M-am hotarat.........adoptie(59)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chrisum

Misha71 poate nu inteleg eu bine dar familiile si persoanele de ingrijire nu sunt familiile adoptatoare ci familii care iau temporar in ingrijire acesti copii.La acestea se refera atestatul pe termen nedefinit.


Se poate sa ai dreptate. Eu am inteles asa, pt ca pomenea la un moment dat de atestat. Sau oi fi citit eu pe diagonala?


carmencat felicitari si un drum cit mai scurt spre ingerasul tau!

****************************************************************


Emma INVINGE cancerul! In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Eu tot asa am inteles, ca e vorba de parinti temporari pentru care se elibereaza un atestat , numai ca pentru ei este fara limita.
Din cate stiu eu un asistent maternal duce periodic doar un certificat de la psihitatrie.Atat!
Carmencat-tot inainte!
Si noi cand am depus dosarul a fost atat de bine incat am plecat cu zambetul pe buze, insa sa vedem ce ne asteapta in continuare.
Saptamana asta avem prima vizita.Sa speram ca totul va fii bine pana la final.



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Carmencat - SUCCES si MULT NOROC

Eu, Simo 75 si acum tu, suntem toate in aceeasi perioada de atestare.
La ce sector esti?
Astept si eu ca si Simo 75 prima vizita a as.sociale si apoi a psihologului (sapt viitoare), sper sa decurga totul bine.

O seara placuta tuturor.

...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

SoriLea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multumim mult pentru incurajari
Va dorim si noi sa mearga lucrurile cat mai repede si sa avem cu toatele copiii acasa cat mai curand

SoriLea, sunt in Ilfov acum, mai precis Voluntari.

Ce nu am reusit sa inteleg inca este cum vom proceda dupa obtinerea atestatului pentru gasirea copilului. De la Protectia Copilului mi-au spus ca in acest moment ei nu au pe Ilfov nici un copil adoptabil, dar ca pot face cerere la orice alta Directie de Protectie a Copilului. Problema e ca nu am stare sa astept cu mainile in san sa imi spuna cineva hai sa vezi un copil. Unde pot sa caut eu, ca sa urgentez putin lucrurile?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Azi a trebuit sa avem prima vizita a asitentei sociala pentru perioada de incredintare.Am stabilit ora de vizita la 9,30 si a a venit la 11 exact cand o scoteam pe Maria cu mama afara , la plimbare.A zis ca nu vine sa vorbeasca cu mine si a plecat cu ele la plimbare , noi vom vorbi la telefon.
Bine ca macar am intrat in cele 90 de zile.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisum spune:

Asi abia acum ai intrat in perioada de 90 de zile?Nu se numara de la incredintarea in plasament?
Ce mai faceti fetelor?Cam slaba miscarea pe aici.V-ati apucat de curatenia de Pasti?Nu mai are nimeni nici o noutate?si spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Crisum eu nu am copil in plasament.Maria era adoptabila cand mi-au prezentat-o, de fapt nici nu as fi acceptat sa iau in plasament copil cu situatie neclara.Cele 90 de zile de incredintare se calculeaza, la Cluj, de cand e definitiva sentinta de incredintare in vederea adoptiei.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Haideti sa ne vedem sambata in Tineretului!
M-am uitat eu la meteo si va fi soare si frumos.
Sa vedem cum au crescut bbii nostri si sa se cunoasca si ei intre ei...

Cine se inscrie?

Miha, Diciu, Claudia, Tzuni... mamici mai noi... mamici in asteptare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Sabineta, in we eu am ceva musafiri. Inca nu stiu ce program isi fac sambata. Daca nu trebuie sa ma ocup de ei, o iau pe Meri de-o aripa si venim!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisum spune:

Iarta-ma Asi nu stiam situatia exacta a Mariei.Stiam insa ca e la voi de ceva timp si credeam ca cele 90 de zile incep sa se socoteasca de cind ajunge copilul in familie.Acum m-am lamurit.Tin pumnii sa treaca aceasta perioada cit mai repede si Maria sa devina a voastra si oficial.

Mergi la inceput