Poznasi smecherasi de MAI-IUNIE 2004 *3*

Poznasi smecherasi de MAI-IUNIE 2004 *3* | Autor: Irinusha

Link direct la acest mesaj



Poznasii de mai - iunie 2004

14 Aprilie 2004 Sebastian Ionut de Nally (Alina)
20 Aprilie 2004 Amalia Elena de acris(Cristina)
24 Aprilie 2004 Lia de Monet (Mona)
24 Aprilie 2004 Stefan de Roxicucu
29 Aprilie 2004 Dragos de Alina33
3 Mai 2004 Cristian Mihai de Irinusha (Alina-Irinel)
3 Mai 2004 Raducu de Lore71
6 Mai 2004 Petru Alexandru de MariaI
7 Mai 2004 Cosmin Alexandru de Albinutza
10 Mai 2004 Lara Celine de Lauraa
10 Mai 2004 Bianca de Lili B
10 Mai 2004 Ingrid de Piatra Lunii (Irina)
10 Mai 2004 Sara de Oimpia_76
15 Mai 2004 Teodor Dominic de ankgratiela
16 Mai 2004 Rebeca Maria de BebeBeca
16 Mai 2004 Vlad de DianaR
17 Mai 2004 Ana Maria de Madutza (Madalina)
17 Mai 2004 Dominic de Pepsi
17 Mai 2004 Alina de chgeni (Eugenia)
20 Mai 2004 Eric de Oana_mm
21 Mai 2004 Stefan de DanaA
22 Mai 2004 Horia de Mihaiuta
22 Mai 2004 George de Sandra20
25 Mai 2004 Alexandra Bianca de tnicoleta
25 Mai 2004 Sebi de Elle_seb
26 Mai 2004 Maria Carolina de Anculina
26 Mai 004 Sebastian Alexandru de Anacami (Camelia)
28 Mai 2004 Daniel de Irinel
28 Mai 2004 Dragos de Lidiadanaila
29 Mai 2004b Norris de Norris
29 Mai 2004 Antonio Mihai de Flavia Maria
31 Mai 2004 Patrick de Grate
1 Iunie 2004 Denisa de mihagab (Gabriela)
5 Iunie 2004 Iustin de Mephala30 (Carmen)
8 Iunie 2004 Alexandra de Clau07 (Claudia)
8 Iunie 2004 Darius-Andrei de Bertha
9 Iunie 2004 Dennis Alexander de Gabitza ro
10 Iunie 2004 Inisa Ana-Maria de Laureta (Laura)
12 Iunie 2004 Rares de Iuliana c
13 Iunie 2004 Catalin Andrei de vanessa ionescu
13 Iunie 2004 Vladimir Ioan de Anaisanais (Madalina)
14 Iunie 2004 Cristina-Maria de pd (Paloma)
15 Iunie 2004 Eric Alexander de Carmenbr
15 Iunie 2004 Victor Nicolae de cius22 (Simona)
16 Iunie 2004 Maria de Ralu
16 Iunie 2004 Thomas Anthony de Iulia P
23 Iunie 2004 Julia de Alus (Alina)
24 Iunie 2004 Gabi de crisstinuta
25 Iunie 2004 Maria-Alexandra de Strumfi2004
26 Iunie 2004 Matei Gabriel de Artemis1578
27 Iunie 2004 Andrei Alexandru de mammy2706 (Cristina)
29 Iunie 2004 Mihnea de Laurina (Laura)
29 Iunie 2004 Rebeca Patricia de claudiasabou

Prietena noastra, Danika 2007


Aniversarile mamicilor


  • Ianuarie

  • Carmenbr 28.01.1973
    cius22 22.01

  • Februarie

  • Anacami 20.02.1975
    BebeBeca 22.02.1980
    laureta 28.02.1975

  • Martie

  • Vanessa 04.03.1969
    Irinel 07.03.1974
    Nally 16.03.1979
    Lauraa 21.03.1978

  • Aprilie

  • Iuliana c 08.04.1978
    mihagab 22.04.1969
    Strumfi2004 23.04.

  • Mai

  • Madutza 08.05.1978
    Iulia_P 12.05.1976
    Irinusha 27.05.1974

  • Iunie

  • Acris 17.06.1977
    DianaR 18.06.1978
    crisstinuta19.06.1970
    claudiasabou 29.6.1977
    Anculina 30.06.1977

  • Iulie

  • Mephala 6.07.1974
    Grate 16.07.76
    Lili_B 27.07.1974
    Paloma 29.07.1973
    mammy2706 30.07.1976

  • August

  • MariaI 01.08.1978
    Alus 06.08.1974
    Laurina 16.08.1973

  • Septembrie

  • Ioana 04.09.1976

  • Octombrie

  • DanaA 08.10.1976

  • Noiembrie

  • Bertha 03.11.1978
    Sandra 26.11.1983

  • Decembrie

  • tnicoleta 1.12.1974
    Oana_mm 05.12.1972
    Monet 19.12.1967
    gabitza ro 23.12.1976



Fratiorii si surioarele poznasilor

Roxy de Simona (cius)=> 24.07.1991
Andu de Vanessa=> 30.07.1997
Ioana de Ralu => 10.11.1999
Andrei de Dana => 18.08.2000
Maya de Mona=> 28.10.2005
Maria de Irinel => 20.04.2006 (Ingeras scump)
Timeea de Diana=> 18.05.2006
Silvia Ana de Piatra Lunii => 06.08.2006
Teodor de Mephala(Carmen)=> 06.09.2006
David William de Iulia => 14.11.2006
Sebastian de LiliB => 09.03.2007
Louisa Marie de Lauraa => 20.04.2007
David de Pepsi => 22.06.2007
Amélie Gabriela de Irinusha => 26.06.2007
Stefania-Maria de Cami => 02.11.2007
Alin James de Grate => 03.11.2007
Bianca Nicole de Laureta => 05.09.2008


Mamicile de mai-iunie 2004 gravidute din nou:

Nally - DPN 6.10.2008 - cu 2 baietei
Bertha - DPN 22.11.2008 - cu fetita
Gabitza ro - DPN 26.11.2008 cu fetita
Madutza - DPN 30.11.2008 - cu fetita (Andreea)
chgeni - DPN 06.12.2008 - cu fetita
Ioana (BebeBeca] - DPN ?


Capitolele de la copiluti sa ne aduca copii sanatosi, armonie si dragoste in familii, realizari si bucurii, sanatate multa ptr. mamici, tatici si bunici, dar mai ales ptr. Laurina noastra, "Samburei" sanatosi si puternici in burtici de Laureta, Nally, Bertha, Gabitza si Madutza si neaparat o noua minune ptr. Irinel Dragutzel si Alus!
Numai bine si spor la scris!!!


Capitolele anterioare: cap. 90, cap. 91, Cap. 92 ; Cap.1; Cap.2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Postez si la capitolul nou ca am vazut ca Irinusha a fost tare harnicuta si l-a inchis pe cel vechi . CHiar ma gandeam ca am nimerit cam prost pe pagina 20.

Asadar, ce am scris si dincolo:




Sunt paf! Nu pot sa cred ce vesti citesc pe aici, si asta doar pe ultimele doua pagini!
LAureta, Madutza, Bertha, Nally (GEMENI!?!?!?!) toate gravide?????
FELICITARI DIN INIMA TUTUROR!!! Sa aveti sarcini usoare si nasteri si mai si! Sunt inca in stare de soc, nu-mi revin !!!
Chiar asa pauza mare am facut de la forumul asta? WOW!

La noi sunt toate bune, fetele sunt sanatoase si frumoase, nici nu stiu cu ce as putea sa incep sa va povestesc despre noi, asta neluind in calcul posibilitatea ca nimeni nu mai stie de fapt cine sunt

Hai ca pun si eu niste poze, sa va reamintiti :)

Louisa la un anisor:
http://img90.imageshack.us/img90/2149/pict0036be8zr1.jpg

Lara la 4 anisori (cea din mijloc )
http://img225.imageshack.us/img225/8048/pict01901zg5.jpg
Of, imi pare rau ca nu am fost asa multa vreme pe aici.. Mona, tu ce mai faci?

Ma bucur insa ca am citit de fetele gravidute, sunt curioasa acum daca mai e vreuna de care nu stiu eu :) !

Laura si minunile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata,o saptamana placuta si usoara tuturor!!

Carmen,refacere rapida,multa sanatate puiului!
Irinusha-harnicuta,multumim pentru capitol!cum mai sunteti cu sanatatea?
Lauraa,eu imi amintesc perfect de voi!sa iti traiasca frumuselele, pupici pentru dulcele fluturas! seamana f. bine cu tine,nu?
Mai sunt gravidute (asta inafara de cele nestiute- care nu ne-au mai anuntat):eu stiu si de Gabitza_ro, tot in gasca de noiembrie-dec.

Bertha,si eu am fost la fel ca voi pe vremea asta,anul trecut; ma duceam la serviciu dis-de-dimineata si plecam dupa ce trecea canicula cea mare.Noroc ca aveam aer conditionat peste tot, ca eu sunt cam rea de caldura (si de frig ce-i drept, daca ar fi o primavara eterna ar fi perfect ).Eu aveam DPN 17 noiembrie, dar am nascut pe 2 noiembrie
Madutza,sa fiti sanatoase, eu zic ca este perfect cu 2 fetite si un baiat!Bravo pentru kg, cum ai reusit?

Si daca veni vorba de trecerea timpului, anul acesta am facut 10 ani !!! de cand am terminat facultatea; este posibil sa se organizeze o intalnire prin septembrie (dupa concedii), desi dupa cum cunosc fostii colegi cam greu! ar trebui sa mai slabesc si eu ceva ,asa ca de azi cura drastica-nu foame-foame, ca la mine nu merge asa,organismul intra in conservare(am mai slabit, dar nu suficient).Stiu ca este bine incet-incet, dar asta este o situatie de urgenta,nu?


Va pupam pe toti!


mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Lauraa, cum sa nu te mai tinem minte...Pe unde ai umblat??? Ia zi, cum e cu doua fete cucuiete...ma intereseaza subiectul .

Irinusha, multumim pentru capitolul nou. La ritmul in care scriem ne tine pana nascu ...

Carmen, cred ca a fost socant sa il vezi pe Iustin asa. Eu imi aduc aminte cand ream cu Ana in spital si avea branule peste tot, mi se parea groaznic, desi stiam ca nu are ceva grav.


Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (DPN: 30 Noi 2008)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Carmen Sanatate lui Iustin. pe gatut sa nu-l doara.

Lauraa Bine ai revenit! Ai doua fete minunate. si te asteptam cu povesti despre ele. Cum se inteleg?

Madutza Felicitari pentru Andreea. Sa fie sanatoasa si mancacioasa.

Cami Stefi se face din ce in ce mai frumoasa. Si imi place de ea ca e vesela mereu.

Noi am reusit sa mergem in we la munte. Am fost la Cheia. Am mers cu Bia pe traseu de munte, unul usor ca sa vedem reactia ei. A mers foarte bine si chiar i-a placut. A luat-o sotul in brate doar pe portiuni mai accidentate sau cand am trecut peste apa si nu putea face pasi prea mari. Asa ca in concediu vom incerca si un traseu mai lung.
Ne-am luptat in schimb cu mancarea, abia daca a bagat in gura cativa dumicati. In rest a fost frumos.
Voi pune si cateva poze.

si va doresc o saptamana frumoasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare fete dragi!

Nico, cum mai e cu dorul? Ati fost la fata? Ti-a trecut putin?

Carmen, refacere rapida lui Iustin. Dar help, vreau mai multe amanunte! Cum a fost cu anestezia, cum dupa? A avut dureri? Cum te-ai descurcat? Cum l-ai facut sa inteleaga ce se intampla ... na, chestii din astea. In curand am si eu convorbirea cu orl-istul, dar pana atunci mor de curiozitate! Si sa inteleg ca a meritat? Pupici!

Carmen, Cami, Nico, sarut-mana de intrebare, suntem bine. De mult, dar na, am uitat sa va anunt ;) ... sunt mai rapida la vaitat :D
A fost doar (Doamne ajuta) o viroza ... ne-a rapus pe toti (inclusiv bunicii). Si tusea i-a trecut cu siropul minune din Spania. Am din nou provizii :) Carmen, stii ca am mai avut noi o discutie: siropurile naturiste nu ajuta la noi (am mai incercat cu tot felul de chestii) si de homeopate sa nu aud.

Bertha, pupici pe burtica! V-ati gandit la un nume? Ce mai zice Darius, frumusetea rara?

Madutza, cand vine si baietelul sa ne anunti ;) ... ce mai au si tatii astia cu baietii lor! Ts, ts, ts! Stii ca si Boby mi-a zis la burtica2 ca acum nu mai conteaza ce-i, ca el are baiatul lui ... imi venea sa-l strang de gat! :) Sa fie bine si sanatoasa, asta-i important ... ca daca o sa fie tot asa frumoasa ca Ana o sa va aduca ea baieti acasa :) Pupici!

Io sunt deprimata de vremea asta ... sambata a fost cum a fost, dar duminica a plouat aproape non-stop ... au fost si sunt cam 14 grade. Azi dimineata am trimis copilul la gradi cu fular (subtire, dar totusi) si geaca pe el.
Duminica am fost noi dupa Cris la München, sa mai scutim bunicii de un drum ... si binenteles ca am stat in casa la asa vreme.
Vineri a avut Cris o birthday party la McDonalds, la un prieten de bloc ... i-a placut, dupa care l-a preluat Oma. Asa am apucat si eu sa-mi fac mancarica, curat, sa-mi pun castraveciorii (in sfarsit! ... tata imi zice deja "babaciune" ;) si ca seman cu bunica lui Boby :D) ... si acum n-am ce face. Poate pot sa ies putin cu fata si sper sa nu ne intoarcem plouate ... dar trebuie sa-mi caut protectie de ploaie ptr. buggy.
Si cam asa ... deja mi-e groaza ca asa o sa fie toata vara ... si noi nu mai mergem in tari calde ... :( Imi vine sa plang!
Gata, va pupic ... sper ca nu v-am deprimat!
Sanatate si saptamana faina!

Imblanzitoarea de monstrii: "Sensible" Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Nico, am scris in acelasi timp ... misto week-end! Sa va fie de bine! :)

Am uitat ca am pus poze noi la Cris: www.cristian.in-guide.de
si ceva prostioare la http://picasaweb.google.de/cristian.m.irimia/

Pupici!

Imblanzitoarea de monstrii: "Sensible" Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:


Am pus si cateva poze.
http://travel.webshots.com/album/564107575RubQeh

_
Edit:
Irinusha Acum am vazut ca am scris in acelasi timp. Imi plac pozele din parc. Imi place ca aveti unde sa duceti copii. Pe la noi e lipsa acuta de asa ceva.
Si imi place si gecuta pentru Melie. Sa o poarte cu placere.



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Neatza! (la ora 12, hihihi..)
Oh, si Gabitza_ro cu bebe la purtator? FelicitaaaaarrriiiI!!!

Fetelor, ce sa va spun de pisicutele mele, sunt in general cuminti si se inteleg bine, se iubesc mult! Louisa se bucura de nu mai poate cand e LAra prin preajma, o striga, o pupa,etc. Si Lara o iubeste dar este si putin geloasa, aici mai avem de muncit. Madutza, sa iti spun sincer, al doilea copil este (la noi cel putin) mult mai necomplicat, nu am crezut povestile astea niciodata dar chiar asa e! Stiti ce probleme aveam cu Lara la masa si la somn, a dormit cu mine pana la un an jumate si chiar si acum nu exista noapte sa nu se trezeasca, ba ca a visat urat,ba la pipi, etc. Louisa doarme de la ora 20.00 pana dimineata la 8.00 de nu stim ca avem copil.. Si cu mancatul e absolut ok, baga in ea tot ce ii dau . In schimb Lara a fost mult mai precoce din alte puncte de vedere, cu vorbitul, mersul.. Fiecare in felul lui, nu e bine sa comparam dar o facem fara sa vrem..
Ia uite ca de prea multa lauda tocmai s-a trezit bebelina, si chiar voiam sa spun ca doarme ziua de la 11.00 la 13.30 :))))


Va pupp!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Hai ca se ocupa putin cu o banana. Ce voiam eu sa va mai spun e ca nu imi e deloc usor cu doi copii, nici nu se compara cu viata dinainte, cu doar unul. Ma rog, la noi e si un pic mai altfel, noi nu avem chiar pe nimeni.nimeni care sa mai stea o ora cu ele sa mai respir si eu, orice fac fac cu ele de mana. Sotul meu lucreaza mult, saptamana asta e in strainatate, a plecat ieri si vine vineri seara. Deci tutto completto pe capul meu, 24 de ore pe zi. Mai simt si eu nevoia sa iau o gura de aer sau sa am cateva minute de liniste pe zi dar nu merge sunt in priza continuu. Nu ca ma plang, doar am stiut dinainte ca asa va fi dar na, imi spun si eu parerea.. Saptamana viitoare vine soacra mea pentru prima oara sa doarma la noi o noapte si o sa iesim numai in doi, nu am mai fost de cativa ani buni doar noi doi seara in oras. Cred ca o sa ne tiuie urechile de liniste, heheheh! GAta pauza, gata banana, sa purced la gatit si iar n-am idei

PS. Am uitat sa va spun ca am si doua servicii, unul in weekend si unul de home-office, va dati seama ca sunt cam zombie asa de felul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Laura, ai doua fete frumoase foc si tu arati grozav! Ma bucur ca se inteleg bine si se iubesc, ca si baietii mei de altfel, :).

Ioana, hai sa ne povestesti cum a fost la nunta, eventual sa vedem ceva poze.

Irinusha, da, a meritat operatia. Efectele imediate sunt cele de care-ti spuneam: doarme mult mai bine si mananca cu guritza inchisa, nu mai vorbeste pe nas.

Interventia a fost scurta, 15-20 de minute. Nu ti-l opereaza daca nu e perfect sanatos si daca analizele nu sunt bune.
Despre anestezie ce sa-ti spun? a fost generala, cu mascutza. Am purtat o discutie cu anestezistul, inainte de operatie. Nu-ti povestesc cum l-au adus din sala cu tubuletul in gura, adormit, dezbracat pana la jumatate....ca mor din nou! stateam pe hol (nu mi-au dat voie sa intru pana nu se trezeste) si priveam cum l-au asezat pe pat si cum se ridica abdomenul sus-jos, semn ca respira.
Ei, deodata am incremenit: nu mai respira, nu mai vedeam acele miscari sus-jos ale abdomenului. Am intrat in panica, am intrebat daca e totul normal....mi-au spus ca da si mi-au inchis usa in nas, .
In cateva minute m-au chemat in salon: se trezise ametit, agitat, scotea sunete nearticulate si dadea sa plece. N-am putut sa-l linistesc, caci nu m-a recunoscut. I-au pus calmante in branula, o masca cu aerosoli si a adormit din nou; peste 20 de minute s-a trezit cat de cat coerent, a cerut apa (nu are voie sa bea, asa ca doar i-am umezit buzele) si a fost dus in salon. Aici i-au bagat o perfuzie cu glucoza si in 3 ceasuri eram acasa.
Am vrut sa te scutesc de amanuntele astea neplacute, dar nu m-ai lasat, .
Intrebai si de cooperare, n-am avut cu cine...intreba mereu: cand e gata? Incepea sa planga cand se apropia asistenta/dr. de el.
Dureri?
au fost, dureri de gat, in ziua interventiei, dar le-a suportat usor.

Nico, fain v-ati petrecut weekend-ul!


ma duc sa ma uit la poze, revin.

Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput