LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (192)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

alinush, sa stii ca acum ma amuz de tot ce a facut azi , dar pe moment imi venea sa urlu. acum a intrat in dulapul cu oale si cratiti si ce se aude de-acolo, mi-e frica sa ma uit la el

eu cu cortul nu te pot ajuta, am oroare de tot ce inseamna ganganii, gandaci si alte chestii care misuna prin iarba. mie imi trebuie hotel.

MATEI

POZE
PITICUL URIAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

cine ? cine? cine ? cine?????


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Erena uite o si un sa iti mai ridice moralu,"a fost buna crema de papuci Matei??"Mai mai mai


iar acuma sa iasa de dupa sa o putem felicita in pe viitoarea mamica ca deja nu mai pot

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.2008
7.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

Avem capitol nou aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Na ca ma distrai si eu copios de nazdravaniile lui Matei.

Cat despre kg...Vlad nu a reusit sa ia nici jum de kg de la 6 luni. Am decis sa nu ma strezez...o fi bine, o fi rau...anemic nu pare...si nici nu cred ca e o relatie directa.

Eu vreau cu cortul, sunt fff plimbareata, vacantele pana sa apara piticii le-am facut numai cu cortul si eu si sotul. Nu stiu daca v-am spus dar am zburat cu parapanta si eram meseriasa. Dar...asta e...toate la timpul lor...moama si noaptea visez ca zbor...ce as mai face-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

Rox - mersi de intrebare...cu mancarea...deloc, mai bine decat cu cantec

Stoisor mama nu te mai plange... ca ti-o dau pe Stef si ii vei spuneSarei...

Pe mine ma aduce fetita asta la disperare...n-a mancat vreo 3 saptamani...apoi vreo 4 zile a mancat de a rupt, de ieri e iar in greva ...ieri a mancat vreo 2 biscuiti, 2 muscaturi banana, 50 g piure de legume cu carne, 3 lingurite iaurt, 4 linguri de supa si vreo 130g piure de cartof cu putina carnita aseara cand probabil era rupta de foame

Azi pana la aceasta ora: 1 lingurita piure de fruct, 1 saratica, 6 lingurite de supa, 2 lingurite de sufleu de brocoli si tzitzi de 3 ori...nu mai suport ...si am observat ca in timpul in care e racita si-i dau siropuri si siropele nu vrea mancare si pace...i-or fi taind astea pofta de mancare????
Doctorita nu parea deloc ingrijorata de cum arata...dar mie imi vine sincer sa plang cand vad cat mananca copiii vostri, iar a mea


Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw




Asa am observat si eu, in perioada in care ia siropuri nu are pofta de mancare. Te-ai gandit s-o intarci? Ma gandesc ca daca nu mai dependenta de san va papa. Si formula e mai consistenta.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

Iulia - am si eu cartea aia de cand era Ana (cealalta mancacioasa care mi-a facut parul cret) mica, dar tin minte perfect ca vb cu pediatrul despre ea, mi-a zis sa o iau pur orientativ si sa reduc cat pot fainosul din retete, ca e bazata pe scoala veche de pediatrie, care indica mult prea mult fainos => obezitate.

Ereena...cine-i? sa vina repede la raport!!!!

Roli - zi-mi si mie cat a durat la voi greva foamei? i-au iesit ceva masele?

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw




A durat aproape 1 luna. I-au iesit 2 dinti in aceeasi zi si de a 2-a zi a inceput sa manance. Acu de 2 zile ii dau Sinupret si iar ne chinuim cu mancarea.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciumpilika spune:

Hello,hello

Gatta, merci frumos, si eu am nascut tot cu Florina Mihalache,ca si tine, un doctor excellent. Si Sara se repede la butoanele de la aragaz? La noi este foarte interesanta si masina de spalat,ii este la indemana si tare o mai butoneaza.
Pupam Saratica dulcica.

Am si eu aceiasi intrebare ca si Ancasoare privind decalotarea, trebuie neaparat sa o facem ca eu nu prea reusesc?
Shose, merci, poate ne vom cunoaste personal cand vom veni la Craiova, de acolo este sotul meu si din cand in cand mergem pe acolo, poate chiar de Paste.

Laura, merci frumos si suferim amandoua de aceiasi grija: sa cresca parul copiilor, si noi suntem tot asa cheliuti, darn e facem noi mari.

Ereena eu i-am dat lapte Nan de la 3 luni, am inceput cu biberonul de seara, masa de seara dupa baie mai bine zis, toate de la Avent dar a durat ceva pana a acceptat laptele si biberonul, cam o saptamna. Multa bafta. Eu ii dau laptele de dimineata, care poate fi poate fi pe la 6-7, tot in dormitor, imi iau de seara apa in termos si laptele in cutie, doar il prepar.

Roxana, merci frumos, cred ca am sarit peste capitolul unde spuneai ce ai patit la coaste dar inteleg ca esti pe drumul bun, sanatate si pupici Adelutei.

Hai ca m-am intins ca o placinta mai citesc si revin.


Claudia mami de David Alexandru 28.01.2008

http://community.webshots.com/album/570233712rSXIuK

Mergi la inceput