Mamici si burtici de Baia Mare

Mamici si burtici de Baia Mare | Autor: melly23

Link direct la acest mesaj


Buna tuturor atat mamiciloro cat si viitoarelor mamici!Va astept pe forum ca sa povestim despre tot ce doriti, orice intrebare , orice nelamurire la fel asteptam si sfaturi din partea voastra !Deci hai sa incepem!In primul rand eu sunt o la 34 saptamani in asteptare de o la cre ii voi pune numele de Amelia Gabriela!am 23 ani iar sarcina nu mi-a creat nici o problema grava pana acum sper sa ramana tot asa!hai ca eu va las sa va bagati si voi in seama!v-am pupat!


34= Amelia Gabriela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Sunt si eu o viitoare mamica din Baia Mare. Melly, doar noi doua suntem?

Si eu tot la Euromedica sunt, insa la dr. Bogdan Costin. Vad ca tu ai burtica mai mare decat a mea, mi-ar placea sa tinem legatura, m-ar ajuta sfaturile si feedback-urile tale.



Burtica saptamana 21
21+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna!!!cam asa se pare ca numai noi doua dar probabil la noi in baia mare nu prea sunt gravidute!!!poate poate cine stie o sa mai apara!!!am deschis acest subiect special ptr ca nu am vaz pe nimeni din baia mare pe celelalte forumuri asa ca am facut eu unul!!!de unde stiai ca sunt la Euromedica???eu sunt la Dr. Roman Radu si e un dr. bun.si ia zi cum e sarcina ta???cum decurge???

35+ Amelia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna Melly, am intrat pe unul dintre topicuri, nu mai stiu care, si te-am vazut in lista cu clinica Euromedica alaturi si cu dr. Roman.

Tu ai facut morfologia fetala si Doppler in trim. II? Cum a fost? Am si eu programare pe vinerea aceasta si sunt tare curioasa. Ai facut si 3D?

O burtica mititica
22+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Sarcina mea nu decurge prea grozav, din pacate
Am contractii puternice, au inceput in saptamana 8, doctorul nu mi-a dat atunci prea multe sanse sa pastrez bebe, dar am avut noroc si am scapat. Au reinceput din nou problemele in saptamana 17, dupa ce am inceput sa o simt pe printesa miscand. Asa ca de 5 saptamani sunt in pat, cu Utrogestan/No-Spa si Gynipral.

Tu cum esti? A fost totul bine? Nasti normal sau prin cezariana?

O burtica mititica
22+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

imi cer scuze ca nu am raspuns mai repede dar nu prea am fost prin zona!!!imi pare rau sa aud ca nu esti bine!!!dar nu te descuraja !!!totul va fii ok!!!tre sa fii tare ptr micut sau micuta!!!zice-ai ca mai vazut pe ce topic?si ce morfologie fetala ca nu prea stiu la ce te referi!!!cat despre 3D , am facut si eu unul in a 29 sapt de sarcina dar nu prea intelegi mai nik!eu as recomanda asta sa se faca undeva la 32 sapt ca sa poti vedea si tu cateceva nu ca acuma nu vezi dar nu prea calumea!!!ecografia nu e dureroasa deloc!!!daca ar fii dupa mine nu as mai face-o decat la 32 33 sapt!!!din cate stiu se face o singura data in sarcina!!!
de nascut as vrea sa nasc normal!!!dar stii ce se spune !!!se poate intampla orice!!!inca nu stiu daca sa fac anestezie epidurala sau nu!!!o sa-l intreb pe dr. data viit.!!!in rest sunt ok, au inceput sa ma doara incheieturile, spatele...dar in rest super ok!!!orice nelamurire ai, daca pot eu iti raspund cu toata placerea!!!



http://melly2seby.piczo.com/?cr=3&rfm=y

36+ Amelia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Iti multumesc Melly. Morfologia fetala e ecografia aceea de trimestrul II in care il intoarce pe bebe pe toate partile si il masoara. Vineri am programare la dr. Costin si pentru un Doppler (iti spune daca inima si arterele uterine functioneaza cum trebuie). 3D nu stiu daca voi face, depinde de rezultatul de la morfofetala. Cum e dr. Roman, esti multumita de el?

La ultima eco, in saptamana 19, ne-a spus ca avem fetita, sa vedem daca nu i-a crescut putzulica intre timp

si iti doresc tot binele din lume pentru tine si fetita ta

O burtica mititica
22+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

salut!!!nu prea am inteles pe ce topic ai dat de mine dar in fine!!!nu are importanta!!!da sunt foarte multumita de dr. roman!!!e foarte hotarat in ceea ce face si ceea ce zice!!!bafta la eco pe vineri !!!eu maine merg la dr de fam sa-mi fac analizele!!!merci de urari!!!la fel iti doresc si eu tie si fetitei voastre!!!te pup mai povestim!

36+ Amelia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renataozana spune:

Buna fetelor si eu sunt o viitoare mamica ,am 14 saptamani si ecograful l-am facut la Cluj unde este mult mai ieftin fata de Baia Mare si pe langa faptul ca cheltui mai putin si primesti mai multa atentie din partea medicilor.Din pacate eu am avut o experienta foarte neplacuta cu doctorul Rednic dee aceea am optat sa merg la Cluj.
Ma bucur ca suntem mai multe din Baia Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

bine ai venit renataozana !!!asteptam sa ne spui despre tine cate ceva!!!cum iti prieste sarcina?cine e medicul tau?...si poti sa ne si intrebi ce doresti in caz ca ai vreo nelamurire!!!te pup!!!

36+ Amelia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renataozana spune:

Buna Melly,eu merg la dr.Halmagean Petru din Cluj deoarece aici in Baia Mare nu avem ginecologi cu care sa te lauzi (eu personal nu am incredere in ei).Sambata merg sa fac Triplu Test am niste emotii mai mari ca mine,dar sper ca toate vor fi ok.
Sarcina merge bine,acum am scapat de greturi si de interminabilele plimbari noaptea la toaleta.

despre copii

Mergi la inceput