fiv la cluj 5

fiv la cluj 5 | Autor: brunadria

Link direct la acest mesaj

am deschis un nou capitol!!!
va doresc implinirea visului de a deveni mama ..cat mai curand !!!
sa avem parte de vesti bune si gravidutelor sarcina usoara!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica draga , le ai obijnuit rau pe fete de cand nu mai faci prezenta...
eu o sa merg maine la medicul de familie sa vad daca mi face reteta cu injectiile pt fiv ...poate pot sa le scot de aici ...desi nu prea cred...
tu ce ai mai facut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:



Fetelor eu mai nou stau mai mult in pat, mi se umfla mainile si picioarele, dimineata cand ma trezesc sunt ca un balon
Bebicii sunt bine, ei se tot joaca si se agita in continuare, cred ca abia asteapta sa iasa in lume (de altfel si eu abia astept ), dar ar fi bine sa mai stea vreo 4 - 5 saptamani in burtica.

jovana tu cum esti?? nu ne mai spui nimic??

tuturor

Eni 32+ Raymond si Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Va doresc si eu implinirea dorintei de a deveni mamici cat mai curand, deci astept numai vesti bune si foarte bune in noul capitol.

bruni dar ai vorbit deja cu dr. si ti-a recomandat aceeasi schema de tratament, sau de unde stii ce injectii sa-ti iei??

Eni 32+ Raymond si Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

enni, ultima data cand am fost la cj , proful mi a zis ca urmez exact aceeasi schema, datorita faptului ca an reactionat foarte bine si ca a fost ok...
mai ai un pic , incearca sa stai in pat mai mult , stai cumintica si linistita...te cred ca e greu dar in curand vei scapa si vei fi cea mai fericita mamica din lume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hihihi..fetele...pentru ca m-ati parasit..v-am facut-o!!!
am fugit si eu de-acasa..dar am ramas fidea voua!!nu aruncati cu pietre in mine chiar daca am venit la ora asta acasa!insa ma plictiseam..si cum voi nu ati mai dat nici un semn de viata..am fost sa ma chefuiesc cu fetele!uffffff..a fost super misto!!!!
bruni eu inca nu am inceput cu analizele si alte cele..insa am de gand sa fac un hsg si eventual o histeroscopie ptr dilatarea trompitelor..dar sa vad intai ce imi zic dr-ii la consultatie..dar intai incerc natural..daca nu si nu..in aprilie voi face sigur fiv!!si voi ramane din prima!sunt sigura de asta!!
enni..draguta de tine..la cat esti de firava si dulcica ..incerc sa mi te inchipui cum esti acum cu cei 2 bebei..ca un balonas!!dulcica foc!!te pup dulce si ai grija de tine si de ginerasii mei!mai ales ca ai gasit si litera y(nu mai sunt discriminari acum)!
mara..madutz..voi ce mai faceti?atat de tare v-a acaparat munca??nu uitati ca nu treuie sa fiti stresate..ptr ca veti avea un bebe fff agitat!
jovanna..cum mai esti?
criadema..ce mai fac copilasii tai?Doamne,eu ma topesc dupa nepotelul meu de 2 ani..si vreau sa zic ca am mai facut o facultate zilele asteaca sa-l pot intelege...dar am trecut cu brio!!sunt atat de dragutei la varsta asta..cu toate prostioarele care le fac!!!
off Doamne..da-ne un bebe la toate cat de curand!sa fie capitolul asta numai cu reusite!!
va pup fetele mele dragi si ma pun sa dorm...ar fi cazul..cred..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

uitasem...noapte buna fete dragi!!!sa visati frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

deci, hop si eu....nu dati cu bita ca va explic imediat pe linga aglomeratia nemaipomenita de la serviciu am mai avut si niste sfirsituri de saptamina supeeeer incarcate. Adica umblat creanga . Am mai citit insa ce ati scris asa ca sunt la curent cu tot, n-am pierdut nimic.
uratica eu o sa refac doar o parte din analize, cele care sunt necesare pentru dozarea tratamentului. respectiv LH FSH TSH prolactina si progesteronul si cele care ma intereseaza pe mine pentru tiroida. Restul nu o sa le refac ca asa mi-a zis dr. Oricum o sa/l sun spre sfirsitul lunii sa vad daca nu s-a razgindit si daca nu imi da sa mai fac si altele. Si daca totul e ok la analize sper sa incep luna viitoare. Si sper ca de ziua ta sa fiu gravida Pentru lista analizelor vezi ca undeva la fiv la cluj 1 sau 2 le-a postat enni, nu prea ma pricep sa caut ca sa iti dau direct linkul, poate tu esti mai priceputa . Daca nu cu proxima ocazie cind ajung la clinica iti iau o lista cu analizele.
maddutz eu zic ca e bine ca ai luat o astfel de decizie, o investigatie in plus nu strica. Da nu/mi place ca am ramas sa dau startul singura la fiv anul asta, e mare responsabilitate pe capul meu. Asa ca sper sa fie un rezultat bun, primul dintr-un lung sir de reusite si sa ne mutam toate la odisee.
enni cred ca pentru tine e o perioada grea, vad ca te apropii cu pasi repezi de clipa cind iti vei vedea puiutii.Si noi asteptam cu nerabdare sa se nasca puiutii tai sa avem pe cine felicita
Jovana n-ai mai dat de mult pe aci, puiul tau ce face?
brunadria tu cind vii in romania? Tu iti refaci toate analizele pentru fiv sau nu?
criadema pupici tie si bebeilor
Pupici la toate fetele, daca nu apar la apel va rog nu va ingrijorati, sunt pe aci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hello fetele!ce mai faceti??
mara..am vazut ca esti prezenta!si stai linistita..nu vei fi singurica ptr ca vei avea galerie pe toata perioada fiv-ului!!ce crezi..ca scapi asa usor de noi???
madutz..tu cum mai esti? ai prins curaj??vei face laparo??ce mai conteaza trei gaurele??macar vei sti exact ce si cum!insa..daca nu esti convinsa ca asta vrei sa faci..noi nu te presam!tu trebuie sa iei cea mai buna hotarare ptr tine!!sa fii impacata cu tine insati ca ai facut tot ce tine de tine!
bruni..sper ca mai au cei dn franta marfa in magazine!soar nu muti franta in romania acum..eu inteleg..terapie prin shopping..dar totusi!sau asta e asa inainte de examene??iubita..iti urez bafta si astept sa te repatriezi!ca pe urma dupa examene si sesiuni..avem cel mai important proiect de dus la capat!!BEBE!!!deci urmam tot planul B..nu?
enni..daca vrei iti luam locul..noi am fi ff bucuroase daca ne-ai lasa in locul tau!..de-abia asteptam sa-ti cunoastem comorile!
jovanna..tu nimic nimic???nu te lasa dolofanelul tau nici sa scrii un mes,ca esti bine?pupici si tie si bebelului!aveti grija de voi!
criadema..tu cum te descurci cu cei mici?tot asa poznasi sunt?
la toate fetele si aveti grija de voi!!incepe operatiunea BEBE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jovana spune:

BUNA LA MULTI ANI SA VA ADUCA ANUL BEBEI FRUMOSI SI SANATOSI ? Eu sint bine bebe la fel asteptam sa esim afara am vazut ca si voi sinteti bine .Am fost la eco bebe e mare este cu capul in jos si cu degeul in gura Ennni bebelusi tai ce fac sint pregatit sa iasa afara . Va pup pe toate fetele si astept sa veniti cu tot mai multi bebelusi pe aici punetiva pe treaba va tin pumni va pup dulce JOVANA 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ei..fetele fetele..vad ca va culcati pe o ureche...
las ca incep eu cu prezenta de saptamana viitoare!atunci sa vedeti voi!!va mai las acum un pic sa va reveniti dupa sarbatori,zile libere etc..dar o sa vedeti voi pe urma ce va asteapta!!ca am impresia ca vi s-a cam urcat democratia la cap!!
da las ca vedeti voi..o sa fac eu 2 bebeloi..dupa care alti doi..si alti doi...si..oare sa ma opresc aici???o sa vad!!insa cu siguranta o sa vi-o iau inainte!!uite-asa!!!na!!
ma duc acum sa alerg un pic ca sa fiu in forma!asta asa sa va fac si in ciuda..ca voi umblati brambura,iar eu ma pregatesc ptr bebe!!
jovanna,enni..pupici si aveti mare grija de campioni!!
criadema//pupici la cei mici si tie binenteles!
iar pe fetele astea..o sa le parui eu un pic..unde se cred ele?hmmmmmmmmmm....

Mergi la inceput