Mamici si burtici din BAIA MARE (27)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

buna seara fetelor, felicitari si ca v-ati indurat sa mai scrieti...

mda, azi a fost o zi torida, eu am crezut ca o iau razna...adriana, cred ca si voi v-ati topit...noi am fost la satu mare, si-am stat toata ziua, da toata ziua, adica de la 10 cand am ajuns si pana la 19 cand am plecat, afara in curte...n-a fost chip sa-l bag in casa, oricum era la fel de cald...bine, nu l-am tinut deloc la soare, dar cu umbra sau fara ,cred ca tot acolo eram...prea cald, dom'le, prea cald...marc s-a jucat, a facut ocol curtii tinut de gard, s-a mirat de cainele urias (cumnatul meu are un ciobanesc caucazian mareee), si de motanul negru care numai pe langa el se plimba...l-ar fi tras marc de coada daca-l lasam, nu gluma...dar parca inca nu-mi vine sa-l las in contact fizic cu animalele...de dormit, a dormit doar o ora, in carucior, afara...de mancat a mancat mult, si bine...per total a fost ok doar ca m-a terminat pe mine, a trebuit sa fie mereu dupa el...bine ca am ajuns acasa...

adriana, mereu ma gandesc la tine cand ajung la sm doar ca...parca noi suntem mereu pe fuga...merg rar...au trecut 4 saptamani de la ultima vizita...si abia astept sa ajung acasa...dar marius are mereu atat de mult de lucru pe acolo (daca ma intrebi ce, nici eu nu stiu, doar ca, mereu il pun sa faca una, alta) ca nu reusim sa plecam ca oamenii normali...de obicei ajungem noaptea acasa...azi a fost exceptie, soacra-mea a plecat pe la 17 pana in ungaria si-am profitat sa o luam si noi spre casa...

ana, las' ca sunt convinsa ca sandu face fata cu brio, mie chiar mi se pare un tatic devotat...

mihor..tare draguta sora ta, si mandra ca are nepotica...mda, cred ca ai dreptate, piticii ne iubesc...sa vedeti faza la marc...dupa ce-l pup pe obraz vine si se apleaca cu fata la mine sa-l mai pup..prima oara am crezut ca e o intamplare, dar si la marius face la fel...ziceti voi, nu-i un smecher?

vad ca, in general, nu sunt probleme cu copilasii, sunt sanatosi si mancaciosi...ne amelia nu ne miram, doar stim cat de cuminte e, carla a facut mari progrese, felicitari blondina, alex n-are ce face, mami a lui e tare hotarata, dragos mai moftureste el uneori dar poate-s de vina maselele...doar stefi e fitoasa rau...ce zici, flavia, cum mai stati cu masa? nu reuseste buni sa o induplece?

hai ca va las, noapte buna sa aveti, noi maine suntem tare ocupati, il ajutam pe tati, asa ca nu cred ca ne vedem, sa aveti o zi frumoasa si sa va bucurati de picii vostri...

apropo, miha, cum e? ce zici? acum te simti altfel? sofia e mult mai comunicativa, mai expresiva, mai docila, nu? poti sa zici ca au trecut lunile grele?
eu chiar simt asta...bine, recunosc ca si faptul ca tati e mai mult cu noi, ma ajuta mult...dar acum vad doar partea buna in a fi mamica...acum simt ca totul cu marc e doar o bucurie, ca fiecare clipa cu el e frumoasa...cand il vad cat e de fericit cand ajung acasa, cand deschid usa si ma asteapta cu tati pe hol, i se lumineaza fata...doamne cum as vrea ca momentele alea sa fie lunggiii, lungiiii...:)

noapte buna, ca ma apuca melancolia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata

Bobo meu mi-a dat trezirea azi la 5.45 in conditiile in care azi noapte s-a trezit de mai bine de 10 ori .

Uffff, azi iarasi va fi groaznic de cald, noi mergem in parculet la Dacia pe la 11 si stam pana in jur de 13.30, cine mai vine?


Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Lore asa e cum zici si tu. Abia acum incep sa ma bucur si eu ca am un copil. Ieri totusi am revazut cum e cand e mica si plange mult :(( Nu stiu ce a avut ca a plans tare mult si nu putea sa doarma. Oricum pana seara a trecut si mi-a fost iar draga


Nu stiu ce sa zic si eu cu iesitul asta... Ieri am iesit cu Horia numai pe la ora 8 seara...inainte mi sa parut cald si pt mine. As iesi si eu sa ma intalnesc cu voi dar nu stiu cum e cu vremea asta...nu as vrea nici sa ma prinda ploaia(vremea asta mi se pare foarte capricioasa). Daca ies, te sun Anca.

Mai multe povestim afara ca la scris nu prea am spor :)

Sofia http://b1.lilypie.com/9Cq2p3/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In primul rand bun-venit pentru Andreea Lorena, uraaa, nu mai e Sophiphi cea mai mica...am trecut la grupa mijlocie!
Tufete, io daca va zic ce cuminte e Sophiphi ziceti ca ma laud, mai bine astept sa vedeti voi...in orice caz: nu tu coilici, nu tu plans noaptea (chiar niciodata), e o cumintzenie...Am implinit 2 luni si am facut vaccinul, am plaaaaans...saraca de ea; bine, n-a plans mult, vreo 3-4 minute dar la o intensitate de mi se facea pielea de gaina. Are 4.800 grame si 62 cm, e de-a dreptul manechina!!
Dar pe la 18 nu iese nimeni in parculetz la Mara?...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In primul rand bun-venit pentru Andreea Lorena, uraaa, nu mai e Sophiphi cea mai mica...am trecut la grupa mijlocie!
Tufete, io daca va zic ce cuminte e Sophiphi ziceti ca ma laud, mai bine astept sa vedeti voi...in orice caz: nu tu colici, nu tu plans noaptea (chiar niciodata), e o cumintzenie...Am implinit 2 luni si am facut vaccinul, am plaaaaans...saraca de ea; bine, n-a plans mult, vreo 3-4 minute dar la o intensitate de mi se facea pielea de gaina. Are 4.800 grame si 62 cm, e de-a dreptul manechina!!
Dar pe la 18 nu iese nimeni in parculetz la Mara?...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

bine ai venit Andreea Lorena si felicitari proaspetei mamici..sa fiti sanatoase si asteptam sa ne pui cateva poze cu bebelina..imi pare rau si mie ca nu ne-am intalnit

Adriana, nici nu ma gandesc sa nu ma suni cand ajungi pe la Cluj,..da-mi si noi o raita prin mall, cu fetele, le invatam rau de pe acuma, sa aiba tati pentru ce face bani..

fetelor v-am pus poze noi..de tot felu, nu prea multe sa nu va plictisiti

mami de fetita pe pamant si de baietel in ceruri
poze cu noi

"Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ce-mi sta in putere,
Si intelepciunea de a face diferenta intre ele..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce bine seamana cu tine!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Bine ai venit Andreea Lorena

Ilinca eu ies si pe la 6 seara pe la mara numai ca atunci ies cu sotul. Daca vrei mai repede, poate ne nimerim.
Hai sa iti vad si eu fetita ca pana acum numai in poze am vazut-o :)
Ziceai ca iti cauti sutien negru pt alaptat. Am fost azi la mon bebe si am vazut cu 47 lei parca. Sunt asa de faine

Iese cineva azi dar pe la 12-13?

Sofia http://b1.lilypie.com/9Cq2p3/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

ziua buna!!! o cafea nik, nimeni!!!???iar nu scrieti meyyyy!!!

vream sa zic ca noi iesim azi pe la 13.30 la Mara!vine careva???sa stiu ca daca nu mergh la mama ca singura mi urat!!!da-ti-mi un sms sau un bip care vine!!!

vazut poze frumoase de sophiphi si ariana!!!ce sa mai!!!neste printese~~~

va tuc si astept semn!

Amelia primul anisor



Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Salutare lume. V-a fost dor de mine ? Inca nu am net, de aceea am lipsitt asa mult, si doar in sept. O sa am, pana atunci ma chinui sa scriu si sa citesc de pe telefon. Decat deloc........in august venim acasa, abia asteptam, sa vedem cat a crescut Patty. In rest, mai nimic, probleme multe, de tot felul, un an de rahat, macar cat a ramas din el, sa fie mai bun. Va pup, si o sa mai intru.




PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput