Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap40

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Alexia28 multumesc frumos iubita!
Magdita, Alinaalex, Diana va multumesc din suflet!
Ralu_t ce sa faca finutza alearga dupa politistul care a fost la accident si nu-l mai gaseste. Are dureri si nu se simte bine cu fasa aia, iar pastile nu poate lua decat No-spa, care sunt apa de ploaie pentru ea. E un om foarte puternic finutza mea, cu toate ca numai ea stie ce e in inima ei acum. I-ti multumeste mult pentru telefon, a zis ca am facut bine ca ti-am zis si ca s-a mai linistit dupa sfaturile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

ioana eu am ramas cu o mare sensibilitate meteo la fostele fracturi care atunci cand se schimba presiunea ma dor de mor-inclusiv in sarcina am zis ca-mi ies ochii din cap. atunci, din lipsa de alternativa, luam paracetamol si placebo au ba, mie imi treceau. poti sa-i sugerezi. eu am vazut ca finutza e bine, sta bine cu moralul si are si de ce zic eu, chiar daca e trist ca s-a intamplat acum, faptul ca n-a fost o tragedie e cu adevarat un miracol
despre tine nu zici nimic?
alexia iubita mea eu ma voi duce la medsana pt papanicolau si hpv. acolo imi fac eu toate analizele si pana acum am fost multumita, mult mai multumita decat de ids care ne-a dat rezultate bushite si cu spermograma si cu cmv-ul, la amandoua am plans de a sarit camasha de pe mine asa ca nu mai calc pe acolo, ca doar nu-s masochista. eu nu ma duc la un dr anume... ma duc dimineata sa-mi recolteze o asistenta si-i zic ca m-a trimis tutunaru, cu rezultatele ma duc la tutu, etc. asa am facut mereu. si de la nasa mea de cununie care a lucrat la medsana stiu ca au mare grija cu analizele si ca le trimit la cantacuzino pe cele mai speciale.
clinica lui tutu e pe strada cu elias, numai ca in capatul dinspre domenii.
apropos de vaccinuri, oare vaccin de cmv exista? sau daca aflati pe cineva ca e infectat vreau si eu, nu mai vreau sa traiesc drama de la prima sarcina, as da orice sa ma imunizez, oare se poate?

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare dragele mele, va tot urmaresc dar nu mai am nik de zis ca astept a doua injectie cu depo-provera, mai am inca 4 luni si apoi asteptam bebe.....sunt bine cu mici modificari, nesemnificative....
Vroiam sa va intreb ce parere aveti despre Imunostim de la Cantacuzino? Voi vb si cu dr. mea sa vedem ce zice, insa pana ajung la ea ma gandeam ca voi ati mai auzit de produsul asta.
Alexia daca esti din buc si cauti un dr. ginecolog pt analize, pot sa ti-o recomand pe dr. Roxana Constantin de la Euroclinic, iar analizele se prelucreaza la Micomi, e dr. mea si e super ok.
In rest va urez bafta si burtici, sper sa nu mai existe acest forum in curand si sa fim tratate si mamici.

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Se pare ca sunt in sevraj,dar sper sa ma dezlipesc cu totul de forum sa-mi aerisesc creierii cu o doza mare de dolce far niente si non vedo nulla...
Legat de vaccinuri imunostimulatoare,m-a batut si pe mine gandul si chiar l-am intrebat pe dl dr T daca pot face. Si mi-a spus razand ca daca vreu poci. Acum citind despre boli autoimune si vaccinuri nu mai m-as arunca. Prefer varianta soft:incet si sigur!Deci traiasca Flavinul cand l-oi achizitiona!Oricum, naturistele raman la putere pt mine.
Va pupez pe toate!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

didi eu am facut vaccinul cantastim de la cantacuzino, erau 10 fiole parca ce se faceau 1 pe saptamana timp de 10 saptamani. eu am facut vreo 8 ca am plecat in luna de miere si am uitat sa le bag la frigider cand am ajuns la destinatie.mi le-am facut singura in antebrat, ca sunt subcutanate. dupa am aflat ca nu e indicat locul dar nu m-am ales cu nici o problema mie in principiu mi-au prins bine, eu fusesem vaaaarza cu imunitatea, faceam herpes o data la 2 saptamani si se prindeau de mine toate bolile...dupa asta, si dupa tratament cu viusid timp de 3 luni, e tot un imunostimulator puternic care iarasi zic eu ca in cazul meu a facut minuni (mai putin vreo 3kg in plus ca efect secundar fiindca e un supliment alimentar si creste pofta de mancare). oricum, eu v-as sfatui pe toate macar sa cititi prospectul de la viusid, are o groaza de chestii bune. e cam scumpisor, normal, doar nimic bun nu-i ieftin fiindca tratamentul e indelungat si trebuia sa iau cam 90ml/zi timp de luni de zile...e total natural, s-a putea sa fie contraindicat totusi in endo obtinandu-se din miere sau tot dintr-un produs apicol. eu insa daca va mai fi nevoie voi apela iarasi la el fiindca mie personal mi-a facut bine si imunitatea scazuta eu o vad mai problematica in endo decat un mic surplus de estrogen.
lucia, cum adica sevraj? que pasa???? vrei sa iau maciuca sa scutur sevrajul din tine? pauza e buna zic eu, cu sarbatori and all, da da-l incolo de sevraj si ganduri negre...
vad ca nu prea va mai inghesuiti sa scrieti la endo fetelor, ce e cu voi? va pregatiti de mos craciun?

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Lucialu, buna faza cu sevrajul, insa in cazul asta suntem intr-un club
pentru ca dimineata cand mai lenevesc in pat si seara inainte de culcarica, bag cate o portie babana de DC - si in special de "Asteptand ..." de numa-numa.
Nu scriu nimic pentru ca in afara de bezele si incurajari, noutati nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

uitati ce scrie pe prospectul de la viusid:
Recomandat pentru afectiunile urmatoare:
Ciroza hepatica
Tuberculoza pulmonara
Hepatita cronica B si C
Cancer
Hepatita Virala Acuta
ALZHEIMER
HIV/SIDA
Colesterol
Trigliceride
Producator: CATALYSIS
-VIUSID, sirop, 100 ml (IMUNOSTIMULATOR, ANTICANCERIGEN)
-SIDA
-ALZHEIMER
-CANCER
-COLESTEROL CRESCUT
-TRIGLICERIDE CRESCUTE
-CIROZA HEPATICA
-HEPATITE ACUTE si CRONICE
-MALARIE
-TUBERCULOZA

compozitie
-AMINOACIZI
-VITAMINE
-EXTRACTE DIN PLANTE

-Se asociaza cu ONCOXIN, pentru tratamentul cancerului

-VIUSID se adauga tratamentului ANTIRETROVIRAL

-IMPIEDICA REPLICAREA VIRALA FACAND VIRUSUL NEDETECTABIL

-Indicatii/Recomandari:
-Stari de imunodeficienta cauzata de diverse boli (leucemii, hipogammaglobulinemii, agranulocitoze, limfoame, SIDA, diabet, ciroze, neoplazii)

-Imunodepresii post-iradiere accidentala
-Imunodepresii induse iatrogen (citostatice, corticoterapie prelungita, roentgen/cobaltoterapie
-Adjuvant in tratamentul bolilor infectioase febrile sau afebrile, precum si al tuberculozei
-Profilaxia imbolnavirilor din timpul epidemiilor de gripa sau alte viroze ale tractului respirato
-Adjuvant in tratamentul bolilor cardio-vasculare, recuperarea dupa accidente vasculare cerebrale, meningite, meningoencefalite etc.
-Afectiuni cronice hepatice si hepatobiliare
-Adjuvant in terapia herpesului genital si labial, a zonei zoster si varicelei

-Astfel, complexitatea produsului Viusid ii confera acestuia proprietati ce-l fac utilizabil in:
-boli infectioase
-pediatrie
-hematologie
-neurologie
-chirurgie
-ortopedie
-ginecologie
-dermatologie
-oncologie
-pneumoftiziologie
-medicina sportiva (preparatul necontinand nici o substanta dopanta)

-Reactii adverse:
-Nu s-au evidentiat, cu exceptia unei jene epigastrice in cazul in care dozele zilnice foarte mari s-au administrat nefractionat.

-Contraindicatii:
-Intoleranta si hipersensibilitatea la unul din componenti.

-Compozitie:
-Viusid are urmatoarea compozitie pentru 100 ml solutie:
-aminoacizi: arginina 2 g, glicina 1 g, glucozamina 2 g
-antioxidanti: acid ascorbic 60 mg, acid maleic 2 g, sulfat de zinc 0,015 mg
-vitamine din grupul B: pantotenat de calciu 6 mg, piridoxal 1,8 mg, ciancobalamina 1 g, acid folic 200 g
-metilparabensodic 10 mg, acesulfam de potasiu 10,44 mg
-extract de lamaie 2 g
-concentrat de menta 0,1 g
-miere 2,5 g
-acid glicirizinic
-apa distilata pana la 100 ml.

-Actiune:
-Viusid este un preparat cu efecte regenerative, tonifiante imediat si de lunga durata, cu mare putere de imuno-stimulare nespecifica, fiind indicat in special la persoanele cu diverse imunodepresii si/sau boli consumptive.

-Principalele actiuni ale ingredientelor sale sunt:
-Arginina creste raspunsul imun prin marirea dimensiunilor timusului si a numarului de limfocite T. Reduce ureea sanguina si urinara. Are proprietati antitumorale
-Glicina - furnizeaza organismului cantitati suplimentare de creatina. Creste metabolismul glicogenului. Este eficienta in tratamentul hiperaciditatii gastrice
-Glucozamina - potential caracter antiviral
-Acidul ascorbic imunomodulator ce poate preveni aparitia infectiilor virale si bacteriene. Este un puternic antioxidant, asigurand o buna protectie impotriva agentilor cancerigeni. Contracareaza formarea nitrozaminelor si a radicalilor liberi. Stimuleaza formarea colagenului, fiind un bun cicatrizant. Creste absorbtia fierului
-Acidul maleic si sarurile sale - puternic antioxidant avand si un potential caracter antiviral
-Pantotenatul de calciu necesar in sinteza anticorpilor. Stimuleaza formarea celulelor (mai ales ale SNC si ale glandelor adrenergice). Are un bun efect cicatrizant si de stimulare a transformarii glucidelor si gasimilor in energie
-Piridoxalul - necesar in sinteza LC D4, anticorpilor, hematiilor si mielinei. Necesar in absorbtia vitamina B12. Acidul folic - esential in producerea ARN si ADN. Este antianemic, analgetic, mareste apetitul persoanelor debilitate, previne aparitia ulceratiilor bucale, regleaza metabolismul zaharului
-Ciancobalamina - antianemic, revitalizant, creste apetitul si energia, mentine starea buna a sistemului nervos. Favorizeaza utilizarea adecvata gasimilor, glucidelor si proteinelor
-Sulfatul de zinc puternic antioxidant si biocatalizator esential in sinteza proteinelor, ADN si insulinei
-Sodiul si potasiul imbunatatesc statusul homeostatic al organismului
-Acidul glicirizinic - compus natural extras din Glicyriza Glabra-Radix (radacina de lemn dulce) cu efect antiinflamator (prin inhibarea producerii PGE), antiulceros, de crestere a sintezei de interferon si de stimulare a activitatii acestuia si mai ales de inhibare a replicarii virale pentru mai multe virusuri (prin blocarea selectiva, in functie de concentratie, a proteinkinazelor).

-Mod de administrare:
-SIDA: - adulti si copii peste 14 ani: 50-100 ml/zi fractionat in 5-6 prize pe durata prescrisa de practician; copii sub 14 ani: 25-50 ml/zi fractionat in 5-6 prize pe durata prescrisa de practician
-Alte imunodepresii, boli consumptive si afectiuni hepatice severe, sportivi de performanta ce practica sporturi mari consumatoare de energie: adulti si copii peste 14 ani: 20-35 ml/zi fractionat in doua prize
-Copii sub 14 ani: 10-20 ml/zi fractionat in doua prize. Afectiuni hepatice moderate, profilaxia virozelor si alte maladii ce necesita terapie suportiva de lunga durata, tratamentul de fortificare a sportivilor: adulti si copii peste 14 ani: 10-20 ml/zi fractionat in una-doua prize/zi; copii sub 14 ani: 5-10 ml/zi fractionat in una-doua prize.


ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

lucialu - mi-ai adus aminte ca nu am mai trecut de mult pe la endo

ralu-t - si eu am luat viusid imediat dupa laparo, exact in luna in care am ramas. eu una cred ca ma ajutat oricum merita incercat.

ioana - de abia ashtept un bhcg mare mare

25+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ralu vreau sa stau o tura.Si o sa stau. Sa nu te prinz ca dispari pana ma intorc si nu te mai gasesc, ca te pap cu tot cu Tudor
Multumesc mult pt Viusid,nu stiam de elPoate Mada trece pe prima paginaImi pare rau de anexita...e ca porcu si aia. Ai grija de tine. Si imi pare bine ca de la vara reincepi proiectul BB.Ce culoare?
Goldi La mine nimic pe frontul de vest. Am inceput sa mananc ciocolata semn de belea, acum 2 zile si tot de atunci durerile de rushi...acum mi s-a luat de cioco, dar luna inca nu e rotunda si pana nu vad rosu ma tin bine si sper.
Didi da-i inainte cu injectiile si vizualizeaza BB-ici pt dupa ele.Imi pare bine ca esti vesela.
Ioana mananci si esti optimista? Sper ca nu pilotezi vreun avion.
Aris cum e cu burtica? Mai veniti,da?
aaa spuneam ceva de untura de caine- o zisa batraneasca,ei bine eu folosesc o alifie cu...untura de cal?!!! pentru umar. E poloneza cred,are rozmarin si miroase ca bomboanele alea chinezesti-jeleuri tratament.Dar e bun, numa ca trebuie sa continui.Poate ma mai repara.Oricum s-a extins problema...Si nu iau tratament pt oase si articulatii ca sunt contraindicate in sarcina si cum tot ne zbatem sa facem niste ochisori,ofofof...
Vedeti ca si trifoiul rosu e tare bun pt noi.Exista ceva suplimente. Nu mai stiu unde am citit ca vitamina D e fff importanta.
Va tzuc!

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Aris26 multumesc iubita!
Lucialu...o racheta......vreau sa ajung la stele...!

Mergi la inceput