Comori de nov-dec 2004 (194)

Comori de nov-dec 2004 (194) | Autor: FELIS

Link direct la acest mesaj


Capitol 193


Gala puradeilor nostri www.flickr.com/photos/andrapanda/sets/72157600426397777/detail/" target="_blank">Gala Sarbatoritilor
P.S. Poze ptr Gala puradeilor nostri se trimit lui fulguletz (aici) iar cele ptr Gala sarbatoritilor lui try (aici sau aici).
Poze ptr www.onetruemedia.com/shared?p=156985e80e4a2e78dcd2f7&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Comorile toamnei 2004 aici

de 34 si 25
[size=1]
Octombrie: 8, adica 6 si 2
1. IrinaA ______________ 20 oct_____ www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">Ioana Maria
2. Camys2000 ________ 21 oct_____ Catalina Nicole
3. Ela2001 ____________ 22 oct_____ Diana Andreea
4. Jasmine ____________ 26 oct_____ Radu
5. Ele _________________ 26 oct_____ Ana Denisa
6. Roserb _____________ 29 oct_____ Mihnea Andrei si Bianca, 5 ani
7. Ncristina ____________ 29 oct_____ Teodora Andreea + Alexia Maria
8. Moss _______________ 31 oct_____ Alexia Stefania

Noiembrie: 34, adica 25 si 9

9.Bits _________________ 1 nov_____ Kenzo Andreas & Amon Mateus
10.Ad_rianna ___________ 3 nov_____ Bianca-Cristina & Tudor-Andrei
11.Diana 2004 _________ 4 nov_____ Andrei
12.Try _________________ 5 nov_____ Alex & Adrian
13.Miria Cristina ________ 5 nov_____ Maria Damiana
14.mirandolina______________ 5 nov_____ Luca Matei & Adam Cristian

15.for2nity _____________ 6 nov_____ Alexia Cristina
16.Andreap ____________ 7 nov_____ Maria Alexandra si Sara

17.Daniela_Sb __________ 8 nov_____ www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">Mihai Daniel si Iunia Teodora
18.Simonacip _________ 10 nov______ David si Matei
19.Didutza ____________ 12 nov_____ Daria + Dennis
20.Cassandra _________ 14 nov_____Dragos Andrei
21.Eliza5 ______________ 15 nov_____ Alexandru
22.Aime _______________ 15 nov_____ Vladimir Andrei
23.Omi308 _____________ 17 nov_____ Corina Maria
24.Dama __________ 18 nov_____ David Andrei si Patrick
25.Miha ___________ 18 nov_____ Robert Andrei si Amira Ioana
26.Daniella4____________18 nov_____ Alexis
27.miag _______________ 18 nov_____ Roland Vladimir
28. ochi verzi___________ 22 nov_____ Diana
29.Danette ____________ 23 nov_____ Iris Miriam
30.Cristina Serban _____ 23 nov______ Razvan
31.gazzella______________23 nov________
32.Corina75 ____________ 24 nov_____ Andrei
33.Gandacelu______ 25 nov_____ Ioachim, Ileana, 4 ani si Maria

34.Misticgirl ____________ 25 nov_____ Nicholas Alexandru
35.Dutzi _______________ 25 nov_____ Iustin
36.Miche ______________ 26 nov_____ Darius
37.Ionela Roxana ______ 27 nov_____ Emily si Arisa
38.Paxela_________ 27 nov_____ Silviu Ionut si Ana Delia
39.Florypop ____________ 27 nov_____ Andrei si Rares
40.Onitza ______________ 28 nov_____ Paul Constantin
41.Madachan ___________ 29 nov_____ Edward Florin

Decembrie: 17, adica 10 si 7

42.Fulguletz ____________ 1 dec_____ David Andreas si Eric
43.Luminita B ___________ 2 dec_____ Tudor Andrei si Cristian
44.Eveline ______________ 5 dec_____ Andreea Bianca
45.Felis ________________ 6 dec_____ Mihai Cristian
46.Raluca.gabriela ______ 7 dec_____ Maria Alexandra
47.bumbacel ________ 9 dec_____ Tudor Mihai si Vlad Andrei
48.anne-marry ___________9 dec Teodor Alexandru
49.Mikimi___________ 12 dec_____ Alexander si Yannis
50.ploscariu si Ioana Cristina_____________13 dec
51.Monica-Elizabet _____ 16 dec_____ Ruxandra Maria si Alex Valentin
52.OtiliaV _____________ 18 dec_____ Ana-Maria si Elisa Andreea
53.Cecilia C ___________ 22 dec_____ Alexia si Ada
54.Carmen ____________ 22 dec_____ Daria Nicole si Ana Carina, 4 ani
55.Ioana_du ___________ 22 dec_____ Bianca Alexandra
56.Viovio ______________ 22 dec_____ Cristiana Bianca
57.Mamaluidavid ______ 24 dec_____ David si Naomi Patricia
58.Cookie _____________ 24 dec_____ Sabina Ioana
59.Bobita _______________ 1 ian_____ Amina Ioana si Maria

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am inceput un An Nou... Am inceput un Capitol Nou...

Sa aveti parte numai de bucurii , fericire, sanatate si muuule lucruri frumoase in viata, sa va bucurati de copilasii vostri si sa aveti cat mai multe vise implinite

Si inca odata:

AMINA

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

si pt ca ziceati ca nu v-am mai aratat baiatul ia uitati-l aici...

Tati ne-a facut surpriza pe 31 sa ne puna tabloul pe perete... Il avem de peste 6 ani, de la nunta noastra... abia acum l-am pus si noi pe perete
Si tot pe 31 mi-a mai facut tot sotul o surpriza placuta si mi-a pus oglinda maaarree pe hol... Noi pana acum nu am avut oglinda (nici cd stateam la garsoniera nici aici... decat patratelul de la baie...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Inca o data, LA MULTI ANI! si Numai realizari in Noul An!

Si inca o URARE mare pentru toti care isi serbeaza numele de VASILE sau VASILICA!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

FELIS - Tare frumoase pozele cu Mihaita, de fapt, ma exprim eu ca dupa o seara de Revelion , Mihaita e tare frumusel si scump!

O sa pun si eu cateva poze facute inaintea de-a pleca de acasa, ca pana la urma ne-am urnit si am fost cu sorcova.
Sper sa nu fi uitat cum se face....


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nici nu stiam ca am facut atatea poze! Dar nu mai pun, ca restul sunt cu figuri necunoscute si n-au sens.

http://flickr.com/photos/14464962@N05/3156151734/

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Apar si eu dar cam cheauna..ori de la somn ori de la sampanie..
Sper sa ma obisnuiesc sa caut subiectul aici ca la scutece intram fara sa mai gandesc pe unde dau clik.
Noi am facut acasa revelionul cu nanii Denisei dar asta nu e ceva nou. De regula cand stateam acasa stateam cam plouata si intr-un trening..asa ca anul asta mi-am pus fusta, pantofi rosii, unghii rosii si tot tacamul. Si dupa mine a trebuit toata lumea sa se intoleasca. Si am dansat frateee....de ne-au sarit picioarele..nu am vegetat ca in alti ani. Chiar daca dansam singura (dupa ce se dusese Deny la culcare). Eu si sotul dansam de regula pe la petreceri dar in casa niciodata..asa ca Denisa cand a vazut atmosfera facea : Mami e petrecere??? Bietul copil nu a vazut niciodata asa dans la noi in casa. Si am ajuns la concluzia ca mese intindem asa de des..si musafiri primim cam in fiecare we ...deci o sa le completam pe toate cu dans. O sa descarc si pozele din camera ;sper sa am si ce alege.
Miria imi place ca e f cocheta Dami si are o mamica care are grija sa arate bine toata familia.
Felicia ce l-ai pus la costum pe Mihaita si ce prezentabil e!! Dar tu unde erai ca eu asteptam sa iti vad tinuta.



Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

LA MULTI ANI, FETELOR!
Felis, e un scump Mihaita asa la tol festivTare frumos e tabloul.
Miria si domnisoara ta e o scumpa, iar poza asta imi place tare mult si are niste picioruse asa frumoaseA mea e tare scleptzi...adevarul ca are pe cine semana, doar ma puteam spala in sticla de lapte...acu, am trecut la damigeana
Ionela, ti-am ramas datoare cu un raspuns...pestii sunt bine, doar cei doi neon au murit, altii nu. Diana stie ca-s la doctor.O sa-i luam altii si-i vom zice ca i-a externat,dar sa deschida nenea cu pestii.
Am, avut ceva pb cu apa tulbure si uite asa am stat pana pe la 2 intr-o noapte si-am tot citit pe net si-am aflat ca se intampla mereu la acvariile noi din cauza ciclului azotului. Am invatat cum sa procedam si vad ca a inceput sa nu se mai tulbure asa repede.Din ce-am citit sunt si cam multi pesti pt capacitatea acvariului(cica 3cm de peste la 3 l de apa)dar ne descurcam si asa. Diana le da sa manance sub supraveghere, iar restul le facem sotul si eu.O gasesc de multe ori ca se pune in fata acvariului si-i studiaza fara sa clipeasca.Acuma a montat sotul si un neun si se vede si mai frumos.
Aime, si tu ma intrebai daca face Diana vanzare...face cum nu, ca mereu cumparam cand eu cand ta-su si numai pe euroi.Are lapte, biscuiti, ciocolata, conserva, fructe, legume, apa plata,...dar toaleta io incanta mai mult, doar e fetita, nu?
Am vazut si pozele cu Vladut, e tare dulce, iar in porbagaj a fost mortal
Noi am fost aseara la ai mei, a fost si fratelo cu familia, iar fetele au vrut imbracate in Scufita si Cenusareasa. Au facut si spectacol, ziceau pe rand poezii sau cantau si am fost uimiti sa vedem ca ne spun si poezii pe care le-au invatat in toamna(nu le-au uitat)Au tot ciocnit sampanie de copii si-si faceau declaratii de dragoste, cat de mult se iubesc eleAu fost grozave, iar pe fetele alor mei vedeam multa bucurie. Mama, care niciodata nu era cu copiii(noi ca eram ai ei, dar in rest nu) ma uimeste mereu cat se "maimutareste" cu ele si se joaca si ce se mai lauda la cunostinte cu ele
No, ca v-am zapacit, dar se pare ca azi am limbarnita

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

LA MULTI ANI, AMINA IOANA!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte de multe bucurii!


LA MULTI ANI, VASILE SI VASILICA!

Am incarcat cateva poze

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

FELIS - Tare frumoase pozele cu Mihaita, de fapt, ma exprim eu ca dupa o seara de Revelion , Mihaita e tare frumusel si scump!

O sa pun si eu cateva poze facute inaintea de-a pleca de acasa, ca pana la urma ne-am urnit si am fost cu sorcova.
Sper sa nu fi uitat cum se face....


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."


Multumim Miria am vazut si pozele Damianei... dar numai ea?... La noi macar eram doar 3.. eu faceam poze...
E o dulce... si ii place sa stea la pozat..

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele
Si am dansat frateee....de ne-au sarit picioarele..nu am vegetat ca in alti ani. Chiar daca dansam singura (dupa ce se dusese Deny la culcare). Eu si sotul dansam de regula pe la petreceri dar in casa niciodata..asa ca Denisa cand a vazut atmosfera facea : Mami e petrecere??? Bietul copil nu a vazut niciodata asa dans la noi in casa. Si am ajuns la concluzia ca mese intindem asa de des..si musafiri primim cam in fiecare we ...deci o sa le completam pe toate cu dans. O sa descarc si pozele din camera ;sper sa am si ce alege.

Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI


Ele... ma bucur tare ca v-ati distrat... Asa sa o tineti tot anul... numai intr-o veselie

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput