Azoospermie - cap 15 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Ella -cam aceleasi lucruri le-am citit si eu. Asa ca eu zic ca e buna ideea cu second opinion ...
danyalo - bine macar ca nu ne-ai parasit :-)
nusy - baby mai am putin si incep si eeeeu !
miki - pupici mai !!!

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ella: multumesc

Pisix: yeeeeeee!!!!Bravooooo!!!!Abia astept sa te vad pe val.

Mikishor:ce face fata???

Andra,Copilutz: ceva vesti ???

toate gagicile!!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Pup azoolicile mele dragi!!!
Nusyca sa iti ajute Dumnezeu sa stea puishorii la mamica in burtica 9 luni si sa va faca fericiti toata viata!!!
Simt io ...ca vei reusii!!
Nusyca eu am mai scris.. am facut din analize.
O sa te rog sa iti dai cu parera la cele de Toxo.
Asa ptr. linistea mea.
Toxoplasma anti-Toxo-IgG – 61.1 interv. de referinta >8 POZITIV
Toxoplasma IgM negativ
Markeri Virali.
CMV IgG – 17.4 reactiv.
CMV IgM - negativ.


Ce zici sa ma duc la dr. cu rezultatele astea sau sa le fac pe toate .. ???

Mikilina ma duc mamica sa votez...!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisu si Nusy . Sunt supi. Nu mi-am revenit, cred ca s-au prins de mine blestemele alea de la mesajele alea de pe mail in care spune ca dc nu le trimiti la 12 pers o sa ai nu stiu cati ani de ghinion . Si din curiozitate imi calculai bioritmul si e la pamant vedeti aici . In astea nu credeam dar acum ma convinsai. DECI , nu ma intrebati cand fac FIV, cand merg la Buc..... ca scot fum


Edit: nu vrea sa-mi afiseze bioritmul, dar dc tot dadui link calculati-l voi pe al vostru. La mine e starea fizica la pamant(dunga rosie).
Copilutz



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Copilutz: analizele sunt foarte bune.Ai avut in trecut toxoplasma dar in prezent n-o mai ai.Asta e bine,pt.ca ai anticorpi la asa ceva.La fel si la CMV.Eu zic sa te duci la dr.cand ai toate analizele gata,caci degeaba te duci doar cu cateva,ca tot nu-ti poate face dosarul.Bafta in continuare!

Mikishorule: iesi din butooi! Lasa blestemele,ca nici eu n-am trimis mesajele alea si sunt foarte bine.Hai,hopa sus din butoi!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anto_27 spune:

Salutari si pupici tuturor fetelor!
Nusy, sa stii ca astept vestea cea mare de la tine!
Miki, trebuie sa iti revii, lasa blestemele, ca nu e adevarat ca se lipesc daca nu trimiti mesajele la minim 10 pesoane; nici eu nu trimt si sunt bine.

Am vesti, tocmai am ajuns acasa cu rezultatul celei de-a 2-a spermograme, in care am inregistrat un salt miraculos de la 5 la 3 milioane!!! Nu stiu cum s-a intamplat, insa am incredere ca vom avea puiutul nostru! Am facut-o la Babes de data asta; Iata ce scrie exact pe ea:
Vol.:2 ml [2-5]
PH: 7,9 [7-8]
Aspect normal
Numar: 3 mil/ml [20-120]
Mobilitate la 1 ora: 15% [80-100]
Rapid progresori la 1 ora: 5% [mai putin decat 25]
Moderat progresori la 1 ora: 5%
Mobili non-progresori la 1 ora: 5%
Imobili la 1 ora: 85%
Morfologie normala

Citologie: relativ frecvent leucocite;
prezenta flora microbiana

Concluzii: oligozoospermie grad III
hipokinezie ++

Va rog sa ma lamuriti ce inseamna hipokinezie ++, daca v-ati intalnit cu asa ceva. Credeti ca ii putem folosi pt o inseminare? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Copilutzu – ohooo, bine-ai revenit, pasarica exotica (esti exotica pt ca te vedem raaar).
Te pup cu drag, sper ca esti bineeee
Anto_27 – sorry, eu chiar un le am cu astea
Miki- tocmai ca iti citesti bioritmul tb sa constientizezi ca de fapt un ai un motiv real de suparare, pur si simplu esti varza cu bioritmul si de asta esti asa. Eu cand sunt prost-dispusa asa fac, si ma inveselesc brusc la gandul ca eu de fapt un sunt deprimata ci doar stau prost la capitolul bioritm. Eu chiar cred in asta, mi se potriveste mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anto_27 spune:

Miki,sa stii ca nu am inceput tratamentul pe care ni l-ai dat; nici macar nu am cumparat; daca nu ii putem folosi pt imnseminare, in acest moment, sigur vrem sa ii inmultim; ar trebui modificat tratamentul in functie de acest nou rezultat? ce crezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Anto: Sper sa am vesti bune in final.Cat despre spermograma voastra,e foarte bine ca a crescut numarul,insa sunt foarte,foarte inceti(de aceea e hipokinezie).Nu cred ca ii puteti folosi la inseminare pentru ca un numar foarte,foarte mic(15% din 3 milioane/ml) sunt capabili sa inainteze.Trebuie sa lucrati neaparat la mobilitate.E bine totusi ca sunt forme normale.Vad ca mai zice ceva de flora microbiana si de frecvente leucocite..o spermocultura a facut? Poate este vreo infectie cu ceva(ex.Chlamydia),caci acestea dau de obicei mobilitate scazuta...desi..formele sunt normale,totusi la voi.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetele mele dragi

Mikisor nu mai gandi negativ caci chiar nu e cazul, asta e mai avem si momente proaste dar trec... avem nevoie de tine
Nusyte asteptam cu vestea cea mare ,sa-ti dea DD ce-a mai mare bucuriesi sa ne mai ridici si noua moralul.
toate fetele

Mergi la inceput