Comori de nov-dec 2004 (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochi_verzi

LA MULTI ANI, FETELOR!
Felis, e un scump Mihaita asa la tol festivTare frumos e tabloul.

Noi am fost aseara la ai mei, a fost si fratelo cu familia, iar fetele au vrut imbracate in Scufita si Cenusareasa. Au facut si spectacol, ziceau pe rand poezii sau cantau si am fost uimiti sa vedem ca ne spun si poezii pe care le-au invatat in toamna(nu le-au uitat)Au tot ciocnit sampanie de copii si-si faceau declaratii de dragoste, cat de mult se iubesc eleAu fost grozave, iar pe fetele alor mei vedeam multa bucurie. Mama, care niciodata nu era cu copiii(noi ca eram ai ei, dar in rest nu) ma uimeste mereu cat se "maimutareste" cu ele si se joaca si ce se mai lauda la cunostinte cu ele
No, ca v-am zapacit, dar se pare ca azi am limbarnita

Mihaela si Diana 22.11.2004




Miha.. nu ne-ai zapacit ma bucur pt bucuria voastra si a parintilorFelicitari fetelor
Multumesc de aprecieri

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eee, mai, Felis, am pus cateva poze, normal ca aparem si noi si vecini si prieteni care ne-au sorcovit dupa 12.00, dar nu le-am pus pe alea.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

La ce zicea ELE ma gandeam si eu, o sa ma ratacesc de multe ori pana invat noua locatie.
ELE - Hai, cu poze sa-ti vad oja. Da, eu imi dichisesc intotdeauna si casa si copchilu si pe mine. Sotul e mai noncorformist, dar de multe ori si el se imbraca la fel ca noi; el insa, isi gaseste scuza ca prin natura serviciului i se cere eticheta, iar cand are ocazia vrea sa renunte, fie si de-o sarbatoare mare.





Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

OCHIVERZI - Tare scumpite fetele voastre, intr-adevar! A mea s-a intretinut cu "fata Luminita", fata vecinilor, care s-a pus la mintea ei, dar care are 20 de ani. Dar nu conteaza, Damiana este foarte prietenoasa si sparge repede gheata. Ieri dupa-amiaza, i-am cumparat sorcova si pana la 12.00 o invatase pe toata, asa ca, a sorcovit cu spor. Mai comic era cand primea banuti ca le zicea la oamenii "da-i lui mami" si se rusina.
Cand priveste memoria, ai dreptate, ea imi spune lucruri si poezii de acum un an. Iar la momentul respectiv imi lasase impresia ca nu le invatase. Copiii au hardul neformatat asa ca inmagazineaza mai repede informatia si-o pastreaza pentru un timp mai lung decat ne dam seama.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

La ce zicea ELE ma gandeam si eu, o sa ma ratacesc de multe ori pana invat noua locatie.
ELE - Hai, cu poze sa-ti vad oja. Da, eu imi dichisesc intotdeauna si casa si copchilu si pe mine. Sotul e mai noncorformist, dar de multe ori si el se imbraca la fel ca noi; el insa, isi gaseste scuza ca prin natura serviciului i se cere eticheta, iar cand are ocazia vrea sa renunte, fie si de-o sarbatoare mare.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

...si eu tot la scutece intru si apoi imi dau seama ca am gresit
Mi-am facut si eu o fusta rosie pt toate zilele, dar sa o imbrac si de revelion.Initial a fost asa de sub sani dar nu mi-a placut, aveam senzatia ca-i neterminata, asa ca am bagat foarfeca in ea si apoi sa te ti, ca din moment ce era croit ceva a fost mai greu sa fac altceva, dar a iesit pana la urama, insa poze ioc..o sa v-o arat intr-o zi cand o mai imbrac

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina
Copiii au hardul neformatat asa ca inmagazineaza mai repede informatia si-o pastreaza pentru un timp mai lung decat ne dam seama.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
asta cam asa-i.Bine si ea stie poezii, inca din primele poezii, dar acestea de aseara n-au mai fost repetate de cand le invatasera la gradi si de aceea am ramas uimiti

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

si bine v-am regasit in noul an si la grupa mare. M-am gandit de aseara ca de azi suntem mari deja, cu state pe forum... Sper ca ati petrecut bine si ca la ora 00.00 ati ciocnit sampania si-ati spart orice ghinion, nereusita sau suparare. Sa ne fie copii si familia sanatosi si toate le vom rezolva din mers, cum se spune.

Am vazut 2 personaje de poveste vesele si fericite (Mihaela ce semeni cu fratele tau....), dar si pe Mihaita cel elegant si pe dichisitele Damiana cu mami.
Noi nu stiu cum am facut ca n-am avut baterii/acumulatori la aparat, asa ca acum asteptam poze de la altii, noi doar ce-am filmat. Am facut un ditai focul de tabara, copilul meu a dansat precum indienii in jurul focului, a cantat, a baut sampanie (de copii care face buuuum), s-a tavalit prin zapada pana la 3 dimineata. apoi a mancat gratarul si la 4 a inchinat steagul desi sustinea ca el nu e obosit. Azi am tronat prin pat, noi, ca el a fost fresh, si-a asezat toate personajele la masa (adica a pus tacamurile toate ce le-a gasit, pahare, farfurii, cartuliile alea mici de povesti din cartea Povesti de Craciun), le-a servit bors, friptura si cafea...a si le-a dat sa bea apa...plata. Macar se joaca singur si ne-a lasat sa "gogim" dupa noaptea trecuta.
O seara buna va dorim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

AIME - Din ce povestesti tu, cred c-a fost tare vesela atmosfera de Revelion. Asta, cu focul de tabara mi-as dori-o si eu, ca din copilarie n-am mai avut parte de el. Ce frumos!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

La multi ani!un an nou care sa va aduca tot ce va doriti si ceva in plus

bine v-am gasit in noul an , in noul grup de copilasi, gataaa ne-am facut toti mari
noi suntem in italia la prieteni, cand revenim acasa pun si poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

La multi ani si un An Nou fericit, cu multa sanatate si cat mai multe impliniri!


Am lipsit vreo 2 zile cu bucatareala si petrecaritul, si gata...v-ati mutat la casa noua! Sa ne fie intr-un ceas bun, sa auzim numai vesti bune si sa ramanem impreuna cat mai mult timp din lungii ani ce ne asteapta (4-12!!!).


Noi am petrecut frumos, la niste vecini, parintii iubitei lui Matei in patul careia si-a si inceput anul Isi dorea mult sa doarma in patul ei etajat, asa ca azi-noapte a avut ocazia De emotie si bucurie, a adormit abia cu juma de ora mai tarziu decat domnisoara


Acum se incarca poze cu copii frumosi, un dansator si o printesa cu multe clamite in par, dar pentru comentarii revin mai tarziu, cand se mai da umea jos de pe fir

Mergi la inceput