Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 97

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Sunt de acord cu neagitatul inainte de rezultate! Si eu am observat ca daca incep sa citesc am impresia ca am si eu tot felul de simptome si boli si ma gandesc daca mi se intampla si me asta sau ailalta... o prostie. Stres degeaba. Exact ceea ce nu ne trebuie noua. Asa ca stau calma. Incerc... mai scap eu cateodata pe net si citesc una alta, dar imi trece repede si ma mut pe la alte subiecte: cumparaturi, cosmetice, Victoria Secret, bucatareli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

Buna fetelor, am o dilema de cateva luni nu am mai facut monitorizari la medic, fiind in asteptarea inbunatatirii spermogramei, asa ca luna trecuta mi-am monitorizat temperatura , detectand termometric ovulatia in z18 (37), pana atunci nu trecuse de 36,5, asa ca am stabilit eu sa fac progesteronul in z25, rezultat=9,51(in limite normale fazei luteale conform buletinului de analiza).Ce nu inteleg eu este ca in z28 au venit rusii la 10 zile de la ovulatie. oare termometrizarea asta da relatii concludente despre ovulatie, sau...........?Nu stiu ce sa fac sa repet progesteronul luna asta in z21? poate ma ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Tamaryllis , te sfatuiesc sa faci analizele la Institutul Cantacuzino . Eu le-am facut la particular , nu mai amintesc care.. dar se stie , si mi-au iesit pozitive ! In schimb , la Cantacuzino au iesit negative , toate ! Explicatia este ca , si confirmata de dr , ca la astea particulare , unele analize se lucreaza de mai multe ori pe un singur Kit - asa ca dau rezultate eronate !

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

of fetelor voi ati patit asa ceva dupa laparo? ma doare in partea stanga parca infige cineva un cutit il scoate si iar il infige.ma doare cand tusesc cand ma misc brusc sau fac efort.
problema e ca aceste dureri le aveam si inainte de operatie oare daca era ceva nu se vedea la laparo???am mai patit asa ceva si dupa a 2 inseminare. voi ati patit asa ceva dupa laparo?sau eu chiar am o problema acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Mihaela,

Eu dupa laparoscopie aveam simptome ca la ciclu, dar nu-mi aduc aminte sa fii luat ceva calmant..dupa 7 zile m-am refacut.
Pe mine mai mereu ma durea in partea stanga( adica inainte de laparo) de la frig,stat in curent, ciclu..chiar sex..cred ca am eu partea stanga mai sensibila...
Ai grija..dar cu medicul nu ai vb despre asta?
Cand ai facut laparo?

11+
Nu e o rusine sa nu stii, e rusine sa nu intrebi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Mai fetele eu nu am niciun chef de munca.....

Imi cam e gandul la concediu desi mai am mult si bine pana sa plec pe undeva, dar imi fac mii si mii de planuri si apoi va desumflu cand ma gandesc ca daca raman gravi, sa nu plec nicaieri sa nu fac rau la bebe, etc, etc, etc.

M-am saturat sa fac planuri numai in functie de un singur scop care nu se mai intampla odata... Offfffffff. Macar de as ramane si eu gravi sa stiu eu ce fac in vara asta. Adica sa stau cu burta in sus si atat !

Ce bine ar fi...


Eu luna asta am facut teste de ovulatie si au iesit asa:
-pozitiv ziua 13 (adica doua linii de aceeasi intensitate)
- pozitiv ziua 14 (adica a doua linie mai puternica decat cealalta);
- pozitiv ziua 15 adica doua linii de aceeasi intensitate.

Cu toate astea in aceste zile nu am avut mucus cervical deloc. Asa cum arat testele eu as zice ca am ovulat in zilele 14 sau 15.

Cu toate astea abia in ziua 17am avut mucus la greu si sincer nu mai inteleg nimic. Eu cand am ovulat de fapt?

Voi ce ziceti?

Pup fete dragi si sa auzim repede repede de cat mai multe teste pozitiveeeeeeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Lorelix laparo am facuto pe 8 aprilie. acum sunt la menstra dar in partea stanga am avut si eu o sensibilitate din aceleas motive pe care le-ai spus tu.aceias sensibilitate pe care o am si acum plus aceste intepaturi foarte puternice,care sau declansat odata cu menstra.
tu dupa laparo ai mai fost sensibila? sau ti-a trecut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fele
Saru'mana pt ajutor

Am fost de dimineata- pe la 10.00 la clinica- dr. Matei era acolo
Se grabea- vroia sa plece- dar a spus ca ne face spermograma.

Nu am asteptat rezultatul- o sa sun sa mi-l trimita pe fax.
Sper sa nu fie probleme.

Daca e ceva o sa ne ducem dupa aceea la dansa.

Am scapat si de spermograma.
Acum- de marti incepem monitorizarile.




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mihaela- eu nu am dureri "in plus" fata de cele pe care le aveam si inainte.
Ma doare (si ma durea si inainte) in partea dreapta rau.
Dar daca la laparo nu a vazut nk- nu am nk .
O sa stau linistita si o sa ignor durerea.

Incerc sa ma destresez- nu vreau sa ma mai gandesc numai la bb- si chiar reusesc.
ce-o fi o fi
daca o sa iasa bine- daca nu - nu mai conteaza.





Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Elly ma bucur ca ai reusit cu analiza bafta in continuare la monitorizari.
dureri in plus nu ar fi doar intensitatea lor si de fiecare data cand sa umblat la partea stanga(inseminare,laparo)am avut aceleas dureri dar dupa ce mi-a venit.
dar oare e normal daca nu avem nimic sa ne doara?
oricum mam programat joi la dr mea de aici sa vedem ce spune.

Mergi la inceput