22 decembrie 2008, speranta pentru Sonia (2)

22 decembrie 2008, speranta pentru Sonia (2) | Autor: Happiness_4_us

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1

Conturi:

Paypal (EURO): assistform@yahoo.fr
Moneybookers (USD): oana.geambasu1@gmail.com

Conturi bancare:

BCR(RON): RO59RNCB0318088189010001
Geambasu Oana, Sucursala Lacul Tei

Raiffesein (RON): RO02RZBR0000060007006182
Geambasu Oana, Sucursala Lipscani

BRD (USD): RO77BRDE441SV93168544410
Geambasu Oana, Sucursala Unirea, SWIFT BRDEROBU

BRD (EURO): RO69BRDE441SV93168704410
Geambasu Oana, Sucursala Unirea, SWIFT BRDEROBU


Teledon:
0900 900 185 apel taxat cu 5 euro
0900 900 182 apel taxat cu 2 euro


Doamne ajuta sa se stranga banutii si Sonia sa fie operata!

Aici ma puteti vedea, sunt eu,Sonia un sufletel mic si nevinovat!



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gata, am dat email tuturor prietenilor din Romania si nu numai, cu nr de teledon.
Deja mailul a fost fwd in Vodafone si sper ca cei de acolo sa faca un gest pentru Sonia.
Doamne ajuta!
Tinem pumnii, Oana!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nana, as zice sa adaugi si conturile (banci, paypal)...

Poate sa si mentionezi ca la BRD e un cont umanitar (comisioane 0)pentru Kay..



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Nana, as zice sa adaugi si conturile (banci, paypal)...

Poate sa si mentionezi ca la BRD e un cont umanitar (comisioane 0)pentru Kay..



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Imediat.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ce bine arata prima postarea, cu tot ce trebuie, fara sa fie nevoie sa cauti conturile si numerele!
Nana!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am trimis si eu azi pentru Sonia in contul de la BRD 200 euro. Acela e contul special pentru donatii?

Oricum, sa va dea Dumnezeu tot binele din lume, voua, celor ce va ocupati de chestiile astea organizatorice, ca stiu ca e tare greu sa lupti singura. Iar tie, Oana, multa nadejde. Pupici Soniei, ne rugam pentru ea.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Oana,
Comisionul de transfer intre o banca si alta ar trebui sa fie pana in 10 euro. Doar la retragere de numerar este un procent din suma 0,2-0,4 %. Asa ca decat sa virezi banii din mai multe conturi mai bine ii aduni pe toti intr-un cont (eventual chiar BRD, de la ei din cate stiu poti face plata externa din contul de lei chiar daca plata este in valuta)si faci o singura plata externa - plata externa avand un comision mai mare 30-30 euro/tranzactie. Dar macar platesti acest comision mare doar o data - si poate BRD-ul nici nu ti-l ia.

Speram sa fie bine. Trebuie sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Oana, iti multumim ! Am scris si mai devreme un mesaj, dar n-a aparut...

Toate conturile sunt pt donatii, dar cele de la BRD sunt singurele care nu percep taxe la transfer etc.

Liana, liniile merg, tocmai am pus-o pe bunica sa dea un tel !

Azi la 8 e Al la Trenul Vietii, la emisiune la Liana Stanciu... Vb despre erori medicale si nu m-a lasat sa merg eu

cu drag !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Pai daca mergeai tu, Oana, ii desfiintai (de sistemul sanitar vorbesc). Si pe buna dreptate. Dar acum nu ai nevoie sa te incarci negativ. Toata forta ta trebuie sa fie canalizata pe ceea ce urmeaza. Important e ca totul de aici inainte sa fie bine pentru ca nu merita sa te consumi pentru lucruri pe care nu le mai poti schimba. Important e sa invatam cu totii ceva ca stii cum se spune: "Un om prudent invata din greselile proprii dar un om intelept invata din greselile altora". La tine ca si la altii gresit a fost ca ai crezut in oameni care nu au fost responsabili. Dar acum sunteti pe maini bune.

Pupam fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

DECi, stiu ca nu are nici o legatura ceea ce am sa scriu aici cu subiectul... dar, nu ma pot abtine. In seara asta reprezentantul colegiului medicilor a recunoscut faptul ca dr Iosup NU ARE DREPTUL sa efectueze morfologii fetale... mie mi-ar fio rusine sa mai ies din casa daca as fi dr Iosup.

gata, am terminat cu asta !



oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Oana stiu ca esti indignata, insa din pacate faptul e consumat si nu se mai poate da timpul inapoi ptr Sonia.
Acelasi lucru il simt si eu zilnic, atunci cand ma intreb: daca Andrei nu ar fi trecut prin asta, cum ar fi fost oareviata noastra?
Stiu ca e greu, insa trebuie sa fim tari pentru ei. Timpul nu il putem da inapoi. Trebuie sa mergem inainte. Puiutii mici au nevoie de noi!
Te pup si putere!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput