Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (119)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

timiditate - Alex are persoane langa care se simte foarte in largul lui si isi permite orice, si persoane pe care le evita. Dar in general e destul de dezghetat in colectivitate... se rusineaza maxim 30 de secunde

Face si el "pishu a veteu" ca baietii mari, din picioare pe el il incanta de fapt activitatea in sine, si cand termina striga "avei", adica ... mai vrea de unde, daca nu mai este? pentru kk mai este inca destul de munca...

A ajuns intr-o faza in care incearca sa faca multe, si spune "pot" sau "nu pot", in functie de situatie si il spune pe "r" tot mai des, desi inca nu il spune pe "l"...

si cam atat despre el, sper sa apuc sa mai fac niste filmulete in week-end cand mergem la el. Abia astept...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Va multumim mult pentru aprecieriS-a mai domnisorit si ea, s-a mai inaltat nu mai pare un balon mic si umflat
Timiditate-interactioneaza cu copii foarte bine, e darnica da lopatica sau formele cand suntem la nisip, e pasnica.Dar dc sunt copii mai mari care alearga in viteza pe langa ea e mai retinuta.In ceea ce priveste adultii depinde.Dc stie cum sa o ia si cum sa ii vorbeasca imediat se obisnuiste.In schimb nu prea agreeaza barbatii cu mustata.
Alex ''avei''
Krissy-m-am uitat la pozele din ziua absolvirii.Bravo! felicitari iar tortuletul ff ingenios si frumos.

Acu la munca..sper azi sa fie o zi mai usoara ca ieriiiii......!

Varsta Veveritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Krissy, Bravo, felicitari!!!!

acu sa nu mai lipsesti cu anii, nu te mai scuzam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Timeea de vreo 2 saptamani refuza lapetele. Ce sa fac?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Citat:
citat din mesajul lui absoluta

Timeea de vreo 2 saptamani refuza lapetele. Ce sa fac?!


Alex il refuza cam de ... 1 an si 3 luni Treci pe alte lactate - iaurturi, branza etc. Acum depinde si in ce forme in refuza, poate accepta taitei in lapte, gris cu lapte, orez cu lapte etc (Alex nu il accepta nici asa, dar mananca sandviciuri cu crema de branza, si Actimel. Si atat)

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Nu am vrut sa va stric ziua de ieri
Tumoarea lui tati s-a dovedit a fi canceroasa....am avut niste zile de cosmar.....avem trmitere la oncolog dar asteptam sa ne ducem noi acasa si sa il aducem aici la craiova....dr ne-a asigurat ca acum e curat totul pana la tesutul sanatos dar poate recidiva...avem trmitere la oncolog si vedem cum se va pronunta
...acum doamne ajuta

Raisa e bine dar apropo de subiectul zilei ..e fff timida..acasa vb alearga se joaca...in colectivitate e o momaie..scuzati exdpresia...e momaia mea ce sa ii fac


Daca nu ma apela Ioana nu intram dar mi-am facut curaj si vad ca nu am bocit deloc...deci sunt pe drumul cel bun

Catalina multam fain de grija esti tare draguta..vad ca o puneti de o intalneala a oltencelor pe la mare

Gabi78 ..esti draguta
Am vazut poze cu intalneala din Bucuresti..mari si frumosi cu totii

Kitty ce sa mai zic esti o super mama 32 de copii si parinti

O sa mai intru cum am vesti acum suntem putin debusolati si dezorientati dar ne revenim si tr sa fim otimisti ca altfel nu se poate

Sa aveti o zi buna..si va multumesc ca existati
Poze cu Raisa nu pot pune ca ni s-a stricat monitoru si trebuie altu si nu sunt finante momentan pt el..eu decat la serv va pot citi



Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Si Winnicu e timida, cateodata isi revine repede alte dati nu,...
Acum avem o alta problema, a inceput sa clipeasca des, cam de joi, peste tot pe unde am citit, daca se elimina cauza oftalmologica atunci, e stresul..si ca s-a format un TIC....si eu tind sa cred ca asta e....are leg cu gradinitza, ca peste tot asa scrie pe internet, si ca sa scapam de acest TIC se recomanda eliminata cauza stresului, deci ce sa facem?????
Sa nu o mai duc la gradi????Am tot intreb , zice ca-i place la gradi, seara zice ca plecam maine la gradi, dar dimi cand se trez si vede ca o imbrac zice mama nu plecam a gradi, si se smiorcaie, apoi o conving,,,,,se calmeaza pe drum e ok dar azi de ex acolo iar a plans.Luni nu a plans deloc chiar ma bucuram ca s-a obisnuit.....si acuma cand citesc pe net despre ticuri ta=ind sa cred ca e vb de stres.....cum sa o fac sa nu mai se simta stresata????sai sa-i placa acolo.....
Cu jobul, astept joi raspuns,desi sincer nu mai am chef de nimik

Cam atat ca in ultimul timp am intrat doar la smiorcaiala......


Cat sa ma mai abtin de la mancare???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

karra la voi cum e cu gradi pe vara? de ex la noi se ia vacanta la 1 iulie. deci 2 luni va sta la tara. stresul asta cu gradi se va elimina in timp. oricum, e prea devreme sa se obisnuiasca 100%. matei si acum mai are zile cand se smiorcaie sau il duc cam fortat in clasa, si n-as zice ca nu-i place. poate ar trebui sa mai ai rabdare. important e sa nu-i arati, oricum ea te simte.

A fost o data o printesa ... Emma!
Ioana mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

DIANA i-mi pare rau pentru tatal tau, dar cred ca se va rezolva cumva, trebuie sa fiti optimisti si tot raul va fi spre bine, cu atitudine optimista sa stii ca am vazut multe cazuri rezolvate.
va si DUMNEZEU sa va ajute si sa va indrume pe calea cea buna.

ABSOLUTA nu e un lucru atat de rau ca nu mai bea lapte atata timp cat i-l inlocuiesti cu alte produse lactate asa cum a spus si DIANA_jors, noi papam lapte dar pe langa mai avem si iaurtel, branzica fagaras, smantana, actimel, si poate reusesti sa o pacalesti cu macaroane cu branza sau diverse budinci, bafta.

KARRA faza cu gradinita e relativa, nepotica mea are 4 ani si in toamna cand au dus-o la gradi era foarte incantata, dar intre timp s-au schimbat educatoarele de vreo 2 ori si au cam debusolat-o, acum plange la gradi mai toata ziua si a inceput sa aiba o anumita frica de noua educatoare, care a tot certat-o ca vrea prea des la baie si acum a inceput sa faca pe ea, ceea ce nu s-a mai intamplat, asa ca cel mai bine analizezi tu situatia, cat de bine se simte acolo.
soramea deja a inscris-o la alta gradinita unde a vrut ea.

am asa niste emotii cand ma gandesc ca din toamna mergem si noi la gradi, sunt tare curioasa sa vad cum reactioneaza, desi noi am cam avut noroc, educatoarea lui va fi mamica celei mai bune prietene a lui, si asa ca se cunosc foarte bine si se inteleg foarte bine, poate ca nu va fi asa grea acomodarea.

noi am progresat mult la capitolul olita, mai avem si scapari dar doar 1-2 rateuri pe zi, restul la olita, si este tare incantat ca dupa ce face merge la aie si trage apa.

va pup si va doresc o zi placuta.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Diana, imi pare rau ca vestea e rea si ca esti bulversata, dar nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau. Am trecut cu tata prin asa ceva, acum 4 ani la diagosticul lui scria melanom malign in observatie - care e o forma f agresiva de cancer - din fericire la analize a iesit o alta forma, mai putin agresiva, a fost operat si n-a mai aparut nimic, am inteles ca dupa 5 ani se considera vindecat...sper sa treaca cu bine inca un an. Multa sanatate si putere sa treceti peste!

Karra....te inteleg f bine ca te stresezi, gandeste-te ca e doar o faza si o sa treaca. Elimina cauza cealalta, fa-i un control oftalmologic. Si apoi, daca e un tic si trebuie eliminata cauza...parerea mea e ca nu e necesar sa eliminati mersul la gradinita ci in timp e foarte probabil ca "stresul" ei sa se diminueze. Uite, daca ma gandesc bine imi amintesc ca Giulia a inceput sa mearga cu drag la cresa (dupa o luna de plansete si disperari) dupa ce i-am tinut ziua la cresa si m-am dus cu ea si am dus tort si am ras si am dansat cu ei pe acolo si a doua zi a mers fara sa se mai supere. Poate gasesti o "diversiune" si tu, duci baloane la toti copiii sau ceva... (mi-am dat si eu cu parerea...)
Oricum gataaaaa cu supararea, nu-ti sta bine asa suparata!

Am raspuns doar la necajite ....nu mai pot sa scriu, ca-s la job.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput