Multumim! Votul s-a incheiat

Multumim! Votul s-a incheiat | Autor: psj

Link direct la acest mesaj

Dupa cum am mai scris si la subiectul dedicat, campania "SOS Infertilitatea" participa la concursul Roblogfest, unde ne puteti vota pentru a da o vizibilitate mai mare cauzei noastre.

Cu contributia adminilor acestui forum, carora le multumim din nou din tot sufletul, am obtinut nesperat de multe in doar cateva luni!

De ce este important sa fim vizibili? Pentru ca atunci cand se va vota legea ne dorim ca aproape toti deputatii si senatorii sa fi auzit de noi si sa fie de partea noastra. Pentru ca este posibil sa apara si de data asta contestatari ai legii si e bine ca opinia publica sa fie cat mai informata si noi sa avem un curent favorabil.

Deci, va rugam sa va rapiti cateva minute si sa votati pentru vizibilitatea cauzei noastre.

Puteti merge pe blog , infertilitateaesteoboala.wordpress.com si sa apasati butonul de vot de acolo.

Din pacate organizatorii permit votarea doar celor care au un cont pe roblogfest, va puteti inscrie rapid aici, dureaza 2 minute.

http://accounts.fourhooks.ro/account_register?service=roblogfest
Veti primi prin email (deci folositi un email care exista) un link pe care trebuie sa dati click pentru a activa contul! Stim

Dupa care va logati cu utilizatorul si parola alese anterior si mergeti aici
http://roblogfest.ro/competition/8b74153c8bc81c9cd07958635addd868/

si apasati butoanele de "VOTEAZA-MA" de langa cele 2 categorii la care participam, "Blog colectiv" si "Cel mai popu.lar blog".
Stim ca e destul de obositor dar puteti sa va faceti intr-o zi contul iar in alta sa votati de exemplu :)

Daca mai aveti rabdare, participam si la microblogging, sectiunile "Cel mai informativ" si "Cel mai popu.lar"

Multumim!!



Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Am votat! [ce surpriza!:)] Adevarul e ca nu-i o procedura simplificata, iti trebuie un pic de motivatie ca sa votezi. Dar daca nici la persoanele afectate de infertilitate nu gasim motivatie&vointa, atunci la cine?! :) Nu faptul ca tb sa faci cont e baiul, asta e normal, altfel ar iesi o varza (sa dati adresa de mail valida).

Ce mi se pare mie aiurea la sistemul facut de roblogfest este ca nu poti sa te duci printr-un link direct pe blogul pe care vrei sa-l votezi, tebuie sa te duci la categoria respectiva si sa iti cauti blogul in lista aia uriasa (numerele care apar nu sunt fixe, pozitia blogurilor in lista se schimba pin rotatie, deci nu pot fi luate in considerare ca reper). Eu am folosit edit -->search din optiunile browser-ului si am gasit imediat "infertilitatea" pe pagina - va recomand. Nu uitati ca sunt doua categorii ("blog colectiv" si "cel mai popul.ar blog") si sa validati votul, in josul paginii, de fiecare data. Multumim mult de tot! :)

PS: Avem o veste extraordinara referitoare la mediatizarea campaniei, abia am aflat, inca negociem amanuntele, revenim!:)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Am votat! si la categoria "blog colectiv" si la categoria "cel mai pop.ular blog" si am si validat in josul paginii, la fiecare categorie.

Maine voi spune rudelor, prietenilor si colegilor mei sa voteze.

Votati fetelor! E nevoie de fiecare vot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Am votat! si la categoria "blog colectiv" si la categoria "cel mai pop.ular blog"

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu si al Maicutii Domnului voi reusi sa ma si eu copilasul meu mult dorit si iubit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

A, nu votati decat o singura data de la acelasi calculator, altfel riscam descalificarea


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Eu zic ca merge votat de doua ori de pe acelasi calculator, dar cu doua conturi, in cazul in care vreti si voi si sotul, de pilda. Avertismentul ala al organizatorilor e pentru pustii cu ip dinamic sau nici macar, cu multe adrese de mail, care isi vor da 100 de voturi singuri.:) Ideal ar fi sa lasam insa sa se voteze in zile diferite de pe acelasi IP, just in case, deci daca tu ai votat azi, sotul poate vota maine-poimaine (votarea tine o saptamana).

Faza e ca roblogfestul asta are parteneri media importanti, o buna clasare / un premiu ar aduce o mediatizare excelenta, o "capcana" pentru politicienii de la care cerem sprijin. Pentru asta insa avem nevoie sa oferiti, fiecare dintre voi, doua-trei minute pentru cauza. Nu, nu pentru blog, ci pentru motivul existentei sale: lupta cu infertilitatea! Si sa va convingeti si prietenii sa faca asta. Hai, ca se poate! :)



---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Gata, am votat!
Nu e greu deloc, intr-adevar trebuie sa iti faci cont insa merge foarte rapid. Apoi m-am miscat printre candidatii de pe sectiune cu mare gratie, traiasca CTRL-F!

Dragelor, sa stiti ca am gasit blogul nominalizat si la sectiunile de microblogging, la urmatoarele categorii:
9. Microblogging - Cel mai informativ
14. Microblogging - Cel mai pop. ular microblogger
m-a derutat un pic pentru ca titlul este Infertilitate si nu SOS Infertilitatea ca la celelalte categorii. Asa ca daca va faceti cont, votati si la sectiunile de microblogging, acolo sunt chiar mai putini contracandidati.






"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

neata,

Sunt suparata ca nu pot nici cum sa votez. M-am logat si nada, unde scrie "apasa aici ca sa ma votezi" este inactiv la mine, indiferent daca merg pe opera sau pe internet explorer



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

la fel am patit si eu, butonul pare inactiv, mai incerc mai tirziu!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Butonul este in continuare incativ, insa trebuie intrat la fiecare categorie, cautat blogul nostru, bifat (in partea stanga, in dreptul numelui blogului este un cerculet, dati o bifa in el cu click) apoi mergeti in josul paginii si in dreapta apare un buton cu votati.
Si apoi va apare confirmarea ca ati votat, iar daca reluati lista cu blogurile gasiti in dreptul blogului nostru scris VOTAT.
La fel trebuie sa faceti si pt cealalta categorie.


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

nici eu nu pot vota!

Mergi la inceput