Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (119)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

DIANA: un semn bun ar trebui sa fie ca ati descoperit la timp tumora si a fost extirpata. mult curaj si sanatate!

KARRA: ma bucur ca ai adus subiectul ticurilor ptr ca ma framanta demult o manifestare a norei la oboseala, plictiseala si stress in general. se trage de urechi, le intinde ca pe plastilina, le intoarce pe dos, le strange la mijloc. nu stiu cum de n o doare manevra, cred ca le manipuleaza totusi cu blandete. dar are o pereche de urechi maaari si largi, ca la elefant. cum as dezvata o, oare...? si a mai adaugat un tic de vreo cateva luni, isi trece palma peste nas si gurita.

stiu fetelor genul ala de retinere la contactul cu persoane noi, mai ales adulte, cand pleaca ochii n pamant, se dau pe dupa mama, nu raspund la nimic. imi place degajarea cu care abordeaza copiii, mai ales fetite, mai mari sau bebelusi, din parc, magazine sau unde s o nimeri, chit ca uneori are o mutra de prostanaca mica atunci cand e ignorata sau sperie parand agresiv de directa. eu chiar credeam ca nu e mamoasa, dar e un sufletel asa dependent de prezenta mea. am realizat la party ul ala. si as vrea sa fie ca fetita prietenei mele, atat de bine dispusa mereu, incantata de societatea oricui, indrazneata dar nu obraznica. stiu ca tine si de temperament, dar tare mi doresc sa nu fie in spatele meu, sa fie n fata singura. cred ca intelegeti ce vreau sa zic, care i temerea mea, poate s incoerenta...

ieri mi a zis scufita rosie asa:
o fetita cu caciulita...bede(verde)
nu, mama, era rosie
dodie nu, bede

si care avea un cosulet cu ...beie(bere)
nu, mama, cu cozonac si vin
bin nu, beie

si catelus cu parul cret era cu parul maie(mare)

iar la culcare sarea n pat si nu ma lasa s o imbrac si i am zisz; tu cine crezi ca esti, pantera bagheera sau tigrul sheer khan? si ea a zis mamuta(maimutza)!

a nceput sa se dea la glume cu noi, fetelor!

da' cu LAURES ce e, stiti?

o zi frumoasa!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisikuta

da' cu LAURES ce e, stiti?

o zi frumoasa!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day


io stiu, io stiu...Edy e cu varicela...asa ca nu mai manca asa mult da vb la fel de mult.

Karra, zic io sa mai ai rabdare si sa nu o dai asa tare in stresuri.... acorda-i timp sa se obisnuiasca cu schimbarea.

Diana, imi pare rau de vestea rea....totusi a fost si una buna...si anume ca era f bine izolata si a fost curatata calumea. Multa sanatate oricum. Capul sus si privirea inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

daaa ... sunt smecheri. noi radem pe infundate de murim, nu prea ii dam nas ...
aseara il certam ca rasturnase o punga cu cornuri si firimituri in pat si apoi rupea din corn alte "came"=scame mai mari, ca alea mici nu erau bune. a sunat "mamaia babi" si ea zicea: nu-l mai certa maaaa ... si eu: lasa ... lasa ... ca vine la tine. ce crezi ca o sa stai sa-l pupi toata ziua? la care ghindocu, care cica are 2 ani si 2 luni si e miiic, si nu pricepe: mamaia babi nu pune a posh (colt), ubete matei si pupaaa!!! tura asta merge doar o saptamana, dar la 1 iulie merge in vacanta pana la 1 septembrie. va dati seama ce va iesi?????
mai vreti?
la 10 seara vrea cu "iftu"=liftu si musai cu pupucii lu' mami. asta de la mine i se trage. cand sunt singura cu el acasa, dc trebuie sa duc cosu il pun sa ia papucii mei in picioare si sa vina dupa mine. pana se incalta el, eu ies repede si las usa deschisa, dau gunoiu pe topogan si ma intorc. il gasesc la usa incaltat cu papucii mei si il "pescuiesc" de-acolo. asa ca el acum, dc trebuie sa iasa pe holul blocului ia papucii mei . il mai duce ta-su 2-3 ture cu liftu, ca sa nu ne stie tot blocul. uneori isi mai ia si cate o lingura in mana ca sa bata in peretii liftului, care sunt de tabla.
priviti

ar trebui sa le scriu ... sa nu le uit!!!

pupam stupul!
sanatate bolnaviorilor!

oare a nascut riloasa?


A fost o data o printesa ... Emma!
Ioana mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Vai Ioana, ce dragut e Matei si ce nazdravan !
Si ce copii frumosi s-au zbenguit de 1 iunie in parc!
Eu am recuperat copilu de la tara..bronzata ca tractoristii, cu repertoriu nou" Marie si Marioara" si " Du-ma acasa mai tramvai ".
Cu olita/ wc am reusit, dar inca ii mai pun pampers cand doarme .Ieri chiar mi-a zis ca a facut in parc pipi la copac...
La 2 ani si 3 luni raportam 87 cm si 11kg . Nenea farmacistu mi-a recomandat complex vitamina B pentru pofta de mancare; nu prea stiu ce sa fac: sa-i dau, sa nu-i dau...
Despre timiditate... si Anastasia e fruntasa ( ascuns dupa fuste, manutele in gura pana la cot, capul in pamant) .Si o tine asa pana se decide daca ii place sau nu persoana in cauza. Cu copii nu are insa nici o problema .
Cred ca e doar o faza prin care trec.
Sa aveti o seara minunata
stupul

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanici

Krissy, Bravo, felicitari!!!!

acu sa nu mai lipsesti cu anii, nu te mai scuzam


Ma bucur sa aflu ca eram scuzata totusi... Acum serios si sincer vorbind, nici nu m-am mai inghesuit sa scriu pentru ca adevarul este ca problemele mele au fost tot timpul defazate de cele ale majoritatii. Si nu ca sa fiu eu speciala (nu ma intereseaza aspectul), dar asta e realitatea mea. De exemplu, nu de foarte mult timp se discuta intens despre "ma intorc la serviciu, ce ma fac", sau "incepe copilul gradinita si nu-i place, plange zilnic", etc. Eu pe 29 mai am implinit doi ani de cand m-am intors la serviciu dupa nastere, iar Sophia pe 5 mai a facut un an de cand merge la gradi, asadar am trecut prin asta de mult timp, deci defazat de voi. Si stiu cum e in general cu empatia - nu intelegi prea bine lucrurile decat atunci cand esti tu in situatia data, asa ca nu avea rost sa fac eu nota aparte cu problemele mele care si asa nu aveau "palpabilitate" pentru voi. Dar pot sa spun ca inteleg acum foooarte bine prin ce treceti voi si pusiorii vostri.

Multumesc foarte mult tuturor fetelor care au observat linkul de la semnatura si m-au felicitat, sincer m-ati emotionat. Adaug si o clarificare, ca s-a tot mentionat tortul: nu l-am facut eu, era comandat, dar pe cat era de fain, pe atat a fost de gustos (din crema de frisca cu capsuni proaspete, taiate bucati).

Va pup si incerc (nu promit) sa fiu mai activa, desi am foarte mult de adus la zi ca sa fim pe aceeasi lungime de unda. O sa ma rezum la povestit despre Sophia, cu scuzele ca nu stiu prea mult din urma despre progresele celorlalti copilasi.

PS: Diana , multa sanatate tatalui tau, o sa spun si eu o rugaciune pentru vindecare.

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

Graduation, finally

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna seara si de la mine ,cu toate ca in fiecare zi citesc,timp pt scris foarte greu imi gasesc.

Raisa
sunt alaturi de tatal tau si de tine,Da Doamne sa fie bine!

Ioana mare nazdravan Pateiu!

Kitty te admir,faina petrecere.


si acum pt ca tot v-am promis poze iaca va pun un film hora


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Teledon pt Mihaitza

0 900 900 320-pt 10 euro
0 900 900 325-pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_2007 spune:

next

Mergi la inceput