LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (192)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

zuze buburuze, face cineva un capitol nou? mai avem o burtica noua , mai vine un bebe mic si iubit.
nu de la mine

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

eu as face dar n-am habar asa ca stau cuminte intr-un colt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Rox - mersi de intrebare...cu mancarea...deloc, mai bine decat cu cantec

Stoisor mama nu te mai plange... ca ti-o dau pe Stef si ii vei spuneSarei...

Pe mine ma aduce fetita asta la disperare...n-a mancat vreo 3 saptamani...apoi vreo 4 zile a mancat de a rupt, de ieri e iar in greva ...ieri a mancat vreo 2 biscuiti, 2 muscaturi banana, 50 g piure de legume cu carne, 3 lingurite iaurt, 4 linguri de supa si vreo 130g piure de cartof cu putina carnita aseara cand probabil era rupta de foame

Azi pana la aceasta ora: 1 lingurita piure de fruct, 1 saratica, 6 lingurite de supa, 2 lingurite de sufleu de brocoli si tzitzi de 3 ori...nu mai suport ...si am observat ca in timpul in care e racita si-i dau siropuri si siropele nu vrea mancare si pace...i-or fi taind astea pofta de mancare????
Doctorita nu parea deloc ingrijorata de cum arata...dar mie imi vine sincer sa plang cand vad cat mananca copiii vostri, iar a mea


Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

zuze buburuze, face cineva un capitol nou? mai avem o burtica noua , mai vine un bebe mic si iubit.
nu de la mine

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

ce-mi vazura ochi,cine este??

Cristina deBianca Maria 4.03.2008
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">Avem pozici la concurs au.1 si au.2
Bianca
Cum cresc eu

Primul 18.11.08 Al doilea 5.12.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

eleni papa asa:

6.00 -6.15 () - 250 ml lapte

10.00-10.30 - 170 ml suc de fructe (mar+morcov+citrice+kiwi) si o banana sau mar ras cu banana

14.00 - 14.30 - un fel numit de mine principal ce cuprinde legume + carnita sau peste sau ou

17.30 - 18.00 - cereale sau un iaurt sau /si soldatei dinpaine neagra cu unt si cascaval

20.00-20.30 - 250 ml. lapte

si noapte buna pana a doua zi la 5.45

Laurici, si - eu am incercat chiar zilele trecute sa-i dau supa lui eleni si in loc sa inghita ce era in lingurita... ea sufla in lingurita si imprastia lichidul in jur... tare ce se distra asa ca am renuntat la idee... oircum, zeama aceea nu cred ca are prea multe vitamine in ea asa ca prefer sa-i dau pulpa de legume ....

Alinush... ce as merge si eu cu voi cu cortul dar...la mine este chiar de ras sa ne vezi la iarba verde vara cum toata lumea din grup sta pe patrui iar "domnul sot" al meu sta pe scaun... Pai nu reusesc nicium sa mi-l imaginez ca doarme in alta parte decat in pat moale, pufos si calduros
mie in schimb imi place de mor sa dorm sub cerul liber dar...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

am o zi de rahat. matei a scos absolut toate hainutele din dulapul lui si nu le-am pus la loc ,si-a prins labutele la usa,a mancat crema de pantofi, acum sta cocotat sus sus pe canapea si se arunca ,poate vine in freza, asta dupa ce nu a vrut sa manance si a dormit fix 1h. iar eu am facut o praji si mi s-a aplecat ,am facut galci pe maini .unde mai pui ca suntem singuri acasa pana maine seara

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ali-stoisor, Adela mananca asa:

- 8:00 - 8:30 - 260 ml lapte
- 12:30 - aprox. 250 gr piure legume + carne/ou/ficatel (ou+spanac / ficatel+ cartof / pui sau vita cu legume), cateodata mamaliga cu MONOR
- 16:30 - fructe / fructe+ branzica / iaurt (TNUVA) / cereale - astea max. 1 data pe sapatamana
- 18:00 - rontzaie 1-2 biscuiti
- 20:30 - 310 ml lapte

Intre mese, mai bea cam 350 ml ceai / suc de fructe / baby drink.

Alina ; nu ma sperii, am zis c-abia asteptam momentul 'alergarii' prin casa. Mai greu acum, ca nu pot s-o alerg si s-o iau in brate, dar nu mai dureaza mult.

Laptele este 'gol'.
Peste noapte nu pap animik.


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Iulia - am si eu cartea aia de cand era Ana (cealalta mancacioasa care mi-a facut parul cret) mica, dar tin minte perfect ca vb cu pediatrul despre ea, mi-a zis sa o iau pur orientativ si sa reduc cat pot fainosul din retete, ca e bazata pe scoala veche de pediatrie, care indica mult prea mult fainos => obezitate.

Ereena...cine-i? sa vina repede la raport!!!!

Roli - zi-mi si mie cat a durat la voi greva foamei? i-au iesit ceva masele?

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

va multumesc,stiam eu ca aici gasesc umpic de alinare,am gasit-o de fiecare data,problema nu e neaparat nr de mese si orarul,e cantitatea si modul de mancat,si timpul si nu mai stiu ce sa zic ,mananca ffff greu ,primele 5-6 lingurite ca haplea apoi inchide gurita si PA,si incepe circu ...apoi sa vezi tu crize si tambalau si pana la urma papa dar jumate din cat papa inainte de criza asta,inainte cam 300 gr pireu cu carne ,acum abia 150 gr zic eu dar nu atat,mai putin
pe langa asta inainte manca 270 ml lapte cu 3 mas cereale si seara si dim (in total se fac 300 si ceva de ml acum NU
si ca urmare anemia si astept sa vad in cat timp va incepe sa manance ca odata
am si o veste buna .daca am balacarito la voi ......
drept urmare ,acum a ras castronul de pireu si a papat si cateva lingurite de supa cu miez de paine(doc a zis sa i pun cateva frimituri de paine in supa ,oricum ea scoate tot afara)cam 250 gr pireu si supa habar nu am .....poate incepe de isi revine .....poate avem noroc

imi cer scuze dar deja i tot neamu pe capul meu ,a se citi soacra,care intr-un-a ma chestioneaza cat, cum ,ce, papa Sara deja e o obsesie chestia asta si imi vine cu tot felul de castronele cu mancare facute de ea ,tot felu de ciorbite si supite si pireuri incat cred ca cedez nervos caci nu i dau decat ce fac eu punct

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.2008
7.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ereena

am o zi de rahat. matei a scos absolut toate hainutele din dulapul lui si nu le-am pus la loc ,si-a prins labutele la usa,a mancat crema de pantofi, acum sta cocotat sus sus pe canapea si se arunca ,poate vine in freza, asta dupa ce nu a vrut sa manance si a dormit fix 1h. iar eu am facut o praji si mi s-a aplecat ,am facut galci pe maini .unde mai pui ca suntem singuri acasa pana maine seara

MATEI

POZE
PITICUL URIAS


Scumpa mea...sa nu te superi pe mine...dar am ras cand am citit ce haios ai scris despre "ubitul" meu. Imi pare rau ca esti necajita si sunteti singurei. Dar mami...vezi partea buna: ai un copil iubarets si sanatos! sa treaca "aplecatul" de la praji!

La capitol m-as baga...dar sigur fac iar vreo boacana...Intotdeauna am gresit cate ceva...

Cine-i noua burtica??? Care stiti sa faceti capitol??? Murim iar de inima pana aflam?

Incep pariurile? Eu zic ca-i....Ven (mi s-o pus pata pe tine....sa nu ma injuri daca nu mai vrei un bebe si eu tot cobesc aici ca o baba )

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=2" target="_blank">Concurs Clipe 2008 Alin1 si Alin2 Multumim!

Mergi la inceput