Lista Gradinite - bila alba /bila negra - sector 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ma bucur sa citesc ca esti multumita de 201. Sunt in febra inscrierii, am gradinita langa bloc, dar vad, din pacate ca nu au facut nici un fel de curatenie si amenajari in curte de 1 an de cand urmaresc. Sunt scosi copiii afara? Se aude ceva despre curte, au de gand sa faca ceva?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Nu stiu nimic despre curte, nu, nu am auzit nimic.
Nu stiu daca ii scot, seara cind il iau nu-i vad acolo. Nu stiu ziua - dar nu cred. Oricum sint si mici, si multi si educatoarea una singura.
Acum -- loc perfect nu exista.
Si gradinita sa fie buna, si educatoarea buna, si mincarea buna ... si curtea nu stiu cum.
Sincer pe mine nu ma mai streseaza curtea, ca il duc in parc seara 2 ore si isi scoate acolo pirleala.
Ca doar e acolo la "facultate", sa invete nu sa se joace cu lopatica in nisip.

Nu ... serios vorbind, nu ma intereseaza atit de mult curtea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Aveam indoieli ca ii scot, ca trec la diferite ore si nu-i vad...dar am zis ca totusi...e pacat, la cat au investit in gradinita.
Of, ce rau imi pare, avand in vedere distanta.
Eu tin mult la scosul afara. La gradinita unde e acum iese de 2 ori pe zi de cand s-a incalzit.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balena_again spune:

Lookingforkg, poti te rog sa ne spui niste impresii despre gradinita Angels Academy, acum ca a trecut un an de cand ti-ai inscris copilul acolo / Il mai ai acolo sau l-ai mutat ? Esti multumita de educatoare, mancare, curatenie, jucarii, curte , etc ?
Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balena_again spune:

As vrea daca mai poate da cineva detalii despre cateva gradinite din sectorul 2
1. Mara Maria - str. Remetea nr.4 - in primul rand ma intreseaza daca programul e batut in cuie pana la 18.00, sau merge si spre un 18.30
2. Asociatia Happiness - str. Vatra Luminoasa 57- functioneaza de 10 ani si totusi nu au autorizatie - ceva impresii din interior ?
3. Iannis - str. Arh. Harjeu 16 - e o gradinita noua - ce pare aveti?
4. First Steps - Str. Ruschita 41 - nu prea are curte din c vad eu, dar cum e in rest ?
5. Happy Place din noul sediu - str. Arh. Harjeu 54
6. Arlechino - str. Arh. Harjeu 45 - ceva impresii din interior ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balena_again spune:

ACREDITATE / AUTORIZATE / IN CURS DE AUTORIZARE / NEAUTORIZATE

In Bucuresti sunt foarte putine gradinite acreditate, multe autorizate si si mai multe neautorizate.

Stie cineva la ce riscuri te poti supune daca frecventezi o gradinita neautorizata ? Ce le lipseste ca sa fie autorizate ? Incearca ele macar sa obtina autorizarea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytzza_tm spune:

e pacat cum majoritatea vad gradinita MOREL ca fiind una dintre institutiile particulare rasarite, cu pretentii, care ofera servicii de calitate... :( eu am avut baiatul acolo si pot sa spun fara retinere ca, conditiile de acolo sunt de proasta calitate... incepand cu apa care este de la robinet, cu mancarea care este data in portii mici, oferta educationala care este slaba... pe pliant scrie ceva si de fapt este altceva in realitate - nu tu o limba straina (la after school mai ales), nu tu pictura, dans, actorie sau karate, nu tu excursii sau vizite... toate acestea tinand cont de taxa mare atat la gradinita, cat si la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fflori75 spune:

are cineva copilul la gradinita first step din bucuresti, sectorul 2? cum este? ce conditii sunt?sunteti multumite?as vrea sa duc si eu copilul acolo, dar as vrea si parerea unei mamici care are copilul inscris la aceasta gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Stie cineva cand incepe gradinita nr.188? cea de la Electroaparataj...




>>>Continuare

Mergi la inceput