Poznasi smecherasi de MAI-IUNIE 2004 *3*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Carmen, nu mai este fonfait Iustin? Rebeca inca nu si-a reglat vorbitul, are momente cand fonfaie consoanele. Trebuie sa umfle baloane... Bine ca ati trecut de momentul asta total neplacut.

Nunta este saptamana asta, in mod cert vin cu poze saptamana viitoare.
Azi dimineata ne-am intors de la mare. Am descoperit o plaja retrasa, plina cu scoici si fara multa lume, a fost super. In statiuni este infiorator, te calci pe picioare...

Ma intorc la treaba... va pup.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Carmen, draga mea, imi pare tare rau ca a trebuit sa treceti prin momente atat de neplacute cu Iustin. Saracutul de el! Multi pupici sa-i treaca repede-repede. Lasa ca uita el si se va bucura de rezultatele operatiei. Si Tommy respira pe gurita si sforaie o gramada, dar doctorita lui nu ne-a recomandat operatie de polipi. Nici nu stiu daca se opereaza aici... Poate da... Ar trebui sa ma interesez...

Irinusha, va doresc sa aiba parte Cris de o operatie usoara. Am vazut pozele voastre si trebuie sa-ti spun ca sunt foarte impresionata de felul cum ai transformat gecuta pentru Melie. Bravo, esti priceputa! Eu am avut noroc, ca nu a trebuit sa transform nimic, caci nu posed nici un fel de talent in aceasta directie. :0)

Nico, am vazut si pozele voastre si am admirat-o pe Bia cea sportiva si curajoasa. Datorita voua o sa fie o mare iubitoare de natura. Bravo! Din pacate pentru baietii mei, eu nu ma impac deloc cu natura. Sunt alergica la piscaturile de insecte (daca sunt 20 de insecte in toate padurea, in mod sigur toate vin la mine :0( ) si imi imaginez numai pericole peste tot (serpi, etc.), deci prefer iesiri cat mai urbane. :0(

Ioana, ma bucur ca v-ati distrat bine la mare si distractie placuta la nunta. Ai reusit in cele din urma sa gasesti pantofi pentru Rebecuta?

Laura, bine ai revenit.

Madutza, felicitari pentru cea de-a doua fetita. Vezi, am stiut eu... :0) Lasa ca va fi la fel de frumoasa ca si Ana si va va umple viata de lumina.

Cami, sunt convinsa ca o sa te simti minunat la reuniune si ca vei fi frumoasa indiferent de numarul de kilograme pe care le vei pierde pana atunci. Pupici lui Stefi cea scumpa si cavalerului Sebi.

Noi am fost sambata la Mont Cascades, parc acvatic de distractii. Baietii s-au simtit minunat, eu mai putin, caci a trebuit sa alerg non-stop dupa ei cu prosoape, colace, aparat de fotografiat, etc. :0) Promit poze cat de curand.

http://www.montcascades.ca/aqua/en_home.asp

Va doresc o zi minunata in continuare.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b5.lilypie.com/io7Vm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b2.lilypie.com/PavWm5.png)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/gp/22874599@N00/2JFw8r

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Hi, hi, eu cica ar trebui sa invat dar n-am nici o tragere spre aceasta activitate

Lauraa E bine ca se inteleg domnisoarele, asta te scuteste putin de niste griji. Distractie placuta cu sotul.

Ioana Sa va fie de bine we la mare si distractie placuta la nunta.

Iulia Mie imi place foarte mult sa merg la munte. Si mai ales sa fac drumetii cu cortul in spate. Sotului la fel. Cat despre insecte, am si eu aceeasi atractie ca si tine, si fac niste bube de la ele de numa, dar incerc sa nu le iau in seama.



Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Carmen, nu mai este fonfait Iustin? Rebeca inca nu si-a reglat vorbitul, are momente cand fonfaie consoanele.




ba da, dar ne-a spus medicul ca intr-o saptamana va fi mult mai bine. Si in 2-3 luni se va reface total.



Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Nico, faine peisajele, Bia e tare scumpa, pe tine mi te inchipuiam altfel...nu stiu de ce, :).

Irinusha, faine pozele, nu stai deloc degeaba, esti harnicutza foc!

Iulia, astept pozele cu frumosii, .

Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna fetelor!

Ce active sunteti. Ptiu, ptiu, sa nu va deochi.

Lauraa, nu e de mirare ca nu ai mai avut timp sa intri sa scrii. Imi dau seama ca este foarte greu, mai ales fara ajutorul parintilor. De mine e usor ca am si mama si soacra care ma pot ajuta si abia asteapta sa o ia pe Ana. Cu copii mici le este mai frica, dar dupa 1, 2 ani sunt incantate. Numai ca eu cred ca stau doar 6 luni acasa. Asta daca nu imi schimb planurile (am eu ceva in gand). Te inteleg ca mai ai nevoie si tu sa fii singura, sa iti vezi de ale tale. Fetele nu merg la gradi, ceva?

Ioana, mi-am adus aminte ca ai o agentie de turism. Eu caut innebunita cazare la mare week-endul asta. Mi-am luat si concediu doua zile. Scrie-mi pe PM daca putem discuta.

Irinusha si Nicoleta, am vazut pozele! Foarte frumoase!




Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Andreea (DPN: 30 Noi 2008)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:



Am venit si noi de la mare unde a fost super. Inisa a fost super incantata. In apa nu prea am intrat ca era rece dar in rest vremea si atmosfera au fost bine.

Mac sa citesc ce s a mai intamplat




Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Maduta, Lara merge la gradi de la 9 la 13.30 si ii place foarte mult. Pe Louisa o sa o dau deja la 2 ani, cate trei ore pe zi, trebuie neaparat sa imi fac niste lucrari la dinti si nu reusesc nicicum sa ajung, in plus trebuie sa ma apuc de acte pentru cetatenie si nici acolo nu ajung.
Bai,is racita ca naiba, nici miros si nici gust nu am, beau acum o cafea,parca e apa calda, iiiii ce urat

Laureta, bine te-ai intors, pershendetje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Ca sa nu ne plictisim Inisa mi a facut febra. A facut si la mare dar trecator. Dar vad ca azi o cam tine. Asa ca merm la doctor
Eu is bine, burtica e bine. La mare surpinzator n am avut contractii aproape diloc. Deci e clar ca oboseala si stresul isi fac de cap la Bucuresti.
Am fost multumiti in general, numai plaja era full de nu aveai unde sa stai.

Si pozele http://good-times.webshots.com/album/564116851YSnooy

Mephala ma bucur ca acum sunteti bine

Lauraa bine ai revenit, sunteti 3 fete dulci. Io tot astept albumul ca ce numai 3 pozeeee...
Pershendetje

Madutza felictari pt fetita

Tnicoleta si Irinusha frumoase poze

Anacami







Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare!

Carmen, sarut-mana ptr. detalii :) ... mai bine sa stiu ce ma asteapta, decat sa cred ca-i floare la ureche si sa primesc socul vietii . Ma gandeam eu ca nu o sa fie frumos ... dar eram totusi extrem de naiva. Na, asta este ... rezultatul conteaza. Refacere usoara, sa fie bine!

Nico, am si uitat ce frumusica e Bia Ciocarlia :) ... e ca Crisulica, blondutza cu ochii negri, raritati frumoase :) Si vorba lui Carmen, si pe tine te aveam altfel in memorie ... dar esti domnisoara de domnisoara. Daca n-as fi stiut, as fi zis ca esti sora mai mare :) Sotul la fel ... doi copii cu copil :) ... si asta ca compliment, se intelege!

Laureta, bine ati revenit si sa va fie plimbarea de bine! Ce mai face burtica? Esti bine?

Iulia, asteptam pozele! :)

Lauraa, bine ai revenit! Nu mi-am batut pana acum gura (tocit degetele mai bine zis :)) ca am crezut ca este iar o vizita scurta.
Mai, socrela ta nu sta si ea pe langa voi, sa-ti mai preia o fata? Zic de acum petrecere faina in doi! E f. important!
Ai program incarcat, ai dreptate ... dar atunci de ce si job de Wochenende? As fi crezut (barem asa facem noi) ca week-end-ul este rezervat familiei ... mai ales ca sotul munceste mult ... Dar na, fiecare face cum crede.
Ia fetele cu tine (sau fa Termin-ele de dimineata cand e Lara la gradi) sa ai doar una cu tine ... eu asa fac, o car pe Melie dupa mine si rezolv ce am de rezolvat. Binenteles ca daca reusesc sa-mi fac programarile vineri sa vina mama sa stea cu ea e si ma super, dar nu merge mereu ...
Ah, si la Einbürgerungsamt poate intri in fata cu copiii dupa tine ;) ... la noi mai functioneaza :) Succes si sanatate!

Noi am avut azi prima sedinta la logoped ... de fapt azi l-a analizat, saptamana viitoare incep calumea. Deci martea e rezervata ... dar asta e. Sper sa avem si noi parte de vreme fara ploaie sa putem sa ne plimbam prin zona cat sta Cris acolo. Oricum, lui i-a placut ... a avut voie sa se strambe, ba chiar a fost pus ;), lumea lui :D
Boby s-a simtit nasol, asa ca sta acasa, doarme cu fi-sa, care din pacate a inceput sa faca nazuri la adormit ... asta imi mai trebuia!
Va pupic, o zi faina! Astept sa pape Cris, poate mai iesim putin pe afara ...

Imblanzitoarea de monstrii: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput