Mamici si gravidute de Satu Mare (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Oana, stai linistita ca mai dureaza cateva luni pana sa imi trebuiasca pompa, daca o sa mai am nevoie de ea...oricum iti zic daca imi trebuie nu te stresa .
Dar tu ce ai patit de ai luat antibiotic? Raul nu a plans dupa tzitzi? Ca al me fecior e turbat, plange si o jumate de ora incontinu daca nu vreau sa ii dau. Am ajuns cu multe plansete sa accepte sa mai adoarma si fara tzatza si nu ii dau de fiecare data cand se trezeste noaptea ca deja era un stres pt mine si ma durea si spatele si sfarcurile... eram pe post de suzeta. E destul de greu ca e foarte ambitios, plange pana se vineteste tot, nu accepta biberon sau suzeta si a devenit si foarte mamos. Am zis ca luna asta o sa incerc sa renunt la alaptarile nocturne, sper sa reusesc.
Mie imi este dor de voi sa stam la povesti un pic, poate reusim saptamana asta sa vedem cum se distreaza bebicii ca am iesit din carantina in sfarsit.
Apropos, cum stati cu dintisorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Ce slaba miscare pe-aici...se vede ca e vreme buna...

si noi iesim la plimbare imediat..numai sa se trezeasca printesa...


v-am pupat.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Clara, Zsuzsu
Nici o noutate?

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Buna fetele


Am vorbit azi cu zsuzsu la telefon, tot 2 in 1 mai are 2 sapt pana la termen, merge azi la control, defapt poate s-a si intors. Au fost mici problemute dar sunt bine acum.

Clara poate isi tine deja printesele in brate, abia astept sa ne dea de veste.

Adriana si eu am avut in plan azi dimineata sa ies cu piticii la plimbare dar mi-au venit rusii si am o durere de burta de stau indoita...

E al 3-lea mesaj pe care il scriu si l-am pierdut...sper sa mearga de data asta.
Sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Andriana Alexandra pana la 6 luni a papat doar san, atunci i-am introdus cerealele dar de alea pt 4 luni, o data pe zi sau la 2 zile. A papat bine. Acum ii dau cereale insa in lapticul de seara si dimineata. Nu mai mananca lapte daca e simplu. Ea a avut multe probleme cu burtica, aproape 6 luni de scaune moi si diareeice si de atunci ii dau de la Nestlee Orez cu roscoave sau orez simplu.
Azi am fost si noi la plimbare pe Careiului, m-a dus Alex prin toate magazinele si pana la urma a trebuit sa-i cumpar flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimineata fetelor
in sfarsit am reusit sa intru
suntem ok, tot 2 in 1

nu am avut nici net si nici timp de forum, eram in plin proces de mutare dar sper ca de acum sa am mai mult timp
pana vine momentul cel asteptat
eu deja tare mult astept, dar de acum poate veni oricand


cred ca si clara ar trebui sa fie cu fetitele in brate, parca asa am citit ca in 17 o opereaza

asa ca tinem pumnii daca nu a scapat deja

38+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

AMR = 2 sapt


bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


noi suntem bine..binisor...io cu gat rosu si mucoasa rau...numa' nu-mi trece deci am bagat un atibiotic de vreo 4 zile si lamaie in ceai..dar vaz ca nik (s-am intrerupt alaptatul zilele astea ) adica..gatu e tot rosu am si un punct galbui pe o amigdala...azi m-m uitat la Raul in gat..hmm...cum am putut si io..si park e rosu..da' nu-s sigura...da' n-are febra si nici muci..doar o gingie hiper-mega umflata si sigur sapt asta vom avea dinte ca se simte deja ceva...mno...m-as duce maine pana in HU la dr...sa-l vada el in gat klumea...

pupici la toata trupa

pupici

Oana

de Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorothy2009 spune:

stie cineva unde anume in satu mare se face test de sange pentru determinarea nivelului de hcg???? plss mamici din satu mare daca stiti...
am facut test de sarcina azi, cred ca sunt aproximativ 9 zile de la conceptie, si a iesit -. ce e drept nici nu la prima uruna am facut ci la a -4a sau si mai mult
mai incolo poate sa se pozitiveze? ciclul tre sa-mi vina luni si parca rabdarea mea e pe terminate. mai sper si eu ca va fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

dorothy din pacate la noi nu se face bhcg..adica se face dar ai rezultatul in vreo 10 zile..ca analiza nu o fac in SM...deci pana atunci sigur afli daca e bb sau nu (io am umblat la o gramada de laboratoare private si cam asta era situatia)..la spital nu a fost...ca mi-e scarba ..poate acolo fac..dar ce test ai facu? ma refer ce marca..ca nu toate au sensibilitate mare; tin pumnii sa ne dai vesti bune eu am avut test slab pozitiv l 9 zile DPO...dar am facut un test ce determina cica de la 7 zile...cu o sensibilitate de ..15cred...

Oana

de Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Buna fetele, cum sunteti?

La noi nici o noutate, plictiseala totala..... nu iesim din casa ca e timp urat, dar macar am iesit din carantina.

dorothy, tinem pumnii sa iasa testul pozitiv. Incearca-l pe cel de la "sure chack" la mine a iesit test slab pozitiv cam la 5-6 zile dupa ovulatie. Daca nu iese, nu te descuraja.

Oana, voi sunteti mai bine? Ti-am scris pe mess dar vad ca nu esti la calculator.

Adriana, voi ati fost la Cluj cu Estera? Apropo, cum e ochisorul, ai mai observat probleme la el?

zsuzsu, voi cum sunteti? ai fost la NST azi? Hai ca nu mai e mult

Anca, voi mai iesiti la plimbare si pe timpul asta? Cand mai mergi pe Careiului te uiti si pt mine daca vezi ceva mobila interesanta pt baietei, nu-i musai ca oricum o sa gasim si noi o zi sa mergem doar asa daca oricum nu ai alta treaba, merci.

Clara, scumpo....oare voi cum sunteti?

Off fug ca urla piticul. la toate.

Mergi la inceput