Copiluti de mai-iunie 2005 (83)

Copiluti de mai-iunie 2005 (83) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 82


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata,Tudora si Lisandru
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* bolgiumiki --- LUCA-ANDREI - 04.05.2005 - Ploiesti ???(ultima postare 27/05/07)
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* mstroie --- DAVID MIHAI - 09.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 14/08/07)
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Nefertari --- FREYA - 11.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 08/06/07)
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* Stefania Nicolae --- ALESIA CLAUDIA- 18.05.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 11/07/07)
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* Pengunica --- BEN STEFAN - 16.06.2005 - Japonia ???(ultima postare 14/08/07)
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Crissu --- IULIA NICOLA - 19.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 04/06/07)
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA
* elly_b --- ANNELIES - 30.06.2005 - Bucuresti ???(ultima postare 19/06/07)


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Multumesc de comentarii!
Danelutza - fetita era din vecini, are 6 ani, Catalin nu prea o agreeaza ca "tipa, urla si strica jucarii", l-am citat. Dovleacul, alaturi de celelalte legume era din gradina proprie, ecologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Aurasa deci l-am nimerit ca nu-i placea fetita . Dovleci din aia am si eu in gradina, dar in afara de pane, nu stiu cum se gatesc .

Cuscra am vizionat aseara pozele, m-a intrebat Isabella cine este Dragos, tu si cuscru' , iar cind am ajuns la poza fara chilotei, arata cu degetul, mami funduletul , ca pe ea dupa lungi discursuri am reusit sa o fac sa stea fara sutien, deh se simte deja domnisoara mare si eu batrina.

Andreea esti haioasa tare cum povestesti, ar trebui sa publici sa delectezi si publicul cititor de la vreo revista. Nici noi n-am vazut in Calabria vreo tipa care sa arate mai bine, iar 75 la suta dintre copii sint umflati cu pompa, probabil de la pizze si cartofiori . Acum recunosc ca si eu am pus vreo doua kile in vacanta, iar acum ma lupt cu salatele si alte buruieni, ca sa revin cit de cit la normal .

Gabitza am vazut pozele, frumosi flacaii tai si locurile unde ati fost cazati si unde v-ati plimbat.

Sa va mai spun si despre noi cite ceva, eu ma lupt cu gradina si casa, ca bineinteles am un munte de rufe de calcat, noroc ca le-am spalat pe toate. Isabella in fiecare dimineata ma innebuneste ca vrea la gradinita la copii, miine avem program de cumparaturi pentru gradinita , cred ca am ramas ultimii fara sa rezolvam cumparaturile iar luni copiii merg la gradinita, bineinteles cei care au deja vechime de un an sau doi . Domnisoara mea incepe pe 15 septembrie, ca nu intra astia mici toti in aceeasi zi, ci in ordinea zilei de nastere, unul intr-o zi, dupa alte 2-3 zile altul, ca macar daca urla sa fie cite unul solo, nu sa inceapa toti .
Poze nu am de la mare, inca, pentru ca aparatul s-a defectat, miine il duc la reparat, iar camera video, am luat-o cu mine, dar incarcatorul l-am lasat acasa . Ar fi ajuns sa fac vreo ora de filmulete, dar pe drum m-a mincat in fund sa ma uit la o caseta si s-a descarcat bateria
Dispar ca ma urla odrasla sa-i dau ciocolata.



Daniela, mami de capsunica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Elvetia in miniatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

'neatza!
La noi in spatele blocului sufera unii de harnicie prea multa, de la prima ora dis de dimineata avem concert de picamer, pe 3 voci Scot borduri, pun borduri, sparg trotuare, pun trotuare....Grhrkghrrr!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Bai, nu se poate , dupa ce-am scris frumos un mesaj am dat reset in loc sa-l vizualizez si mai stau si ca toanta asteptand sa-mi "incarce", ptiu, ma apuca dracii cat pot fi de .

Andreea m-am delectat cu povestirea ta, ca de obicei, super fain scrisa. Nu mai ai ceva de povestit , vreo excursie, vreo drumetie, ceva, acolo sa am ce citi seara cand ma bag in pat. Cat ai la Logan, motor de 1,6? Eu n-am mers cu mai mult de 140, ma tot flashuiau cei de pe contrasens, dar eu n-am intalnit nici un radar, cred ca daca era ceva rasarea pana acum in posta. Ce tare Filip cu "aripile" .


Daniela distractie placuta la shopping penmtru rechizite, ca pentru isa sigur va fi . Si Bianca incepe tot in 15 sept grupa mica, ca atunci incepe oficial anul scolar, dar cei mai maricei pot merge din 1 sept.
Cred ca vom vedea pozele din Calabria nu mai devreme de 3 luni, stiu cum e cand duci ceva la reparat (dincolo) ti-l tine de uiti ca l-ai dus.

Aurasa am vazut si eu pozele cu micii agricultori, apoi stiu ca ai ajutoare de nadejde.


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia2" target="_blank"> foto 1, , foto 2 ,
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Gabitza asa am suferit si noi toata vara ca ne-au refacut intreaga strada de la fundatie, plus trotuarele. Acum arata ca in vest, dar n-au terminat , de 2 luni. Stateam cu geamurile inchise ziua din cauza zfomotului si curgeau apele pe noi, dar nu aveam nervi sa-i aud.

Stau ca pe ghimpi sa ajunga Andreas la mine sa-l duc la intalnire, azi merge la pietrele lui Solomon si invata sa monteze cortul si alte chestii de-astea de munte si ne recuperam creatia de saptamana trecuta, in lut.


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia2" target="_blank"> foto 1, , foto 2 ,
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ce distractie si aventura o sa fie pe Andreeas

Ies si eu cu piticul in parc nitel, pina nu incepe caldura aia mare. Saptamana asta este inca Andrei acasa, este gradinita inchisa pentru curatenie. Am avut noroc ca a venit Dora sa stea cu el, ca eu nu razbesc o zi intreaga cu amandoi. Sant curioasa saptamana viitoare cum o sa fie intoarcerea la gradinita, prevad ceva scandal si lacrimi multe.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Lasa Gabitza sa mai creasca Andrei si-l duceti la Parc Aventura, acolo distractie daca are curaj, cica e cel mai mare din Europa. De la 4 ani are acces pe cel mai usor traseu. Va merge cu tati . Iar aveti canicula? Sper ca faci poze, da.

Mda, prevad ca ne vom plange pe umar pe-aici, ca incep picii gradinita dupa o lunga vacanta.

Bineinteles ca Andreas a intarziat ca a coborat cu o statie mai departe, dar am ajuns totusi la timp. I-a incolonat frumos, instructorul cara saracul si cort si fructe si aparat foto. Sper sa aiba fun si sa vina incantat. Vom primi si-un cd cu poze, mi-am dus si eu ap. foto dar cum nu mergea nici un parinte, am renuntat si m-am intors frumos la servici.

Si ca sa va sacai va pun si-un link cu Alexandra si Bianca, na, ca nu pot sa copiez linkul, asa ca cine doreste le gaseste in foto1 de la semnatura "Intalnire Alexandra & Bianca", sunt si poze frumoase cu Oana si sotul ei (cu acordul ei le-am pus)


Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia2" target="_blank"> foto 1, , foto 2 ,
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Salutare fetele!

M-am delectat de dimineata cu pozele de pe linkuri. Am vazut doua frumoase d-soare care mananca cu pofta cred piersici, bravo lor.
A mea fata nu mananca fructe in afara merelor, perelor si bananelor.
Am mai vazut baiatul gabitei ce mare e si ce guraliv e.
Am citit si vazut pozele si romanul scris de andreea foarte fain si la subiect.Ma simteam tare aiurea cand mi am spus eu ofu de marea nostra si eram cam singura..

elisor- faine activitati aveti cu andreas.


Cristi ne-a convins sa-l dam la fotbal pana la urma. Am cedat si in ideea ca daca va invata bine va merge si la fotbal dar cum vad ca schioapta va zbura de la mult visatu fotbal.Acum isi face analizele pentru legitimare. Ii place tare mult desi noi nu suntem prea incantati de asta dar... il lasam deocamdata.
Bia merge in continuare la un centru de activitati specifice varstei(coloreaza, danseaza, se joaca si mai stiu eu ce face ca o duce si o aduce bona acasa).

revenit tocmai m au sunat la telefon sa mi spuna ca a venit acasa cu
amvaiu(tramvaiu).
Apropo de asta copiii vostri vorbesc sau mai bine zis redau toate literele dintr-un cuvant?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Ura, am reusit sa cumpar aproape tot pentru gradinita, bineinteles ca m-am abtinut sa nu bocesc

Elisor daca reusesc s-o gasesc pe vecina acasa, poate descarc pozele din vacanta, daca nu, nu stiu cind, ca am intrebat astazi la vreo citeva pravalii unde pot sa-l repar, iar la una mi-au spus ca trebuie sa platesc vreo 300 de franci , moama, pai e mai mult ata decit fata, ca am dat pe aparat vreo 200 franci . O sa mai incerc in alta parte, daca nu, cumpar altul si pe asta il trimit in Romania la reparatii

Mercedes tocmai i-am spus astazi pediatrului, care a trebuit sa-mi completeze o fisa pentru gradinita, ca Isabella nu spune literele f, r, v (asta doar cind vrea muschii ei) si s. Cica daca nu le pronunta nici peste trei luni, sa o duc la logoped . Sper sa nu fie nevoie si sa inceapa cit mai curind sa le pronunte, ca sotul nu-i de acord sa o duc pe la medici aiurea.

Astazi a vrut sa-i cumpar adidasi, i-am dat unul sa-l probeze, dar al doilea era in magazie. La care Isabella intreaba: mami, dobe (dove) quell'altro (nu rideti ca poate am scris gresit ), ii spun sa o intrebe pe doamna. Sta ea un pic, termina aia de vorbit cu o persoana si incepe: Tignola (adica signora) mi cuzi (scuzi) dobe e altro adidato , am fost foarte incintata ca a intrebat singurica, pentru ca de cite ori prind ocazia, o pun sa intrebe ea, daca, cumpara ceva, ii dau bani sa plateasca singurica, pentru ca am vazut copii si de 10 ani, care le dau parintii mura in gura si nu se descurca sa cumpere o piine.
Gata, dispar, ca mi-am laudat odrasla



Daniela, mami de capsunica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Elvetia in miniatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

daneluta- ce fain si eu o bag la inaintare asa si cand nu se intelege intervin dar mai nou nu mai e cazul asa mult.
Bafta la gradi!

Mergi la inceput