Gravidute si mamici de CLUJ - 54

Gravidute si mamici de CLUJ - 54 | Autor: dpop

Link direct la acest mesaj



Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji in asteptare de Daria(DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa poze

Alexandra (Alex29) si Tiadris Andreea poze

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia poze

Co(bex) si Carina Alysa poze

Paula (Victo) si Stefan poze

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael poze

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria poze

Nicoleta (Nrl) si Andrei poze

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric poze

Anca (Soanso) si Sorana Miruna poze

Lavinia si Miruna Antonia poze

Raluca si Ilinca si Mihai www.flickr.com/photos/15161024@N07/" target="_blank">poze

Gabriela77 si Sara www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia poze

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia si Ana si Stefania www.flickr.com/photos/10220847@N05/" target="_blank">poze

Diana (dpop) si Irina poze

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad poze

Kitzy in asteptare de Diana (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko (iko) si Szende-Irisz poze

Ani (puisor)si Stefana poze

Simona (Simo29) si David

Ioana (Ioana13) si Patrick poze

anca.b si Stefan

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) si Mara Bianca

Adriana (mami_alexia) si Alexia poze


Elena(velenamaria) si Eduard Mihai www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze

Andreea(dariandra) si Daria poze

Julia(julia_popadiuc) si Alex-Raoul

Andreea (andree27) in asteptare de Eric Ianis(DPN 14.06.2008)

Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
Codruta-12.01.1975.....................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Stefan (bb de anca.b)-13.01.2008..................Simona-15.02.1976
Monica (arghirmonica)-15.01.1977
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Stefana (fetita de puisorul)-23.01.2008
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Asiza - 28.04.1979
Diana (dpop) - 5.03.1980............................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Natalia-13.03.1976...................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Ioana -13.03.1975
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............



Mai............................................................Iunie
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007..........Patrick-01.06.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003


Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007.............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007............Cristiana(Carrie)-22.08.1973
..............................................................Co (bex)-28.08.1977
..............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
..............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Andreea(andree27)-27.09.1983................OanaAlina- 6.10.1977
Kitzy - 30.09.1979..................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007


Noiembrie...................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007........Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006.......................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005.............Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007..................Lavinia-10.12.1974
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007..........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Gabriela-27.11.1977......................................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
...................................................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
...................................................................Felicia-20.12.1977
...................................................................Stefania (bb de Natalia)-26.12.2007


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Eu sunt prima

Oana cum sunteti cu papica?

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

fetelor, am o intrebare: stiti cumva vreo farmacie care are Galactogil?
Ca mi se termina cel adus din Franta si nu gasesc pe nicaieri...



Anca si Stefan (13.01.2008)
http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

kitzy, am luat un pliant de la medstar, este ceva pt gravide rafalli.eu parca e site-ul, cu pilates si cica in unele cazuri asistenta la nastere.

fetelor, e simplu sa verificati ca ziceti bine pe nume, scrie in pagina 1 langa nick. si cand dai reply la subiect iti apare primul post imediat sub, deci numai dai scroll in jos.

cu scutecele imediat trecem si noi la alt numar, ca pe alea vechi scria 3-6 kg si avem 5.700 deja. dar vad ca pampers au numai dinalea cu strat parfumat si ma enerveazaaaaa. eu le vreau cat mai naturale sa nu-mi faca diverse reactii la toate chimicalele lor. cu huggies noi nu ne-am impacat, curgea fiecare pisu afara. dar alea macar erau mai "naturel".

victo si eu is cu alaptatul la 2 h, uneori si 1.5 si max 3 h cand iesim afara, ca atunci doarme de rupe, si nu vrea stcluta nici in ruptul capului, suplimentul il dau seara cu sistemul de alaptare suplimentara de la medela, noroc ca l-am cumparat. mi-e groaza de mersul la serviciu, cred ca va fi cam complicat.

vedeti, va plangeati de pustietate, acu nu mai tinem pasul cu cititul, hihi

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

anca de galactogil mie mi-a spus farmacista ca ceva nu a fost in regula si ca a fost retras de pe piata. asa ca nu stiu ce sa zic, la mine nici nu a avut efect, acu beau ceaiul pt alaptat din gama "bebicina".

mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DIANA scuza ma ,vai ca mereu gresesc cu numele tau

MELI draga la CHICAGO am rezervat doua sali ,prima e cea unde o sa chefuim si imediat pe dreapta e o alta sala f dragutza unde putem alapta si pune carucioarele
eu o so iau pe Tiadris ,daca nu alaptam la san o lasam cu soacra mea ,dar asa ma simnt mult mai bine so am langa mine

Azi mergem la vaccin asa mi de mila de micutza mea
NICO draga sper sa nu i doara

GABI pe unde esti ?
ce face puiutzu tau ?

TU fetelor dragi TIADRIS tot mai des se trezeste noaptea ,cam la 2 si 3 ore ,ii dau sa pape si adoarme la loc
cred ca lapticu de la tzitzi nu i mai ajunge
dar mai astept totusi pana pe la 5 luni jumate ...si incepem si noi diversificarea

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

diana, unde gasesti tu ceai d ealaptat de la bebicina_ eu numa d ela fares gasesc, care ins aare si menta si ma enerveaya..
da si pe mine ma enerveaza scutecele mirositoare d ela pampers..plus ca nu simt imediat c da facut kk..

alex, se poate sa nu se mai sature. ai noroc insa ca se culca la loc..al meu doarme juma de ora+ maxim o ora, apoi se pune pe urlat..dimineata e jale cu el.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Fetelor chiar nu stie nimeni cum e cu orange?plsss

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

alex, draga, incerca sa ii dai seara dupa masa de san si completare, sa vezi ca daca e satula o sa doarma! cu cat trece timpul mesele trebuie sa fie ami rare, de ex la 4 luni 4 mese/zi.
Apropos de dormitul toata noaptea, eu cred ca am resuit asa de repede (adica de la vreo 7 sapt) si printr-un artificu f bun> Adica am citit ca e f bine ca bblusul sa faca diferenta zi-noapte! astfel carina sta pe toata durata zilei,aici in acmera mare, pe canape, pe centru de joaca sau ii fac aici un culcus si numai dupa masa de seara merge in patut, o schimb in pijamaluta si astfel doarme fara intrerupere pana dimineta! niciodata nu o pun ziua sa doarma in patutul ei! nu stiu daca ar functiona siu la voi, cred ca cu putin antrenament merge! In timpul zilei ne jucam etc, seara dupa ce e in pautut ii pun mieluselul cu care doarme si servus, nu plange nu nimic.

Diana, e o scumpa Irinuca:)si ce atenta e:)si pitica mea face cu gurita in somn asa:))
Cari se joaca cu manutele de numa si cu miluselul:) si cu servetele cu care o sterg la gurita, daca din intamplare raman pe acolo:)



Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata si de la noi!!!
Savurez un capuccino si va citesc.
Bea doarme.Aseara s-a trezir la 11 si ceva,dormea de la 5.Nu i-am mai facut baita,ca-i zbura tot somnul.A papat 160 si a adormit la loc,in 10 minute.Si a dormit pana la 7.

Co Bea papa numai 4 mese pe zi...daca vreau sa-i dau mai des,nu papa,ca am incercat..Pe toate cutiile,e la fel cantitatea de lapte ce trebuie data in functie de varsta.Ma bucur ca papa bine.Nu a mai durut-o burtica.Papa ea mai putin decat alti bebei,dar ea e micuta,ma gandesc ca si stomacelu ei e micut nu???

Diana asa voi face de acum inainte,cum cred eu ca e mai bine,ca daca ma iau dupa doctorii astia,toti imi zic altceva...daca o sa gresesc,alta data o sa stiu ca nu e bine.Cum am facut si cu suculetul de morcov...am vazut ca nu-i prieste si am intrerupt...
Ce bine ca a luat Irinuca in greutate!!!Uau!!!300 gr intr-o sapatamana!!!Eu nici nu ma mai stresez in fiecare zi cu cantaritu cum faceam inainte.Un doctor mi-a zis s-o cantaresc in fiecare dimineata,pe nemancate....pai cum sa dezbrac copilul in fiecare dimineata,cand e somnoros si flamand dupa o noapte intreaga de dormit???Ce,la baita nu e bine???Ca asa faceam pana acuma...

Fetelor,ma gandeam cand ne vom intalni de 8 martie,cum facem cu mancarea???Va fi meniu???Ca ma gandesc ca va fi greu pentru atatea persoane sa faca nu stiu cate feluri de mancare,si va trebui sa asteptam foarte mult daca comandam...zic si eu asa...voi ce ziceti????

Raluca si Gabi ati fost cumva in intuneric aseara???Ca am vazut ca era bezna pe acolo pe la voi...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

co, e ok 4 mese pe zi in cursul lunii a 4a sau dupa ce implineste 4 luni? pe cutia mea de nan zice ca tot 5 mese a 180 ml..pe cutia ta cum scrie?

lore, chiar nu stiu cum e cu punctele, nu le+am fol pana acum.

co eu il pun sa doarma in patut dupa+amiaza, cd doarme mult, ca sa nu stau cu grija ca vaaaaaaai..dc cade din pat..dimineata tot asa,doarme pe unde apuca.

noi intram imediat la masa de pranz si apoi afara..vad ca e soare dar cred ca e cam rece totusi..



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput