Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 7

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 7 | Autor: sufletistele

Link direct la acest mesaj

Acest subiect este dedicat celor carora intr-o clipa viata li s-a schimbat ptr. totdeauna, momentul in care ati devenit MAME DE INGERI!

Va astept aici sa vorbim despre ce vreti voi: bebei in burtici, sa facem galerii de nasteri, sa vorbim despre teste,galerii de speriere a stiti voi cui, lupta contra infertilitatii,galerii la FIV, despre bebelusii nostrii,despre noi, mame de ingeri!

Cu drag, Pepsi.



Lume, luume, se supune la vot liber exprimat, cu DA sau NU, urmatoarea intrebare-intrebatoare :

DORITI CA PE LISTA, SA FIE TRECUTI SI INGERASII?


Cap. 1,2,3, 4, 5,6



album foto
va invitam sa puneti poze cu minunile ca sint in burta sau nu!


GRAVIDUTE


baby_r7
de Bianca Maria,DPN 12.08.2008



blueeyes2003- DN 28.09.1978
de ,DPN 15.08.2008



musettepink
de Luca, DPN - 16.09.2008


mav
de , DPN - 04.11.2008 si de Sebi (04.02.2004)


elilov3
de Dimitrie


maryb
de


ASPIRANTE


Liana30 - D.N 27.09.1973
incercata indelung si intermitent de Grasu'


irinabobe - D.N 07.01.1978



IreneCAM - D.N 26.09.1978
dosar de adoptie in lucru


mcrissa - D.N 30.03.1979
incercari din noiembrie 2004


L5845 - D.N 11.03.1975
incercari de aproape 8 ani


marynik
incercari de 10 luni


miha74 -D.N. 21/10/1974
de Laura Ioana (30.09.1997) si dosar de adoptie in lucru


miruna22 - D.N 22.01.1981
in pauza de pentru 3 luni



MAMICI



Pepsi - D.N 20.11.1974
de Dominic (17.05.2004) si David (22.06.2007)


cristina26 -D.N 11.04.1977
de Ingrid Ecaterina (02.04.2007)


vivela
de David (02.09.2007)



jojo_miha
de Theodora Ioana (29.09.2007)


slimatei
de Stefania (22.12.2007)


Laura Ioana DN 08.01.1976
de Thea Maria (03.01.2008)


Teo2rina - D.N 08.10.1981
de Mihnea Adrian (14.02.2008)



remaliss - D.N 01.07.1974
de Rebeca Iulia (01.04.2008)



Andreea16 - DN 16.04.1977
de David (03.04.2008)


kitzy
de Diana (24.04.2008)



Cristy74 - DN 31.01.1974
de Eva Maria (05.05.2008)



Irda
de Daria (13.07.2005)si de Antonia Gabriela (23.05.2008)




c.myry - DN 02.02.1975
de Sara Denisa, 30.05.2008



danangie - D.N 08.02.1977
de Alessio Michele, 07.06.2008


monysorescu-D.N.05-02-1981
de Razvan Mihai, 10.07.2008




CINE SE VREA PE LISTA,SA RIDICE FRUMUSEL MANUTA SUS SI SE REZOLVA !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dimineata la tot poporul !
Va invit pe toate la o sau un ceai, depinde de preferinte .

cristina26 mi-a fost dor de tine, ce ma bucur ca ne mai scrii! LA MULTI ANI cu multa sanatate ! pentru micuta Ingrid, care acum e domnisoara mare, am vazut pozele, sunt superbe. Din cate stiu eu,Liana calatoreste, de asta nu mai scrie de ceva vreme. multi la mamica si .
Teo sper sa dea rezultate bune faptul ca masor TB, mi-am facut grafic pe FF si urmaresc zilnic sa vad cum sta problema .

Restul fetelor, pe unde sunteti? Laura-Ioana, mav, IreneCAM, mcrissa, marynik, baby_r7, miha74, remaliss, slimatei, vivela, andreea16, Irda, c.myry, kitzy, miruna22, unde v-ati ascuns ?

Va si va pe toate!

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=5" target="_blank">Poze in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Flavia-draga mea multa multa sanatate iti doresc!Sa te faci bine cat mai repede!

Danangie-sa iti traiasca mititelul scump!!!Pozele sunt minunate ,mai ales cele in care zambeste in somn!tu cum te simti?aratai putin obosita in poze insa cred ca este normal si eu abia astept sa fiu asa de obosita de la trezitul noaptea pentru bebika!Ai grija de tine si de micut!

Cristina26-desi ti-am mai spus iti mai spun o data La multi ani pentru micuta Ingrid!nu imi vine sa cred cat de maricica este.Oare unde trece timpul atat de repede?Ce petrecere frumoasa i-ati facut!

Mcrissa-eu zic sa nu te grabesti spunand ca nu ovulezi,poate cresc mai incet foliculii tu avand cm.ul atat de lung e posibil sa ovulezi mai tarziu deci capul sus ca eu te astept cu vestea cea mare!

Teorina-ai un printisor tare dulce.mai stii cand povesteam noi si imi spuneai ca iti doresti un baietel sanatos?parca ieri povesteam iar acum un baietel marisor si frumos!

Irinabobe-cum esti?nu ai mai scris...Ti-a venit cm-.ul?ai mai repetat testul de sange?

Irenecam-iti doresc numai bine si sper sa reusesti cu adoptia cat mai repede!Sau poate ca pana atunci apare alta surpriza...

Miha74-um e viata cu baietelul tau scump?nu ne pui cateva poze noi sa te vedem fericita?

Ninia81-mai ai putin pana la nunta,cred ca ai emotii mari mari!

Ignatica-draga tin pumnii asa subtil cum incercati sa ramai cat mai repede!

Oana-oana26-cum merge sarcina?cum mai esti?

Cristina-ana-mi-este atat de dor de tine!Ce face Eric?e marisor deja...tu cum mai esti?

Jojo-miha-ce mai faci?

Blueeyes-mai este atat de putin,aproape o luna si iti vei tine copilasul mult asteptat in brate,cred ca esti super fericita!!!

Baby-r7-ce mai faci?si tu mai ai atat de putin...

Monysorescu-cum te simti ca proaspata mamica?

Mav-distractie placuta in concediu!

L5845-multa bafta cu urmarirea temperaturii,vezi ca trebuie luata la aceeasi ora dimineata inainte sa te ridici din pat,este bine sa ai termometrul pe noptiera,ti.e mai usor asa si sa iti notez daca ai dureri de cap,sau daca nu te.ai odihnit destul ca si acestia sunt factori care influenteaza temperatura.

C.myry-ce mai faci?ce face micuta?

Eu sunt bine,burtika creste,cateoadata il simt pe bebika scump(Sunt atat de fericita cand il simt),mai am putin si voi simti miscarile zilnice,sotul saracul nu mai poate de nerabdare...Sunt super alintata de socrii,de parinti ce sa va mai zic de sot care nu ma lasa sa fac nimik,care imi face numai surprize minunate,care ma pune sa mananc mereu...Luni este un control important,nu mai pot de emotii...ma bucur ca sunt ocupata si nu am timp sa ma gandesc atat.Cateoadata nu imi vine sa cred ca am ajuns sa scriu despre minunea din burtika...cat m-am mai chinuit pana aici...Doamne ajuta in continuare sa fie bine!

15+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/boa004pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Monifelicitari pt Razvan Mihai Sa fie sanatos, frumos, fericit si norocos!

Tizo am citit mesajul tau pt mine de la "Durere..." iti multumesc pt vorbele tale. Mereu ma emotionezi si ma faci sa dau apa la soricei, serios Abia astept sa ne dai si tu vesti din cele mai bune! Sa vezi ce petrecere incingem aici
Michelle deja 15 saptamani, la mai multe Ma bucur enorm pt tine si ce fain ca simti, deja miscarile! Si eu la sarcina cu Thea le-am simtit de la 12 sapt si 3 zile! Acusica va face valuri burtica ta Iti tin pumnii pt luni la ctrl si poate ne spui si sexul, nu?
Mirelus n-am citit mesajul tau, dar inteleg ca ai probleme cu umflatul picioarelor? Saracuta de tine! Lasa ca mai ai un pic (cand am vazut 35 de sapt nu mi-a venit sa cred ce a trecut timpul) si-ti vei tzine puiul in brate! Abia astept
Mav ce mai face? Cand trebuie sa nasca?
Flavia multa sanatate tzie si multi pupici puiutilor tai


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am uitat sa o felicit pe Dana pt frumosul ei AM vazut pozicile, e un scump, sa creasca mare! Il protejezi de tzantzari cu dispozitivul de la chicco? Parca l-am vazut intr-o pozica.
Nu m-am lamurit de ce a plecat Alinush de pe forum?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Tizo acu' chiar ca plang, chiar nu stiu ce am azi, dar asa usor vin lacrimile de emotie cand citesc...(poate ovulez??? desi temperatura e cam scazuta...vedem noi). Crede-ma pe cuvant, ca dau la toata lumea sampanie, daca da DD si vine bb si pe ulita mea . multi, multi la mimica si printesa.
Michelle merci pentru sfaturi, chiar asa fac, dimineata, mereu la ora 8, suna ceasul, pun termometrul in "dispozitiv", astept si apoi fug sa-mi notez. Nu stiam ca o banala durere de cap poate influenta temperatura, acum ca stiu, o sa tin minte. Ma bucur ca esti bine si ca toata lumea te menajeaza, asa meriti si asa si trebuie. Multa bafta luni la control, stiu ca o sa fie bine si te cred ca ai emotii.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=5" target="_blank">Poze in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LauraIoana-da am 15 saptamani,aproape 16,trece timpul...nu am vazut sa fii pus poze recente cu fetita ta scumpa.Mai povesteste-ne despre tine si micuta!

L5845-trebuie notat totul pe acel tabel cu temperatura(daca ai luat ceva medicamente,dca te.a durut capul,daca te-ai pus tarziu in pat,daca te-ai trezit noaptea de cateva ori) caci influenteaza temperatura.Mult succes!!

15+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/boa004pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle merci inca o data, o sa notez totul, sa vad daca pot (mi-am facut grafic pe FF), ca de culcat tarziu, cam de obicei se intampla iar de trezit noaptea, depinde, uneori de 1-2 ori, alta data, deloc. Cu medicamentele, din pacate nu pot sa renunt la cele pentru tiroida si astm (dar am vb cu dr. si nu influenteaza cu nimic o eventuala sarcina, sunt permise), dar in afara de alea, nu iau nimic.Bafta si tie luni!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=5" target="_blank">Poze in concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Michelle ma bucur atat de mult pentru tine, pentru minunea mica ce creste acolo in burtica ta. Ma bucur ca esti atat de fericita pentru bebe mic, ~esti o mama minunata deja~. Iti multumim pentru felicitarile aduse, intradevar timpul trece foarte repede, nici nu stiu unde a trecut cel mai fericit an din viata mea, abea astept sa vina restul anilor cei mai fericiti (cred ca am facut gresala gramaticala). Te pup dulce si sa ai grija de tine. Eu o sa ajung prin Austria pe 27 septembrie, daca ai timp si chef putem sa ne intalnim.
L5845 ce mai faci tu, draga mea? ma bucur sa te vad. Multumim pentru felicitari
Flaviamulta sanatate si din partea mea
va pup dulce pe toate si va doresc o zi buna.

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Michelle,iti tin pumnii luni, va fi bine, ai sa vezi!ma bucur cand vad ca esti bine. draga mea, imi amintesc de parca ieri a fost... in fiecare zi imi amintesc fericirea,nerabdarea, frica, disperarea cateodata. iti multumesc ca ai fost langa mine, de fapt tuturor va multumesc!
Flavia, sper sa te faci bine curand-curand! bafta in toate proiectele pe care vi le-ati propus!
Lau, asa este, Michelle are dreptate. multa bafta, stiu ca va fi bine!
va pup, drasgelor, de o mie de ori!

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

cristina26 multumesc de intrebare draga mea, sunt bine, momentan am inceput batalia cu TB si restul semnelor, sa nu mai zic de faptul ca tot stau cu ochii in chiloti , oops, scuze, ca sa vad cum e si daca e mucusul ala cervical, ca sa trec in tabel. In rest, am gasit un imunolog (acum sa vedem si cat e de bun) in legatura cu bolile mele autoimune si urmeaza sa mergem sa discutam cu el. Cam astea sunt news-urile. mami si minunea si sa mai scrii de voi cand mai ai timp.
Teo asa simt si eu, ca va fii bine, doar sa am rabdare ,asa ca momentan "are balta peste". la mamica si la Dj Surubel.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=5" target="_blank">Poze in concurs

Mergi la inceput