Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 97

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

miha,

sa stii ca am ramas parca cu aceeasi jena in partea stanga, si chiar si cand am ramas gravidutza..tot in stanga aveam jena.
Am fost plina de endometrioza, si mi-a curatat tot ce s-a putut.ce-i drept acum parca s-a schimbat ceva...
nu te mai stresa, daca te gand mereu la durerea aia cu siguranta devine obsesie(asha a fost in cazul meu:()
Ai grija cum te imbraci chiar daca afara sunt 20`, mereu ceva care sa-ti acopere spatele si ovarele.
Ti-a scos firele, nu?
dupa 7 zile. Si ce ti-a gasit acolo?
Multa sanatate!




lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

da am scos firele si mi-au gasit 3 leziuni de endometiroza pe peritoneul vezico-uterin si pe peritoneul fundului de sac Douglas. in rest ok.
tu ai facut tratamentul?sau ai mai asteptat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

miha,

am facut laparo in sept`08,nu am facut niciun tratament..si s-a intamplat minunea in febr`09.
la mine nu stiu unde era endometrioza, eram full..atat.


lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ziua buna micute dragute
ce fac fetili ?bine da ?..nu .. nu ..f bine
sa o luam usor ..
feli .. pupicei sorela
magditus , io astept sa anunti II ca io ma las trasa la odisee .. ma tin de o aripa a sora-mii
mada , bafta .. tinem bumnii
tamy, usor zana ..stai flexata , nu te mai concentra asa ca pierzi esenta ..fiv-ul va fi reusit , lasa analizele ... alea sunt la categoria "hard".. adicatelea , n-are lupicul nimic cu lupusul ... ti-o spui je care facusi anticorpi si paranticorpi pt sclerodermie .. so relax .. ok ?ti-am mai scris si pe mess .. "lenesteta" cu "peptu'-n" fata
casamihaela, sa inteleg ca e 1 cm dupa laparo ..ei draghili mosului , asa pateam si io ceva vreme in urma , la primul cm dupa laparo .. so ..asteapta-l pe cel de-al doilea ..caruia io ii urez sa nu mai vina , si teoretic , la mine fu si practic , se schimba treaba ..adica nu mai ai asa dureri
raisa75, pt ca io sunt o fire mai curioasa in timp ce faceam monitorizare ecografica , faceam si teste , ba mi-am luat si temperatura bazala ..asta in ideea de a constientiza mai bine functionarea organismului meu .. treaba e ca mie de fiecare data cand faceam asta , am ajuns si s-au spart foliculii , deci nu iti pot spune , daca este posibil sa creasca temperatura bazala si in cazul in care nu s-a spart folicului , adica procesul sa nu fie complet, si totusi temp bazala ridicata.. si atunci normal ca nu poate fi vorba de sarcina .. io tind sa cred ca aceasta temperatura creste , chiar daca organismul nu reuseste sa duca foliculul pana la dimensiuni optime de spargere ..de aceea sunt paciente care dintr-o simpla stimulare , reusesc sa ramana gravidute..cat despre cm la 10 zile de la ovu , nu sunt ok ..asta in caz ca ai determinat ok momentul ovulatiei ..deficit de faza luteala ...nu bun
rocsy , pamy , lilisoara , sarrah , lali, elly, rala , Machus,crisarh,lorelix... si toate fetele ici






Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Lorelix asa am zis si eu sa astept cateva luni ca poate poate. iti doresc o sarcina usoara in continoare si sper ca te urmez si eu cat de curand.
Georgia sa dea domnu sa nu ma mai doara burtica si sa nu mai vina urati astia deloc.
eu oricum am programare joi la dr sa vad ce zice si ea.
va doresc tuturor 2 liniute cat mai curand sa dea Domnu. va dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, va multumesc pt raspunsuri.
O sa ratez analizele de Z2 luna asta, caci voi fi plecata din tara pt cateva zile (merg sa ma plimb).
Cred ca o sa urmez sfatul Anacondei si o sa fac analizele la Cantacuzino. Azi am revazut analizele uzuale pe ultimii trei ani si nu pare nimic in neregula cu trombocitele mele, deci nu pare sa am ceva probleme de coagulare- conform dr. de familie.
Cred ca dr. de familie o sa ma trimita la psiholog daca nu ma gravidesc in curand, macar asa mai scapa de mine!
Va pup pe toate!
Sarah, bafta daca te-ai hotarat sa faci ET.(si nu numai)
Georgic,



2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Fetele azi am fost la domnul doctor Tutunaru si am vazut sacul ,sarcina are 5 saptamani si 3 zile ,saptamana care vine o sa ma duc sa vad daca este si embrionul.Sper sa nu am necazuri ca ma mai pierdut 2 sarcini dintre care una de 18 saptamani.Am inceput de azi tratamentul pt mentinere si trebuie sa mai fac analizele pe care mi le-a dat de facut.Va pup si va tin la curent . Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna feteleeee,

Casamihaela si eu m-am hotarat ca si tine, sa astept cateva luni, mai ales ca e posibil ca sotul meu sa plece iar din tara in ianuarie pt 6 luni. Si macar il fac atunci, ca tot stau degeaba. In materie de ... fufu.

lorelix, regim alimentar pt endo ai tinut? Sau ceva naturiste?
sandy, sa fiti sanatosi amandoi!
Puuup pe toata lumea!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Sandy, felicitari pentru sarcina. Sa iti ajute Bunul Dumnezeu sa fie bine de data asta .
Fetele mele, avem capitol nou aici .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Salutareeee

va anunt ca "fetitza mea" are cuculetz , e sanatos, grasan, si cu ajutorul lui DD mergem mai departe.
trebuie sa ne punem mintile la contributie sa-i gasim nume, la nume de baiat nu ne-am gandit nici o clipa, fetitza avea si nume tot numa ca a vrut sa fie protejata de un fratior mai mare si vine mai tarziu


poopici la toate frumoasele, Bunul Dumnezeu sa va ajute sa traiti toate clipele aste de maxima fericire

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea
Sf Nectarie si Maicutza Sfanta mi-au binecuvantat pantecul cu un mic ghiocel
asa de optimista am fost
www.pregnancy-layouts.com/style-Binky-Catalina%20Maria.jpg" target="_blank">www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-Catalina Maria.jpg" target="_blank">

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput