Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (109)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ira felicitari!Sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea.[

Alina

Eu nu mai pot,azi m-a disperat fii-miu.A mancat intr-una,de dormit nu prea,ca a fost ocupat cu urlatul..a marait intr-una de parca patul ala are ace...si tot asa.Si daca vede ca nu ma duc la el se pune pe un urlat...Cand ne-am pus si noi la masa,la ora 3..s-a pus pe un urlat de mi-a stat mancarea in gat.Evident ca am lasat si mancare si tot si m-am dus la el..Nu stiu ce are...si nu mai pot,sunt rupta de obosita.Noroc ca l-a mai preluat tati,dar de luni raman singura acasa si daca-mi face tot asa nu stiu ce ma fac...Si vorba aia numai ce-l laudasem ca e cuminte,ca papa si doarme...si de cateva zile e tare agitat si nu stiu ce sa-i mai fac.:(
Ma duc ca iar incepe...va pupic..

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Fetelor, in afara de mine, nu a primit nimeni SMS de la IRA_LIZA? A nascut azi-noapte, la 03.55, o minune de fetita, Lizuca, am poza pe telefon...


SUPER VESTE!!!!
sa va traiasca papusica si tie refacere usoara IRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

IRA felictari mamico
bun venit pe lume Lizuca

Tinem pumnii si la Szmonic si tuchi!

noi suntem bine,cristi s-a racit,dar o sa ii treaca.
mai roxana pe unde umbla???

vin cu reteta de eclere:
1 pahar cu apa(250 ml)+vf de sare+100 gr margarina se pun la fiert. cadn s-a topit margarina ,se ia repejor de pe foc si se adauga odata 125gr faina.se va dezlipi frumos de pe oala.cand se raceste adaugi 3 oo intregi si pe rand.
eu le asez cu lingurita(aSa m-a invatat mama,io asa fac) in tava unsa sau cu hartie pergament. foc mare 10-15 min,te uiti sa vezi cat au crescut da prin usa,cand au crescut cum trebuie,ori deschizi usa un pic(eu asa fac) ori dai focul mai jos la temperatura scazuta(undeva la 300F)
daca vreti crema patisera,e din aia ce se face pe BM sa imi ziceti.
iarasi imi faceti posfta deele,de Craciun le-am mancat eu pe toate

36S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 4 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Ira felicitari Bun venit bb sa fii sanatoasa si mancacioasa.

Naty ma bucur ca te simti mai bine. Ioana ce mai face?
Raluca bine ca sunteti ok. Ati terminat cu mutatul?

Billy bine ca a trecut prima perioada. Acum incearca sa bagi somn cand prinzi ocazia. Asteptam imagini cu cadita.
Carmen important e sa te asiguri ca vei avea la cine sa apelezi la orice ora si ca acea persoana va raspunde prompt. La primul bb in general problemele apareau vineri seara.
Yashy culoarea unghiilor am inteles ca are importanta la anestezie. La prima nastere stiu ca eram rujata , am nascut natural si nimeni nu a avut nici o treaba.
Selene la voi cum mai e treaba. Ati hotarat ceva cand v-ati intalnit sau e prea devreme?
Miere presteaza acum activitati casnice ca dupa aia o perioada nu o sa mai ai timp.
Alinuk super faza cu raspunsul la telefon. Stiu ca poate fi stresant sa te sune toata lumea cand tu oricum esti in asteptare. Bafta... la examene.

Fetelor dati-mi o solutie pentru respirat ca deja ma ia cu nervii.

cu Fabian si Dorian
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

alina si billy oricat de tare e o pers tot are momente de depresie, mai ale cand hormonii joaca feste....


alinuk esti super tare! e bine ca iti arde de invatat... eu de cateva zile nu fac decat sa citesc si sa imi opun ordine in fisierele ref la bb si la ingrijirea lui si am impresia ca o sa uit tot...

ledi poate a avut si pititcotul o zi mai proasta!!

andrea_ea la noi au zis nasii ca vin sa il scoata din spital... o sa ii intreb ce haine se gnadesc sa ia..

bee despre toti doctorii vei citi si pareri negative si pareri pozitive... tu de ce preferi sa vezi partea goala a paharului?

naty eu am citit (nu mai stiu pe unde) ca pt lohii se dadea un medicamente care sa te ajute sa le elimini "ergo..." nu stiu cum se numea...

ciufik cum te mai simti?

yashy eu nu am termen de comparatie ca e prima sarcina da tin sa iti zic ca am 110 cm la burta...

carmen nici noi nu am decis inca cu pediatru

aalina nu poti respira la orizontala sau si la verticala? la orizontala solutia e cu multe perne (45 de grade) la verticala sa respiri ca dupa o tura de alergat si apoi respiratiile "a la lamaze" ma rog , asta functioaneaza la mine


pe mine ma doare de numai pot pe dreapta acolo la coaste si articulatiile de care va zicea (pe la coapse).. daca merg pe jos mai mult de o statie zici ca am fost la maraton.. plus ca ma trezec ca respir extrem de greu, nu imi dau seama de ce ca burta pare ca a mai coborat... seara imi e extrem de greu si sa ma asez in pat, plus ca nu pot sa adorm inainte de 12-1 si ma trezesc de n ori sa merg la baie...
cel mai bine ma simt dupa ce ma scol (de regula undeva intre 9 si 10:30)... da dupa amiaza si seara nu e deloc placut...
ce-i drept de 2 zile nici nu au mai fost contractii dureroase... doar uneori cand se misca bb doare...

si sunt tareeeeeee umflata... azi am fost la plafar sa iau ceiurile pt lactatie si am luat si ceaiul ala diuretic de la Fares pt gravide pt ca in ultima sapt am luat peste 3 kg si am gleznele duble si carnaciori in loc de degete... pana acum 2 zile ma sculam umflata dar ma desumflam pe parcursul zilei,,, insa ieri si azi am ramas ca balonul gata de decolare asa ca m-am dus sa imi iau ceaiul ala... sper sa ajute...

vreau sa va intreb, e vreuna din voi care a avut dpdv ecografic un termen mai scurt decat DNP si care sa il fi depasit ? sau imi fac iluzii aiurea? ca la mine DNP e 29 ianuarie dar mereu am avut in cap ca o sa nasc conf cu ce iese la ecografie (unde a fost mereu 19-22 ianuarie);

eu sunt tareee sucita... nu vreau sa nasc inainte de 15 ianuarie (ca atunci fac 38 de sapt si pe 14 am o ecografie programata) da' tare as vrea sa nu stau pana pe 29 sau chiar mai tarziu...

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

LIZUCA BINE AI VENIT PE LUME, SA FII SANATOASA SI CUMINTE !!

Alina imi pare rau ca te simti asa, o sa treaca starea asta dupa cateva zile, odihneste-te cat poti ca e foarte important.
Tuchi te felicit ca ai ajuns pana aici cu sarcina, tinem pumnii maine ca totul sa fie bine, asteptam vesti
Andreea multumesc pentru modificarile facute.



http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Ohoho mai oameni buni s-a mai nascut un bebe..si tocmai Ira care era ieri deprimata si dornica sa opreasca timpul in loc!FELICITARI si un bebe sanatos! Ma apuca brrr brrr si pe mine.

Selene sa ne tii la curent ca nu vad nr ei printre cele din excel.

bb mic

POZE
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

FELICITARI IRA!!! BINE AI VENIT LIZUCA!!!

fetelor, asta e ultima seara cu burtik pt mine, maine dimineatza la 10 mergem sa ne declanseze dr nasterea. azi am pierdut dopul, si daca asta inseamna ca s-a deschis colul, ma bucur ca o sa fie mai usor. daca nu inseamna asta...nu-mi spuneti :)
va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa maine! a mea sigur va fi...deja de 39 sapt visez la clipa cand o sa il intalnesc pe bebe meu mic!!!

38+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Delia bafta maine si sa fie totul bine. Cred ca si pe mine ma asteapta inducerea dc nu se intampla nimic saptamana asta.
Oricum azi am decis sa ies din casa, ma duc sa ma epilez (m-am mai epilat o data acum doua saptamani in speranta ca nasc ), sa fac ceva cumparaturi, si sa ma plimb. Daca stau in casa fac numai scenarii de groaza in capul meu sec.
Eu am slabit in ultima luna de sarcina 1 kg si vad ca ma mentin la 90. Am luat in total 22 de kg. Parca nici gleznele nu mai sunt asa umflate de cand am redus sarea si nu am mai mancat muraturi. Tensiunea tot maricica este, dar nu ca saptamana trecuta. Bebe misca normal, deci per ansamblu nu ar tb sa imi fac probleme. Doamne ajuta!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

NASTERE USOARA DELIA!!!!!

Poate ne dai maine un mesaj!!

Miere asteapta, parca vad ca primim cat de curand un mesaj ca ai nascut!


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

32+ Matei
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput