Dumnezeu sa te odihneasca Mama Veta

Dumnezeu sa te odihneasca Mama Veta | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

Ieri Iulie 2, 2008 a doua mea bunica s-a stins din viata... eu nu pot ajunge la inmormantare sa imi iau ramas bun de la ea , asa ca am ales DC sa sc un ramas bun pt ea.
Mama Veta (Hebean Elisabeta) mi-a fost ca o mama, pt ca ea si cu cealata bunica a mea au avut grija de mine pt o vreme.
Nu pot sa cred ca nu mai este printre noi si ca acuma nu mai am cu cine sa vb, pe cine sa sun si cui sa ii trimit o poza ... am vb joi cu ea si parea ca ceva nu e in regula, vineri au internato... ceva venisoare s-au spart, nu stiu exact termenul la ce diagnostic avea.. dar in data de 2 iulie au zis ca e mai bine si ca poate sa continuie cu tratamentul acasa, a mers tata sa o ia acasa si bum ... A MURIT.. infart in spital, nimeni nu a put face nimic.. nu imi vine sa cred , stau si plang de 2 zile si nu face sens nimic... Bunica mea nu mai e si eu nu pot fi nici de data asta alaturi de ea.

Domnul sa te odihneasca Mama Veta!!! Mereu te voi purta in amintirile si gandurile mele.




Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GGina spune:

Condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicole, scumpa, nu stiam ce e cu tine...

Sincere condoleante!
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

e greu sa ma adun si sa fac ceva...
Toti imi dau aceeas poezeie, "acuma e intr-un loc mai bun, nu mai plange"... as vrea sa fie macar cineva care sa zica, e ok, plangi ...


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

E ok sa plangi sa te descarci sunt sigura ca dansa nu isi doreste sa te framanti atat.Plangi ca sa te descarci
Dumnezeu sa o odihneasca.
te pup ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Trebuie sa plangi, mai ales ca nu ai fost acolo cand s-a intamplat...imi pare rau pentru tine, te inteleg mai bine decat crezi, si bunicul meu a murit tot in spital, saracul, dupa un lung chin...abia plecasem de la el, si m-a sunat maica-mea sa imi zica ca imediat dupa ce am plecat, a murit, nici acum nu pot vorbi despre asta fara sa plang...ramane doar sa te consolezi cu gandul ca va veti vedea cumva, pe lumea cealalta...se pare ca era un om bun, bunica ta, cred ca ti-e tare dor de ea, nu te opri daca iti vine sa plangi, e normal, e uman, chiar daca ea a ajuns intr-un loc mai bun...nu te mai lua dupa toti, urmeaza-ti sentimentele...Te pupik, Dumnezeu sa o odihneasca! Nu mai gasesc iconul care se ruga, sorry...

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc mult

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

condoleante!
incearca sa o pomenesti in grupul de prieteni, vorbeste despre ea, si plangi! plansul e cathartic!

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Gabbriela, sincere condoleante! Sa-i fie tarana usoara!
A plecat de pe lumea asta, dar a ramas in sufletul tau, amintirile cu ea nu ti le ia nimeni, niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

am primit acuma poze de la inmormantare si ma uitam pe ele... ma uitam la una in care se vedea bunica de aproape... nu parea noarta.. deloc.. parca era adormita si atat
uff ce greu imi e ...
multumesc tuturor


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Imi amintesc de cand a murit bunicul meu acum trei ani si cat de mult a durut. Ma apuca plansul pe strada din senin, iar cand spuneau unii ca era batran si ca e bine ca a trait o viata lunga si frumoasa mi se parea si mai greu. Acum m-am mai alinat, il mai visez noaptea ca vine si ma imbratiseaza si imi da asa o stare deosebita, de liniste, cam la fel cum povestea un parinte intr-un articol din "Formula As" postat de curand pe aici..

Sa va intareasca si pe voi Dumnezeu si pe bunica ta sa o odihneasca impreuna cu sfintii!

Dumnezeu sa o ierte!

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput