cer pt FIV. Cam ce intrebari ar trebui sa punem? Sunt f zapacita si nu reusesc sa imi sistematizez intrebarile. Va rog sa ma ajuta-ti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophie76

Buna,
se incumeta cineva sa faca aprecieri la adresa clinicii Gynera si a dr. Laura Dracea?
Va multumesc!!

sophie


De ce nu ?
- profesionalismul medicilor - 10
- raportul rezultate/pret - 7
- curatenie, igiena - 10
- aparatura medicala - 9
- partea de embriologie - nu ma pot pronunta, deoarece experienta proprie ma incadreaza in statistici, dar nu stiu cat datorez acest lucru naturii sau muncii embriologului



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Aici, pe acest forum se gaseste un munte de informatii pentru aspiratele la titlul de mamica.
Multe din vise s-au implinit pe acest forum.
Bazat pe experienta voastra, haideti sa facem un top 5 al clinicilor de fertilitate din Romania

Puncte de clasificare:
- profesionalismul medicilor
- raportul rezultate/pret
- curatenie, igiena
- aparatura medicala si inventar stiintific

Va asteptam la cuvant. Incercam sa facem un top real, ne-influentat de criterii comerciale. Aveti cuvantul.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/


Raspund si eu pentru clinica gynera, unde am facut 2 fivuri:

Puncte de clasificare:
- profesionalismul medicilor - 5 puncte din 10
- raportul rezultate/pret- 5 puncte din 10
- curatenie, igiena - 8 puncte din 10
- aparatura medicala si inventar stiintific - 6 puncte din 10


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 22+

Mergi la inceput