fiv la cluj 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

sant la apel!!!
intr adevar am fost iar prin magazine sunt foarte obosita...dar maine sunt prezenta..
ma tot pregatesc de plecare dar nu stiu exact ziua , cred ca joi sau vineri...
nu va faceti griji sunt bine...cum sunt un pic mai libera vin sa va tin companie aici...acuma ma duc la somnic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ei na...te duci la somnic repede...
eu stau aici planton sa va prind in flagrant..si tu te duci la somnic..
dati-mi si mie un pic de somnic!!!ca eu am in cap numai bebe!cred ca o sa incep analizele si incercarile de luna viitoare..nu mai am rabdare!!oare o fi bine???voi ce ziceti?oricum..cred ca im i lipseste anestezia generala de luna asta!se pare ca m-am obisnuit..de asta nu mai pot dormi!insa data viitoare ma anesteziez cu un bebe...promit!!
multi si va rog...trimiteti-mi si mie macar o ora de somn!!!pleaseeeeeeeeeeeeeeee!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

deci fetele..nu sunteti la apel?
oare ce ma fac eu cu voi??offf..rebele mai sunteti!dar o sa va educe mama!promit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

prezent!!!!
eu sunt prin zona azi , ma duc sa mi pregatesc ceva bagaje , nici acuma nu stiu exact cand plec , dar ma pregatesc...
dr de familie nu mi poate prescrie tratamentul pentru fiv , asa ca ma reorientez..;
uratica ..stai calma draga nu rezolvi nimic ca te gandesti asa obsesiv la bebe, si eu ma gandesc dar pe langa imi continui viata linistit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hello bruni..
draguta..eu nu ma gandesc atat de obsesiv la bebe..mi-l doresc.e clar!dar nu stiu..parca imi doresc o confirmare..de asta vreau sa incep analizele mai devreme!ptr ca vreau sa fie totul ok!vreau sa fac toate analizele posibile si imposibile inainte..de asta atata graba!vreau sa castig timp!ptr ca anul asta vreau sa reusesc!si o sa reusesc!garantat!simt doar nevoia unor confirmari..m-ar ajuta enorm!
sa fac o hsg..un papanicolau..toate investigatiile ptr a sti ca e ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

da, cu analizele astea poti incepe, sunt obligatorii pt inceput..
eu o sa le refac dupa ce merg la control , deocamdata ,ca de obicei astept..
nu stiu ce s a intamplat oare , mi s a dereglat ciclul sau am sangerari mai mari pt ca m am cam agitat zilele trecute ...normal ciclul trebuia sa apara pe 22 ian..
o sa sun la spital sa ma informez ce se intampla..oricum mi a zis ca o luna o sa am sangerari dar lejere , dar mi se ^pare un pic exagerat.. sper sa fie bine desi nu vad de ce nu ar fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

stai linistita draguta..nu e grav..asa am patit si eu dupa ambele operatii..oricum eu m-am dereglat de tot! ma refer la menstra..asta asa ca sa fie clar..
mie imi venea in fiec luna pe 18..la 30-31 de zile..dupa operatii mi-a venit mai repede..iar acum in urma pastilutelor-anticonceptionale a ajuns sa am menstra la inceputul lunii!asa ca..sunt dereglata rau!!
de asta intrebam si cand o sa ovulez...ca habar nu mai am!!!
insa vreau sa incep analizele!!o sa ma programez sa fac un hsg,ca nu sunt genul care face ceva pe bajbaite...vreau o confirmare!bine..asta in limitele posibilului!!de asta vreau eu sa am toate analizele la zi..nu numai cele strict ptr fiv,ci si altele mai complexe..mai ales ca zicea madutz la un mom dat de un test postcoidal..ceea ce eu nu am facut in viata mea!si cred ca e cazul sa il fac!ptr ca eu in viata mea nu a vazut 2 liniute!!si plus de asta trebuie sa-mi verific si anticorpii,imunitatea..ptr ca eu racesc fff greu!si nu am fost bolnava in viata mea!!!doar la cap!dar asta nu se pune!!nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Buna fetelor ,

Dupa titlul topicului presupun ca aveti doctori din Cluj !! Sau NU?
Daca e asa spuneti-mi si mie niste doctori buni si rabdatori(intelegatori)!!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

draguta..noi suntem marea majoritate la dr micu romeo..e un dr ff bun! un bun profesionist mai ales pe probleme de infertilitate!
opiniile multora este ca nu comunica ff mult..insa daca ai nelamuriri si il intrebi iti raspunde ff clar la orice intrebare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna dragutele mele!
of of mai mai..deci..maine ma programez la dr..sa fac hsg..papanicolau..una alta..tot ce se poate face acum si are valabilitate mai mult timp..asta cum am zis..sa mai castig timp!
plus de asta..vreau sa vad ce zic si alti dr..daca e ok sa incerc sa raman natural si cam pe cand..ptr ca,cele 3 luni s-ar implini pe 15 martie..dar dr mea de aici a zis ca e cam riscant..operatia este ffff mare-chiar s-a mirat cum si de ce m-au taiat atat! pai..ptr ca aveam tot felul de bazaconii,aderente prin mine,care misunau pe-acolo!!ce intrebare..oricum..ce e facut e bun facut!eu oricum ma simt mai bine dupa operatie si stiu ca a fost cu folos!si vb aia..dupa batalie multi viteji se-arata!
voi ce mai faceti fete dragi?cum mai sunteti??
si voi burtici?sunteti bine??

Mergi la inceput