Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (109)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

carmen noi ne-am inregistrat la un pediatru care sa vina acasa, pt urmarirea periodica si pt sit de urgenta. Dar in cazul in care mai am nevoie de parerea unui dr experimentat, voi merge la un cabinet particular ocazional (dr. Culcer). Cauta-ti un dr pediatru care sa vina acasa oricand si care sa nu fie deranjat de telefoane cand ai nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, in afara de mine, nu a primit nimeni SMS de la IRA_LIZA? A nascut azi-noapte, la 03.55, o minune de fetita, Lizuca, am poza pe telefon...

Billy, multumesc de sfaturi, exact asa e si Daria, cand cuminte ca un ingeras, cand urlatoare de-mi vine sa ma mut de-acasa, macar o zi, sa dorm ca lumea... Si eu sunt vesnic obosita, duc lipsa acuta de somn, acum am vrut sa merg pana la mall, la cumparaturi, dar nu am cu cine, asa ca cred ca o sa curat frigiderul si o sa calc niste hainute de-ale bebelinei...

Alina, sa ai incredere ca se vor normaliza lucrurile, asa fac si eu, imi pun muzica relaxanta si ma gandesc la viitor, la clipe frumoase... Mi-e dor de taticul Dariei, noroc ca vorbim zilnic la telefon...


Daria Nandini s-a nascut in data de 18 decembrie 2008, la ora 16.44.

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

IRA, felicitari!! Bun venit Lizucai pe lume! Multa sanatate si refacere usoara!

Adina & Luka& bobita din burtica33+
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Selene ce veste!!!!

IRA FELICITARI MAMICO!!!! lIZUCA BINE AI VENIT PE LUME, SA FII CUMINTE SANATOASA SI MANCACIOASA!!


Catalina multumesc pentru sfat.

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

32+ Matei
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui yashy

daca esti machiata, cica te spala asistentele si iti dau oja jos de pe unghii... nu am inteles foarte bine de ce, dar sunt tare categorici.


e vorba despre invinetirea portiunii de sub unghii...un semn alarmant in timpul anesteziei, cezarienei etc

Oricum sunt si aparate care te monitorizeaza si stiu ei ce sa faca, stati linistite

Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ira felicitari pt fetita! Sa se faca mare si frumoasa!

Fetelor numai eu nu mai nasc, iata am trecut de 39 de saptamani si sunt bine mersi fara nici un semn. Nu va mai spun ca fac toata treaba in casa, dat cu aspiratorul, carat sacose, cosul cu rufe, doar, doar....s-o intampla ceva, nimic....nici macar o contractie.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Fetelor numai eu nu mai nasc, iata am trecut de 39 de saptamani si sunt bine mersi fara nici un semn. Nu va mai spun ca fac toata treaba in casa, dat cu aspiratorul, carat sacose, cosul cu rufe, doar, doar....s-o intampla ceva, nimic....nici macar o contractie.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan





Miere..nu esti singurica ..
Si io la fel, iar in conditiile in care prima nastere a fost la 36s + 3 zile....iar acum am intrat in 40s...iti dai seama de cand sunt cu degetul la tragaci... doar doar!????!!!!!!

Raspund deja la telefon direct cu: NU! n-am nascut!

las mei ..ca acolo nu ramane, asta-i sigur

Ira felicitari! Te asteptam cu povestioara!

Mai nou m-am apucat de invatat, ca-n 26 imi incepe sesiunea




Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeee

IRA felicitari draguta meaaa .... sa fiti sanatoase ... iar tu mamico sa te faci bineeeeee ...

TUCHI SI SZMONIC

ALINA 1976 ,... curaj ... prietena mea de aici care e in aceeasi situatie la fel gandea .... dar fata mica a crescut putin cat sa o poata lasa cu mama ei sau cu soacra si deja sta aproape numai cu fata cea mare .... asa ca ai putina rabdare caci si bebe mic e copilasul tau si are nevoie de dragostea ta .....

fetita mea azi a fost tare cumintica in burtica ... stie ca e sambata .... ahahahhaha ...

azi am facut ceva curatenie si acum plec sa mananc ceva ....

revin
pupici

34+ANTONIA IOANA

AMR 6 SAPT

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Felicitari Ira! Sa fie sanatoasa Lizuca si sa va aduca numai bucurii!

Am fost si m-am mai aprovizionat cu o camasa de noapte, daca Municipalul a saracit chiar atat. Sper sa nu fie nevoie de mai mult de 2. Daca nu, vin cu pijamalele de acasa, ca din astea am destule.

Fetele care ati nascut deja, cu ce ati imbracat copiii la iesirea din spital? E un ger afara, si micutii nu stiu sa-si regleze temperatura corpului. Eu am pregatit body cu maneca lunga, ciorapei, un costumas cu totul din velur, caciulita si cosmonaut. O fi prea putin?
Bee, lohiile se scurg si la cezariana si la nastere naturala. Atat doar ca la ceza se pot scurge mai greu din lipsa de dilatatie. Unii dr. fac dilatatie manuala inainte de operatie. Eu i-as cere dr. sa-mi faca acum ca sa nu mai mai lungesc ca data trecuta.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 38+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

pentru tuchi si szmonic
Pentru lizuca bine ai venit pe lume!!!!!!!!

Off...nu am stiut ca la rufele pentru bebe nu trebuie sa folosesc balsam...si le-am spalat cam pe toate...
Dar am dat clatire de 2 ori.
Miere, puiutul tau va veni pe luma cand trebuie, asa ca doar cu rabdarea stam mai prost, eu de ex. aleg cezariana ca sa vina si mai repede pe lume bebelina mea, dar nu se stie daca nu o sa vrea ea mai devreme decat data pe care o vom fixa...
Cu depresiile, alta mare problema...eu am trecut printr-un episod sever in 2007 , tocmai din cauza copilului...dar este o poveste lunga, am luat si tratament 6 luni, oricum...va pot ajuta macar cu sfaturi pe cele care treceti prin mo0mente mai dificile de depresie (am facut si multe ore de psihanaliza). Imi puteti scrie pe mesaje private...sper sa nu fie astfel de cazuri

Important este sa fim sanatoase si BB-ii nostri la fel!!!
36 frumoasa mea bebelina

clau

Mergi la inceput