Vitamine romanesti in Germania (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Neatza si de la mine.
Eu inca fac bine, bebe e miscator rau - imi baga sarmanul niste picioare in burta (degeaba ii zic eu ca iesirea nu-i pe-acolo)...
Fata m-a tinut treaza azi noapte de la 2 la 4, a baut 2 biberoane cu lapte, i-am schimbat pampersul de 2 ori . In ritmul asta, clachez in curand.
Si ca sa fie tabloul complet, am aflat ca tata trebuie sa astepte rezultatul de la o biopsie si apoi intra in operatie. Asa ca nu pot veni la mine cand o fi sa nasc (de fapt aveam nevoie de ei de week-endul asta ).

Claudia - si eu am facut un an de postliceala sanitara. Dupa practica din spital, unde am vazut atata suferinta / nepasare / nesimtire, am decis ca nu-i o meserie de mine. Ma demoleaza psihic si moral . Tu esti tare, Respekt!


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

i-am trimis afara cu copilul pe toti trei cica sa gatesc in liniste

miki, merci de cafea. mai dau si eu una pentru ne-matinali. la telefon ajung sigur! deci, suna-ma!!!

clau, cu socrii e foarte bine, sunt oameni de treaba si o iubesc pe iris tare mult. socata!!!

tumpi, hai mobilizeaza-te, fa-te zana pentru concediu

acum chiar ma duc sa fac salata de cartofi, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Doamne Mariana imi pare rau de tatal tau, sper sa nu fie cancer, pacat ca nu pot veni sa te ajute putin, iubita eu nu lucrez in pfege, ziceam ca ma gandesc daca sa fac un ausbildung ceva, eu deocamdata is la bucatarie la seniorenzentrum.
iulia vii la o socata .
fiica-mea numai vrea sa vina din ro

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Salutare fetelor,
Ioana,concediu placut si vreme frumoasa!
Claudia,ia fata cu binisorul.spune-i ca intreaba prietene de ea,ca vine imediat vacanta si poate merge iar in ro....si ce mai gasesti tu bun si frumos de spus.nu te agita si nu certa copila ca nu-i bine.
A mea nu mai vroia aseara sa vina acasa de la nasi.a hatarat ca noi putem pleca ca ea ramane acolo...off si vaisi creste si nu stim ce ne asteapta.sanatosi sa fie ca de restul ....poate facem fata cumva.
Alta chestie nasoala e ca nu am chef sa fac mancare,sper sa manance copila la gradi de pranz si pentru seara ...pizza.
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Helou!

Claudia74,
bagajele nu-s gata! Saptaman trecuta as fi impachetat de zor azi am o lene mare in mine. De dimineata am fost in livada la mancat/cules cirese.

Daca sunteti curioase ce am facut noi ieri puteti vedea pe blog. Gemenii sunt ai AdineiF da? Eu doar am facut o poza de proba sa vad cum imi sta!
A super fain ieri, am ajuns acasa, facut baie copilului si a adormit cat ai clipi.... sa tot iesi asa.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 6

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

PS
Mi-am pus ticker pe blog care numara chiar si secundele pana plecam spre RO. Tre sa ma uit mai des, poate realizez ca mai sunt 4 zile si decolez si ma apuc de strans si facut bagaje....

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 4

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Buna fetelor

Surpriza . Ce sa zic in 2 sapt ati scris nu gluma o sa am ce recupera.
Oricum ma bucur ca suntem acasa si iar putem comunica , ohhh ce ma-ti lipsit

Monik 32+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Deci pe scurt

Cat de cat suntem bine , medicii nu mai au ce face , au facut totul si am primit totul ce sa putut . Am avut noroc ca nu m-am dilatat si sanatatea lui bb nu sa inrautatit ( daca era contra atunci trebuia sa scoate pe bb ),astfel am putut veni acasa .
Contractii si dureri am incontinu , dar medicii au zis trebuie sa rezist si sa am rabdare,iar daca bb vine atunci sa vina ca am trecut peste pericolul cel mai mare .
Inafara de asta am si diabet ceea ce acum-s 2 luni nu am avut , in fiecare zi trebuie sa verific de 6 ori zaharul .




Monik 34+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Monik, multa sanatate!
Noi am tot bolit, cel mai mult eu, inca sunt infundata si tusesc, Maria are si ea muci la greu...
De 1 iunie m-am enervat ca nu au adus in oras nici macar un carusel ceva sa simta copiii ca e ziua lor, nimic nimic. Dar m-am bucurat ca mi-am revazut o prietena din facultate, care locuieste la Berlin.
Simona,la multi ani lui Iustin! Nu ne-ai vazut pe mal pentru ca noi boleam in casa...


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Monik,multa sanatate si putere!!
Sti ca e o vorba,,toate bubele rele in fundul babei mele,,dar trece si asta,vine bebele si o sa uiti alte belele.eu am vrut sa te sun dar mi-a zis Clau ca nu ai voie cu tel.

Mergi la inceput