Rahova sau apropiere (38)

Rahova sau apropiere (38) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitol 37



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky (29 iunie.67') Dani (24.nov.2000)
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69(17.sept.69') mami de Mihnea (8.06.2000)






monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:



pentru toate rahovistele...si nu numai virtual pentru cine doreste o pot oferi in real

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nu va place cafelutza mea
pe toate

cris...cum a fost dimineata la gradi?

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ba mie-mi place cafeaua! Saru-mana, fff buna!
Eu sunt plina de draci! O data la 2 zile nu se poate sa nu fie un accident pe autostrada din cauza caruia sa intarzii la servici. Azi ne-a ocolit soferul prin tot Luxemburgul din cauza unui accident, am ajuns la servici la 9.10 cand ar fi trebuit sa ajung la 8.30!
Asa soferi prosti ca aici, n-am pomenit, dom'le! Nu zic ca la noi or fi super soferi, da' in ciuda traficului groaznic din Bucuresti, nu stiu daca vedeam un accident pe luna...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

lexi, in bucuresti aproape ca nu mai ai pe unde sa circuli cu viteza mare asa ca daca se produce un accident este unul minor si nu stau in strada pana ajunge politia(cred...nu sunt convinsa) in schimb acolo daca zici ca accidentul s-a produs pe autostrada imi dau seama cu ce viteza circulau si ca a fost un accident grav...de-aia probabil au stat acolo si au incurcat traficul...Doamne fereste de asa ceva!
si nu te mai supara...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica,multumim de cafelutza!
ce fac nazdravanii tai?!

Lexi,aveti grija cu accidentele ...ca sa ajungi devreme, mai bine pleci si mai devreme ca si au am ajuns azi la birou, la 8.20 in loc de 7.30 ....din cauza cetii la noi!!

Cris,bafta la gradi ...oricum tb sa te astepti ca vreo saptamana o sa planga ,asa ca nu tb sa te sperii....
din pacate la noi asa se face adaptarea copilului,"brusc si dintr-o data!"
am o prietena in Suedia si din luna asta o duce pe cea mica la gradi(are 1,6 ani) si la ei adaptarea se face treptat...in prima zi sta si mama si copilul 1 ora,a doua zi mama+copilul 2 ore,a 3-a zi doar copilul si mama priveste de undeva (la o cafelutza) cum se descurca copilul, a parta zi o lasa singura 1 ora ....si tot asa....
adaptarea se face treptat ca puiul sa nu aiba un soc!!
la noi e ca la nebuni,sa planga si ce daca?!,daca nu sunt cuminti sa tipe la ei,sa-i puna sa faca tot felul de chestii inchistate ca asa e programa,etc,etc....

deci,bafta la gradi(era sa zic la scoala ) si pt toate fetele o zi buna,




Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vio super solutie ce au in suedia...la noi...urla cate unii saracutii de-ti vine sa plangi si tu de mila lor...da pana la urma le trece...ce sa facem... asta e sistemul..
hai cris...nu zici nimik? cum a fost? nu-sh de ce dar cred ca lui ale o sa-i placa mult acolo...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

n-am venit de multa vreme si muream de foame ca nu apuc sa mananc la serviciu.
ce sa zic...n-am curaj sa spun bine de frica zilei de maine. dar e relativ ok. a plans cand am trezit-o pt ca ea doarme pana pe la 9 jumate ziua. Apoi acolo a plecat de nu a avut treaba cu educatoarea, convinsa ca merge la joaca. S-a indragostit de un rahat de sortulet verde de carpa cu care a venit imbracata pana acasa. Educatoarea a zis ca a plans putin intreband unde e ta-su (eu nu contez...) dar ca a fost bine pt prima zi. Vedem si maine cum o sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna seara!
Eu acum vreo 30 de minute am ajuns acasa, am trecut pe la mama sa vad fata,ma-m orpit la un supermarket in apropiere de casa la intoarcere caci maine o iau acasa si sa nu mai am si bagaj si copil...

Cristina, daca azi a fost relativ ok, maine sper sa fie si mai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Maine s-ar putea sa fie mai rau pt ca stie ca ramane fara noi. O sa vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cris, bravo! eu zic ca o sa fie bine, incet, incet o sa-si gaseasca prietene acolo sa se joace de n-o sa mai vrea sa vina acasa...cum facea alex al meu

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput