Vitamine romanesti in Germania (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

eu ma cam intrisez cand vin de la munca uneori, imi e asa mila de batrani, acu cateva zile a murit o batranica care imi era tare draga, avea ochii bunicii mele, intotdeauna cand o priveam, parca simteam privirea blanda a bunicii mele, i-am si spus ce cateva ori ca are ochii bunicii mele si o ajutam sa manance,era sleita de puteri abia ridica mana, ii taiam soldatei si ii puneam in mana, sunt multi batrani pe care ii ajut sa mance desi noi nu trebuie sa facem asta numai sa ii servim, mie nu-mi poate interzice cineva sa fiu OMm ma gandesc tot mai mult daca sa lucrez in pflege insa nu stiu sincer sunt multe alte zeci de lucruri si facut care nu stiu cum le-asi suporta, mai sunt si batrani la care iti vine sa le trantesti farfuria in cap , imi sunt dragi, se bucura cand ma vad, ca le mai fac poftele, le schimb painea, wursst, kässe, ceea ce iarasi nu prea e admis, vorbesc cu ei, ma tot intreaba daca nu merg mai tarziu sa le citesc tot timpul ma striga schwester, le spun ca nu sunt, dar uita ei sarmanii .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

eu am socrii in vizita pana miercuri, asa ca nu prea ajung la calculator.

clau, e foarte trist ce povestesti de la caminul de batrani. sa-ti revii din starea asta trista. te cred ca nu a fost usor sa revezi locul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Iulia, dar la telefon ajungi? te sun zilele astea..poate ai chef de-o cafea
Clau,


Imediat pun de cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Las pregatita.

Va doresc o zi buna si...poate ne mai ``auzim`` azi.

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata vitamine.

Miki multam de cafea.Bafta azi.

La restul fetelor va doresc o zi minunata,revin mai tarziu

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

hi leute eu o iau razna cu copilul in vacanta, de la 8 pictam si ne jucam in loc sa-mi fac eu treaba prin casa , cafa am baut-o pe fuga, acu merg la früstuck, imi bubuie capul, Helmut are früh si ma trezeste la 5 , vreau sa merg si la cumparaturi, dar nu stiu daca ajuns ca dupa masa iar lucru si geamurile si perdelele asteapta ceva, dar nu le.am intrebat ce???
Iulia cum e cu socrii e ok? poate de vezi cu Miki la o cafa ca nu e departe de tine.
Ioana alles klar? astepti urlaub?
Ceska gata bgajele?
Trischa tu madama pe unde umblii, Adinele voi?
si restul alte absente.........

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

io bag sama ca argeleanca no durmit deloc azi noapte .
Mihaelele??? osna e bine vad ca posteaza leckerein din banat la ea pe bloq .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Asadar Osna a ajuns bine ,daor pe noi ne tine pe jar cu wizz-ul asta.

Clau , cu gandu la urlaub, normal.Sunt in focuri ca am atatea de facut.Acu stau si urmaresc niste licitatii pe e-bay ca vrem sa ne schimbam koffer-ele si al meu nu vrea orice.Trebuie sa ajung sa-mi cumpar si ceva mai fluflu,dar la toanele mele nici ca-mi vine sa mai iau ceva, poate niste saci .

N-am timp sa ajung in centru si din lipsa de partener de shopping care m-a parasit nici chef nu am, asa ca tb sa ajung la mine in zona in einkaufzentrum sa vad ce gasesc, daca nu dau comanda la ceva pe net.

Clau, iti doresc nervi de otel.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

dai comanda de flu-flu

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

am cules ieri niste soc din padure si am pus sa fac socata, am mai avut niste zitronensäure, acu soare sa fie .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput