Mamici si gravidute de Satu Mare (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Acum o ora m-a sunat Clara si m-a anuntat:

Au venit pe lume printesele ANTONIA si IULIA!!!!!
Prin cezariana, Antonia are 3400 gr si apgar 10 si Iulia 3000 gr si apgar 9!
Bine ati venit pe lume, dragelor!sa aveti parte de tot ce-i mai bun si mai frumos pe pamant!



Clara felicitari inca o data si recuperare rapida iti doresc!

Ce gemene mari...super!

Dorothy2009, bine ai venti printre noi. fa-ti un test Sure Check, poate e mai concludent.te asteptam cu vestea cea mare!

Oana, cum se mai simte Raul? sper ca sunteti ok. sa va faceti bine.

Ada, noi suntem ok, ochisorul tot asa.numai in aprilie maergem la Cj la RMN.pana tunci mai asteptam...

Ma grabesc sa mergem la plimbare sa prinem soarele asta frumos.
v-am pe toate.


Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Clara felicitari mami, sa-ti traiasca printesele si sa fie sanatoase
Ada sa stii ca si eu ma uitam pt Aleaxandra dar nu prea am vazut mobila de copilasi ca sa zic asa, cred ca cel mai bine e sa iti faci la comanda, alegi tu culorile, dimensiunile.Am o colega la serviciu care si-a facut in camera fetelor dupa necesitatile lor si a zis ca nu a costat-o mult.
Astept s ieu sa se trezeasca Alexandra si sa iesim putin afara ca e tare frumos....pana nu se razgandeste vremea asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorothy2009 spune:

buna mamicilor, multumesc ca ma primiti. nu stiu, se intampla ceva foarte ciudat cu mine.dupa calculele mele am avut ovulatia in data de 9 martie. in 8 noaptea am avut "seara" fierbinte cu perechea mea. pana aici nimic in neregula. insa de lunia asta care a trecut, adica din 16 martie, in fiecare zi sangerez cate un pic, si ma doara si in jurul uterului :( am facut azi un test de sarcina, ceva marca baby, am luat din micro 17 de la farmacia royal cica se poate face dupa 7 zile de la conceptie, a costat 4,50 lei, dar negativ arata. am inceput ieri sa-mi masor temperatura si inauntru, ieri dimi era 37 cu 35, seara era 37 cu 4, iar la subrat 37.3. azi dimi numai inauntru am luat, era 37.2. in saptamana asta de mai multe ori mi-am luat temperatura, si erau peste 37 grade. eu asa ceva inca nu am patit. nici un simptom nu am inainte de ciclu, imi vine brusc fix la 24 de zile. niciodata nu patez inainte de ciclu, iar acum de 5 zile tot patez cu sange. obosita ma simt, dorm muuult, si chiar nu stiu ce se intampla. ciclul trbuie sa-mi vina luni adica in 23. pareri cineva? multumesc, sper sa-mi spuneti ceva si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Felicitari Clara, sa iti traiasca printesele.... sa aiba vita lunga si fericita alaturi de parintii lor. Tie refacere rapida si te asteptam sa ne povestesti despre marele eveniment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Doroty, daca ai febra peste 37 sunt sanse sa fi insarcinata. Eu la Alec am verificat, la ovulatie am avut 37.2 apoi la 2 zile dupa a urcat la 37.5 si nu a mai scazut sub 37.2, deja am banuit ca sunt insarcinata citisem pe forum ca gravidele au temperatura corporala mai mare, am facut testul si mi-a iesit slab pozitiv. Incearca un sure check sau barza sunt foarte bune.

Anca, merci de raspuns... am cine sa imi faca mobila si deobicei nu ne i-a comision... un var de-a sotului are fabrica de mobila... doar ca vreu eu sa o iau de-a gata daca gasesc sa nu cumva sa fiu dezamagita dupa ce e gata. Exact ca la croitor de multe ori iti faci o idee si cand e gata parca nu e ce ti-ai inchipuit. Oricum la noi e mai complicat cu camera probabil tot la comanda o sa ajungem dar intai vreau sa incerc poate totusi gasesc gata.

Plimbare placuta fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorothy2009 spune:

multumesc, eu mai am sperante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Buna fetele, am facut cafeluta cine pofteste?

Si uite de azi avem oficial primavara.... sa speram ca nu o sa mai avem surprize neplacute ca ieri.
Io nu stiu ce are calculatorul meu...cand mi-e mai draga lumea atunci se blocheaza... dar culmea ca numai cand sunt pe forum imi face figuri si nu ii dau de cap ce poate avea cu forumul de nu il place in halul asta.

La noi nici o noutate...am fost aseara pana la Tesco la cumparaturi dar nu am cumparat ceva spectaculos... au haine noi de bebei, de vara... eram gata sa ii cumpar lui Alec ceva dragut apoi m-am cumpatat ca am mai facut din astea si la Alvin, am cumparat hainite iarna pt vara apoi pe cand sa i le dau ca a sosit sezonul unele nu ii erau bune. Pt Alvin cumpar mai cu incredere ca daca nu ii sunt bune lui raman la Alec... dar un al 3-lea bebe nu e sigur ca mai facem.
Na bine, am "zis" si eu ceva ca sa nu "tac" acum la sosirea primaverii.... sa avem o primavara frumoasa cu mult mult soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

daaaa, sa speram ca in sfarsit primavara si-a intrat in drepturi depline. imi place mult soarele de afara...ma pun repede sa fac cevade mancare si mai incolo ies la plimbare cu domnisoara...poate il corup si pe sot sa iasa cu noi....

Ada, pai cum te lasi asa fara o fetita?chiar vroiam sa te intreb, ca am vazut ca baietii tai sunt chiar la 2 ani diferenta...poate (spun inca POATE) as vrea si eu sa fac al doilea bebe la diferenta asta, sa tot raman in maternitate...cum te-ai descurcat cu ei? cel mare cum s-a comportat?..cand ai fost insarcinata a inteles ca nu poti sa-l iei in brate?

si eu ar trebui sa ma abtin de la tatea hainute cumparate pentru Estera..dar nu prea pot.cum intru intr-un magazin de copii cum ies cu ceva de acolo...si zilele astea am intrat pana la Bambi si i-am luat o gecuta Esterei (care mie imi place tare mult)si un costumas cu fustita si bluzita...si am lasat 120 ron...asta e...bine ca lucreaza tati ca sa aibe fetita haine

chiar ziceam ca daca al doilea bebe va fi baiat ce voi face cu atatea hainite de fetita? no, nu-i bai, ca tot imi doresc si un baiat...si poate si al treilea bebe..sotul vrea sigur..si eu dar mai vedem...

Chiar ieri am fost pana la Euromedica si asistentele m-au intrebat cand mai merg pe-acolo cu un bebe mic...? si Sasaran s-a jucat cu Estera...data viitoare le fac o poza impreuna sa aibe Estera poza cu doctorul cu care a venit pe lume...

v-am pupat. o zi placuta va doresc...cu muuuult soare..si plimbare frumoasa...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_tamas spune:

Seara buna satmarence. Azi fiind asa frumos afara am zis sa nu ratam ocazia si am iesit si noi afara, am fost in doua ture iar dupa amiza am dus-o pe alex in Micro 15 la parculetul ala de joaca amenajat pentru copii. A fost in culmea bucuriei cand a vazut atatia copilasi acolo, i-a placut la topogan insa in leagan a plans. Am ajuns acasa si noi murdari de nisip iar pe ea plangand am scos-o de acolo. Acum sa speram ca vremea va fi frumoasa in continuare sa putem repeta experienta.
Pupici la mamici si copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


clara felicitari!!! refacere rapida! bine ati venit pe lume Antonia si Iulia! sa fiti sanatoase, papacioase si necolocioase!
am fugit...un pupic la toata trupa
aa...ada sa-mi dai adresa ta de mail pe PM sa-ti trimit poze

Oana

de Raul

Mergi la inceput