Top clinici fertilitate Romania

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Eu am fost doar la polisano Sibiu dupa ce m-am informat pe net despre clinici.Mi se pare ca este k,dr. Ispasoiu are multa rabdare ,conditiile sunt k,pana acum sunt multumita.
Nu stiti cat costa la Sibiu 1 inseminare IA pe ciclu natural ca am sunat la telefons si nu mi-a zis secretara.Trebuie sa fac monitorizare de vineri.Mi-a fost jena sa-l intreb pe dr.Situl lor de fertilizare nu mai functioneaza.Va multumesc daca ma veti mai ajuta cu raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

Fiv nereusit la CLINICA MEDLIFE

-profesionalismul medicilor-7 din 10
-curatenie si conditii de cazare-10 din 10
-raport rezultate/pret-5 din 10-destul de putine reusite la aceasta clinica
aparatura medicala si inventar stiintific-7/10

din punctul meu de vedere niste mari bile negre pentru:
-lipsa punctualitatii-se asteapta cu orele desi toata lumea vine cu "programare"
-atitudinea si incompetenta fetelor de la receptie-in permanenta nu au habar pe ce lume se afla si daca nu esti tu extrem de documentata si atenta si nu le urmaresti fiecare miscare numai aiureli fac
-in ultimul timp opresc ei la dosar rezultatele ecografiilor de monitorizare a stimularii ovariene-si desi acele analize sunt ale mele,fiind platite de mine,am insistat sa-mi fie restituite nu mi-au fost restituite nici pana in ziua de azi
-nu am primit nicio explicatie scrisa sau orala din partea embriologului despre embrionii prelevati,fertilizati dar divizati necorespunzator-desi am solicitat si aceasta informatie
-dupa crioprezervarea embrionilor ramasi singura mea dovada ca am platit o crioprezervare si ca am niste embrioni acolo a fost un simplu bon de casa-desi am sunat embriologul si am insistat pentru primirea unor explicatii scrise,a unui nr de identificare sau ceva de genul asta si iar mi s-a spus sa "stau linistita" ca "stie d.na embriolog tot daca va fi nevoie de ceva"

hai sa zic si partile bune:
-asistentele sunt foarte sufletiste,atente si impaciuitoare-de multe ori se scuza ele pentru debandada creata de nerespectarea programarilor
-conditiile de cazare si serviciul asistentelor de la saloane sunt ireprosabile
-ecografistii mi-au placut foarte mult:dr. Bolintineanu,Albu si Coricovac
-dr Radu-chirurg generalist iarasi mi-a placut
-Dr. Predoi Deliana este in general atenta si dedicata si incearca sa obtina un maxim posibil foflsindu-se de tot ce are la indemana,insa cand este aglomerata devine usor superficiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Off topic : ma asteptam sa se umple paginile la acest subiect, la cate suntem cu FIV .
Ca de obicei, apare reticenta romaneasca de a spune lucrurilor pe nume.Este mai usor sa ne pierdem cu multumirile sau nemultumirile noastre in douazeci si ceva de pagini, la subiectul "FIV in ..." .

De ce nu apar macar gravidutele fericite sa dea note doctorilor care le-a implinit visul ?



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adek spune:

Buna ziua tuturor!

Ma bag si eu in seama, ca am vazut subiectul si preturile....
Va pot spune insa ca se pot incerca si alte metode, discutabile dupa unii, dar eu am vazut rezultatele si m-am gandit sa va spun si voua.
M-am dus la un energoterapeut( mai complex tipul, adica se ocupa si cu punerea oaselor la loc prin masaj osteopat, si cu alte "reglaje" la fiecare dupa nevoile pe care le are, vede aura si alte informatii ascunse ochiului obisnuit).
Eu am eram la dansul cu probleme legate de coloana, insa s-a nimerit sa fie acolo o pacienta care se chinuise mai multi ani sa ramana insarcinata pe cale naturala dar si prin 3 fertilizari in vitro esuate. Apelase la el doar asa...ca nu mai avea alta alternativa. Terapeutul cu pricina e genul de om care spune ce poate, ce nu poate si daca blocajul existent poate fi inlaturat si/sau prin ce cale.
In cazul fetei pe care am intalnit-o acolo era vorba de un blocaj emotional care nu permitea copilului sa apara in contact cu aura mamei( nu cred ca vreun medic putea sa accepte asta) insa in dupa vreo 3 sedinte de energoterapie si alte "reglaje" subtile fata a ramas insarcinata pe cale normala. A dus sarcina ok, cu mare grija , dar pe picioare si a nascut normal. Discutand cu ei atunci am aflat de la terapeutul in cauza ca sunt multe alte fete pe care le-a "facut gravide" ;-)
Daca vreti sa va discutati cu el va pot da numarul: 0788 492983-STEFAN DOKA insa cred ca va fi disponibil doar in septembrie ( parca in august inchide cabinetul si pleaca in concediu)-Cabinetul e in Bucuresti, b-dul Bucurestii noi (vis-a-vis de depoul de tramvaie)
Consultatiile sunt ieftine vreo 30-50 lei, nu mai mult

Mie mi se pare o solutie care merita incercata( ...si in care nu trebuie sa crezi ca sa functioneze, ca nu e cu autosugestie;-) )


Mult succes tuturor! Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copiii pe care vi doriti !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Eu am facut FIV in anul 2004 la clinica Med New Life.
Puncte de clasificare:
- profesionalismul medicilor (Rafael Ron-El 10, Anca Gherasie 10)
- raportul rezultate/pret 10 (eu am avut norocul reusirii de prima data)
- curatenie, igiena 10
- aparatura medicala si inventar stiintific 10


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Buna fetelor ,
tocmai ma pregatesc sa merg si eu la Med New Life- pentru un FIV . Sper k am facut bine alegand aceasta clinica. Dak puteti sa ma ajutati cu pareri ar fi super!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui adek

Buna ziua tuturor!

Ma bag si eu in seama, ca am vazut subiectul si preturile....
Va pot spune insa ca se pot incerca si alte metode, discutabile dupa unii, dar eu am vazut rezultatele si m-am gandit sa va spun si voua.
M-am dus la un energoterapeut( mai complex tipul, adica se ocupa si cu punerea oaselor la loc prin masaj osteopat, si cu alte "reglaje" la fiecare dupa nevoile pe care le are, vede aura si alte informatii ascunse ochiului obisnuit).
Eu am eram la dansul cu probleme legate de coloana, insa s-a nimerit sa fie acolo o pacienta care se chinuise mai multi ani sa ramana insarcinata pe cale naturala dar si prin 3 fertilizari in vitro esuate. Apelase la el doar asa...ca nu mai avea alta alternativa. Terapeutul cu pricina e genul de om care spune ce poate, ce nu poate si daca blocajul existent poate fi inlaturat si/sau prin ce cale.
In cazul fetei pe care am intalnit-o acolo era vorba de un blocaj emotional care nu permitea copilului sa apara in contact cu aura mamei( nu cred ca vreun medic putea sa accepte asta) insa in dupa vreo 3 sedinte de energoterapie si alte "reglaje" subtile fata a ramas insarcinata pe cale normala. A dus sarcina ok, cu mare grija , dar pe picioare si a nascut normal. Discutand cu ei atunci am aflat de la terapeutul in cauza ca sunt multe alte fete pe care le-a "facut gravide" ;-)
Daca vreti sa va discutati cu el va pot da numarul: 0788 492983-STEFAN DOKA insa cred ca va fi disponibil doar in septembrie ( parca in august inchide cabinetul si pleaca in concediu)-Cabinetul e in Bucuresti, b-dul Bucurestii noi (vis-a-vis de depoul de tramvaie)
Consultatiile sunt ieftine vreo 30-50 lei, nu mai mult

Mie mi se pare o solutie care merita incercata( ...si in care nu trebuie sa crezi ca sa functioneze, ca nu e cu autosugestie;-) )


Mult succes tuturor! Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copiii pe care vi doriti !

adina


adina


Adina si tu faci acum cosultatii pentru a ramane ??. Sunt curioasa daca o sa fie ok. Poate ne anunti.
P.S. Am incercat sa iti trimit un mesaj personal, dar nu am gasit adresa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza2009 spune:

Ma bag si eu in seama cu impresii despre clinica vestitului Marinescu , Marinescu Medical Center unde pierzi o zi ca sa intri la o banala consultatie.Am asteptat si 3 ore.Iar dotarea e cam inexistenta.Te trimite sa faci toate analizele in spitalul Giulesti.Intri, te consulta 10 min si apoi te trimite in spital.Iar programarile se fac , ca la piata
-profesionalism 5/10
-rez/pret 5
-curatenie 9
-aparatura medicala 5/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Clinica Promed System Bucuresti:
dr. Alina Bolintineanu 10/10
rezultate: asteptam in urma inseminarii
preturi:fiind clinica privata as da 9/10
curatenia/igiena: 10 +

aparatura medicala 10/10
au tot ce le trebuie, e o clinica care se respecta, cel putin deocamdata din toate punctele de vedere, inclusiv asistentele sunt niste dragute.


ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

buna adina
mi se pare foarte interesant tot ce spui tu. eu cred in simturile astea alea noastre...extra. poti sa-mi spui daca si tu ai facut tratament pentru fertilitate la domnul acesta?
hai ca ne-ai facut curioase.
multumesc


Citat:
citat din mesajul lui adek

Buna ziua tuturor!

Ma bag si eu in seama, ca am vazut subiectul si preturile....
Va pot spune insa ca se pot incerca si alte metode, discutabile dupa unii, dar eu am vazut rezultatele si m-am gandit sa va spun si voua.
M-am dus la un energoterapeut( mai complex tipul, adica se ocupa si cu punerea oaselor la loc prin masaj osteopat, si cu alte "reglaje" la fiecare dupa nevoile pe care le are, vede aura si alte informatii ascunse ochiului obisnuit).
Eu am eram la dansul cu probleme legate de coloana, insa s-a nimerit sa fie acolo o pacienta care se chinuise mai multi ani sa ramana insarcinata pe cale naturala dar si prin 3 fertilizari in vitro esuate. Apelase la el doar asa...ca nu mai avea alta alternativa. Terapeutul cu pricina e genul de om care spune ce poate, ce nu poate si daca blocajul existent poate fi inlaturat si/sau prin ce cale.
In cazul fetei pe care am intalnit-o acolo era vorba de un blocaj emotional care nu permitea copilului sa apara in contact cu aura mamei( nu cred ca vreun medic putea sa accepte asta) insa in dupa vreo 3 sedinte de energoterapie si alte "reglaje" subtile fata a ramas insarcinata pe cale normala. A dus sarcina ok, cu mare grija , dar pe picioare si a nascut normal. Discutand cu ei atunci am aflat de la terapeutul in cauza ca sunt multe alte fete pe care le-a "facut gravide" ;-)
Daca vreti sa va discutati cu el va pot da numarul: 0788 492983-STEFAN DOKA insa cred ca va fi disponibil doar in septembrie ( parca in august inchide cabinetul si pleaca in concediu)-Cabinetul e in Bucuresti, b-dul Bucurestii noi (vis-a-vis de depoul de tramvaie)
Consultatiile sunt ieftine vreo 30-50 lei, nu mai mult

Mie mi se pare o solutie care merita incercata( ...si in care nu trebuie sa crezi ca sa functioneze, ca nu e cu autosugestie;-) )


Mult succes tuturor! Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copiii pe care vi doriti !

adina


adina

Mergi la inceput