FIV 187

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ioana...eu nu spun nimic.Fetele au dreptate.Repeta analiza.De obicei embrionul se elimina singur dar din cate stiu poate dura si doua saptamani. Dar pentru mai multa siguranta mai fa un BHcg (sau o ecografie daca nu este f maica sarcina).
Te pup, ma gandesc la tine, iti inteleg durerea si nu-i asa...mergem mai departe cu incredere si fruntea sus.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Draga Ioana imi pare asa de rau...

Sa-ti dea DD putere mai departe sa depasesti acest moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielita_r spune:

IOANA- Dumnezeu este alaturi de tine si te va ajuta pt ca tu esti o luptatoare ai dovedit asta.Noi te sustinem ai sa reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Puneti-ma si pe mine va rog pe listutza pt FIV pt bb2...

Despre mine: am ramas insarcinata natural (martie 2006) dupa 3 ani si jum, histeroscopie, HSG, instilatii, inseminari nereusite, clasati cu infertilitate inexplicabi;le (spermograma f buna), dosar FIV, in luna in care urma sa incep tratamentul (inainte de a incepe) am facut o mica stimulare de capul meu, am plecat su sotzul in concediu si am venit 3. sarcina ff usoara si superba, bb Maya (dec 2006) acum 1 an si 7 luni, sanatoasa, frumoasa si desteapta rau de tot! Se comporta extraordinar cu copii, cu bebelusii, noi ne dorim cel putin 2 copii, iar ea merita o surioara sau un fratior.
August 2007 - am ramans insarcinata iar - sarcina gemelara, una intrauterina, oprita din evol la 7 sapt, am eliminat-o natural, una extrauterina, decoperita dupa ce cealalta s-a oprit din evolutie, hemoragie interna, operata de urgenta, extirpat sarcina extrauterina cu tot cu trompa.
De atunci nu mai reusesc sa raman, nu mai am nici rabdare nici nervi, ovulez numai cu stimulare si exact unde nu mai am trompa etc. Sansele tind spre 0 natural, de aici decizia de FIV.

Il voi face anul viitor, in 2009 (nu vrea sotzul acum, vrea sa asteptam pana anul viitor) cu dr. Tutunaru, cu care am si nascut, care mi-a scos si trompa. Am mare incredere in dansul si ii sunt pacienta de ani de zile.

Va pup si bafta.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Zouzou multumim de capitol, te asteptam in curand cu sufletul pregatit pentru o ultima incercare cu final fericit!

Ioana si eu sunt de acord ca cel mai bine e sa repeti BHCG, poate totusi a fost doar o greseala. Offff....sper din suflet sa fie asa.....

Linduta iti tin pumnii sa vii cu vesti bune!

Doris eu cred ca poti continua cu vitaminele, nu vad de ce nu. Si totusi de ce nu suni la clinica si intrebi macar la receptie? Pumnii stransi, sa fie FIV cu rezultat dublu!

Dream ce mai faci?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ioana ai fost la prof. Marinescu la eco?Cred ca dansul ar fi cel mai in masura sa iti spuna despre ce este vorba,daca s-a oprit in evolutie ce e de facut,iar daca totusi e bine trebuie sa se auda la eco bataile inimii.Incearca sa ajungi la dansul,trebuie sa te primeasca si fara programare,e o urgenta.Sper totusi ca sa fie bine...tu mi-ai dat mari sperante cand ai reusit...Sunt alaturi de tine!

DORIS vitamina E sa iei numai 10 zile, in timpul stimularii.Restul omega3,ca,mg,zn poti sa iei pana la test cate o pastila pe zi.Sa iei si acid folic.Nu mai stiu cum stai tu cu endometrul.Daca il ai mai mic pe perioada stimularii e buna l-arginina simpla, de 1000 mg,cate 1 pastila pe zi,pana la punctie, ira din ziua punctiei se da estrofem sau cycloprogynova pana la test.Daca ai endometrul minim 8-9 mm in general la ovulatie,nu mai lua nimic pentru endometru.Bafta muuuultaaaaa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ioana, , eu am sangerat si asa mi-am dat seama ca nu e ok.
Dar ori nu stiu eu bine ori ceva nu pusca. La ecograf se vede sarcina cand exista hcg in organism la o valoare > 1000. Nu contest cele spuse de tine, dar nu pierzi nimic daca repeti hcg-ul asa cum au zis toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielita_r spune:

ZOUZOUNAKI - te rog trece-ma si pe mine pe listuta de la aspirante.Am 37 ani si incerc de 11 ani ,in 2007 am facut 4 inseminari nereusite la iasi iar acum m-a pregatesc pt FIV la giulesti cu dr. dracea.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele,
Sper sa ma iertati ca dau buzna la subiectul vostru.
Maine as vrea sa ajung la Biserica Madona Dudu (unde exista Icoana Facatoare de Minuni a Maicii Domnului) si sa las un acatist pentru daruiere de prunci sanatosi. Fetele mai vechi sau cele de la subiectul "Rugaciune colectiva" stiu despre ce este vorba. Daca vreti sa fiti pomenite la slujbe, am nevoie de prenumele voastre de botez pentru a fi trecute pe listuta( eventual si prenumele sotilor). Cele care mi le-ati mai trimis in randul trecut, nu mai este nevoie sa o faceti pentru ca deja sunteti in listuta mea, insa cele care nu sunteti deja si vreti, lista e deschisa pentru maine. Exista doua listute, una pentru aspirante si una pentru gravidutze. Nu ezitati sa imi trimiteti PM. Sa ne ajute Dumnezeu tuturor sa ne implinim visul de a fi mamici.
P.S. Eu vara asta am de gand sa ajung si la Manastirea Dervent si la Pestera Sf.Andrei, asa ca listutele vor ajunge si in alte locuri sfinte.
Ioana, sper alaturi de fete ca este o eroare de laborator.


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Magdita, pune-ne si pe noi te rog mult: Maya-Maria, Andreea, Catalin-Alexandru.
Sarumana din suflet.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput