Ladies , put your dresses on !!! seara caritabila

Ladies , put your dresses on !!! seara caritabila | Autor: kay

Link direct la acest mesaj

INVITATIE LA O PETRECERE MEMORABILA!

Ce: O seara caritabila pentru a sprijini copiii aflati in dificultate

Unde: Studiourile Media Kentauros, Stefanestii de Jos, Ilfov

Cand: 15 Mai 2009, la orele 20:00


"In parteneriat cu Institutul Pentru Ocrotirea Mamei si Copilului, “Dr. Alfred Rusescu”oferim in cadrul acestei institutii programe pentru copii si chiar parinti (mame care sunt internate cu bebelusii in spital). Printre beneficiarii nostri ii mentionam pe copiii mici, fara parinti in spital, cu care noi lucram zilnic pentru a ajuta la dezvoltarea lor in conditii cat mai bune si necesare cresterii. De asemenea, prescolarii si scolarii internati pentru diverse afectiuni, sunt beneficiari ai programelor ludico-creative oferite de psihologii si educatorii fundatiei. Pentru a continua toate acestea si pentru a ne extinde catre comunitate, trebuie sa fim pro-activi si sa strangem fonduri si resurse ce vor fi folosite in slujba copiilor.


Multumita sponsorului principal, Kentauros Media, seara caritabila are loc in unul din platourile de filmare oferite noua pentru a organiza evenimentul (www.kentauros.ro). Michael Carroll, fondatorul organizatiei Romanian Children’s Relief/Fundatiei Inocenti vine din Statele Unite ale Americii sa participle si sa ne sustina la acest eveniment. Michael si munca sa de aproape 20 de ani in vederea ajutarii copiilor din Romania , vor fi subiectele unui documentar ce va fi lansat la Hollywood la finalul acestui an. Imagini din culise privind acesta fascinanta poveste vor fi impartasite la eveniment cu toti participantii.


Toti cei carora le-am cerut sa ne sprijine in aceasta actiune au raspuns mai mult decat favorabil: au ales sa se implice. Loredana Groza, tupa “Cortez”, Wilmark Academia de Baile Latino, “Elvis” (prin Toni Tecuceanu) au raspuns cu prompitudine la apelul nostru de ajutorare in organizarea acestei seri. Ei vor fi alaturi de noi pro-bono, tocmai in ideea de a ne sprijini in munca cu cei mai putin favorizati.


Nici un eveniment de caritate nu se desfasoara fara tombola si licitatie. Va prezentam cativa din cei care au dorit sa ne sprijine: Ilie Nastase, Andrei Pavel, Horatiu Malaele, Albatross Travel, Caru’ cu bere, Anthony Frost English Bookshop si multi altii. Nu vom dezvalui toate surprizele serii ci va invitam se le descoperiti alaturi de noi. Va asteptam!


Daca doriti sa ne sprijiniti prin donatii, contributii sau participare la eveniment, va rugam sa ne contactati."

DECI, cine mi se alatura? eu vineri seara voi fi acolo !!!

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

aici site-ul organizatiei : http://www.inocenti.org/


si : www.business-review.ro/Blog/admin2/art/4894/Inocenti-Foundation-holds-benefit-event-for-hospitalized-children.html" target="_blank"> un articol aparut despre eveniment (in engleza)

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

hai ma, nimeni n-are chef de o petrecere ? va duc si va aduc eu, promit sa nu beau !!!



************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

127 view-uei si nici un raspuns... nu-mi vine sa cred ca o mana de oameni din America vor au facut atate pentru copii NOSTRI si noi nimic...

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Eu as veni da.....ai avion pt. transport

O seara frumoasa,merge si Sonia cu tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Elivie, ofer teleportare

Te ai multumesc ca te-ai gandit La copii !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

[quote]citat din mesajul lui kay

Elivie, ofer teleportare

Batem palma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

frumoasas initiativa, felicitari Kay!...dar care e treaba cu invitatia, ca nu se poate accesa?..nu ai nimerit iar linkul?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Din pacate da, iar n-am nimerit link-ul ... O culc pe S si repar.

si multumesc pt atentionare. !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Cosmote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Kay, eu nu pot sa vin, dar sunt cu gandul acolo
Cum se pot face donatii? Sti cumva?

Anca, Manu 02.06.2007 si Mihnea 09.04.2009

www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

nici eu nu pot veni ca sunt la tranta cu piedici dar tare as fi venit!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput