Rahova sau apropiere (37)

Rahova sau apropiere (37) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitol 36



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)





monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

SARBATORI FERICITE!





monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata, eu sunt la servici, si saavurez o cafea. Vreti si voi?
Dory, ce rau imi pare ca nu mai sunt fetita mica, m-as juca si eu cu ce a primit fetita ta. Pe vremea mea nu erau jucarii asa frumoase. Alexuta sa treaca durerea de dintisori. Si Dani repeta cu sarg Sorcova, are si el clientii lui!
Monica, noi avem casa pe Floretei. Am mers in vara sa ducem niste mobila si am ramas muta de uimire cand am vazut cate vile s-au construit in ultimul an. Nu stiu ce e de vanzare in zona, ca nu stam acolo, mergem din cand in cand sa vedem ce mai e pe-acolo. Nici noi nu avem mult teren, cam 250 mp. Dar pt. ce-mi doresc eu, nu am nevoie de mai mult! Pt. 3 persoane e mai mult decat suficient.
fetele, imi termin cafeaua si ma apuc de treaba...


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Va multumim pt. pupici fetelor.
Viky, a mea inca nu stie urarea cu sorcova si totusi a inceput deja sa primeasca banuti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
am inteles vicky...cam tot asa si noi...avem chiriasi in casa acolo si mai mergem doar cat sa spele masinile, covoarele, etc
Dory, daca da din sorcova...e ok...isi merita fata banii
pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

In seara asta cand am vb cu mama mi-a dat-o si pe ea la telefon si imi spunea: mami, am solcova, solcova vesela, la anu si la multi ani , poate pana luni o invata pe toata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory, astia mici acum sunt ca un buretel...absorb tot...si daca-i place...cu atat mai mult
alexutza

Vicky, ce-ai mai facut ati reusit sa gasesti ceva pentru Dani?





monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neata!
Am intrat in graba (ca deobicei in ultima vreme) sa va salut si sa va spun sa aveti un we. frumos,si spor la pregatiri.
Eu am fiert zarzavatul pt. salata beof si am taiat gogosarul si castravetii, am facut maioneza, diseara tai si zarzavatul pe care la-m fiert acum, pun piftia la foc, maine si poimaine sa-mi ramana doar salata de vinete si cea de ton de facut iar friptura o prepar in noaptea de anul nou.Le fac pe rand pt. ca lucrez schimbul II si azi si maine si poimaine , trebuie sa mai ajung si pe la fata inainte de a pleca la serviciu.....
Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Salutare fete ca niste albinute.
Si noi fierbem zarzavatul pt. salata boeuf, facem friptura de curcan, piftie de curcan, salate diverse (berlineza, ciuperci, vinete si ce s-o mai gasi), socrela face 2 torturi, cu piscoturi si de crema de zahar ars, cred, salata de fructe... iar o sa fie mancare din belsug. Vai de fierea mea...
Monica, am gasit, o sa-l ducem la after-school, o sa ma coste salariul pe o luna dar noi credem ca merita. Tot ce imi doresc e sa-i placa si lui, sa se simta bine acolo, sa nu se simta abandonat. El e foarte mamos si eu, uneori, exagerat de mamoasa, E baiat, totusi, si sunt constienta ca acum e dependent de mine, si tb sa devina un "barbat" pe picioarele lui si nu agatat de fusta mea. Nu vreau sa ma injure nora.
Mai ies putin acum sa mai iau niste compoturi si alte fructe pt salata.
Va cesc si va doresc spor la treaba!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
dory, servici usor si spor la pregatiri
vicky, si voua la fel...mmm ce de bunatati faceti fetelor
vicky cred ca asta e cea mai buna solutie pentru un copil mai mare, are colegi sa mai discute ceva acolo, se mai si joaca, face si teme, are personal specializat...sunt sigura ca o sa-i placa lui dani
noi am vrea sa facem un zoo azi...sa vedem ce iese pana la urma
va pup pe toate spor la pregatiri

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna seara fetelor

am intrat si eu sa va urez:UN AN NOU FERICIT,MULTA SANATATE SI SA VA ADUCA ANUL NOU TOT CE VA DORITI si va dau la toate cate un
eu sunt un pic mai bine,reusesc cu greu sa trec peste socul asta,ma gandeam chiar sa deschid un subiect la probleme psihologice pt ca nu mai sunt ce am fost,sunt total dezorientata si mi-e frica si de umbra mea,sper ca pana la urma sa reusesc sa trec peste starea asta....si in plus am auzit ca acum 2 zile s-a mai spart o casa la o strada distanta de noi,deci va dati seama....
am facut si eu astazi tot felul de buntati,salata beouf,piftie,maine fac tot asa diverse salate de peste, de andive si alte cele,am comandat de la celebra cofetarie cozonac si tort ca nu mai sunt in stare sa le fac si sper sa iasa totul bine
ANDREEA nu trebuie sa fii suparata iti gasesti tu alt servici,se pare ca pt varsatori este o perioada mai puitn favorabila,dar trecem noi peste toate
MONICA sa ne spui cum v-ati distrat la zoo
DORY ai vazut ce repede prind copii,si andy al meu stie la fel doar franturi din sorcova dar poate o invata pana luni
VICKY ma bucur ca ai gasit ceva bun pt dany,lasa ca o sa fie bine
VIO tu ce mai faci?
CRISTINA mai povesteste-ne de micuta ale..
fetelor va multumesc pt sustinere si pt ca a-ti fost alaturi de mine si va pupic pe toate sper sa ne vedem cu bine in noul an si sa ne putem povesti numai lucruri bune si frumoase,va imbratisez si va doresc tot binele din lume

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput