Azoospermie - cap 10 -

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata la cafeluta ,

Haide mai Iyoana ca m-am trezit, nu de alta da ma ardea gheruta sa mai bag un test si dimineata
Ooof, suntem votate de simpatice si documentate ce suntem.

In perioada asta totul se verifica: chilotei, pipi, sani, burtica... Ma analizez cate juma de ora in oglinda si ma pipai o data la doua ore

Mie mi-e frica de altceva: ca se termina subiectul asta super-votat si eu nu anunt in el vestea cea mare.
Ca in urmatorul capitol cine stie daca mai pupam atatea voturi ?...

Avalon e fata desteapta: nu cauta semne, nu baga teste, nu innebuneste oamenii in jurul ei ...

Marti 4 decembrie - Momentul Adevarului

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon si Pisu interesanta discutzia voastra despre teste. Eu sunt tufa de Venetzia la cap asta pt ca in viatza mea nu am facut un test de sarcina. Deci dc o sa fiu nevoita sa fac la tine apelez Avaloane pt info
Mai Pisoc tu nu te lasi deloc? Lasa testele alea pt ca eu am auzit ca sunt fete carora nu li se pozitivau chiar dc erau gravidutze. Mai bine baga un tezt de sange BHCG luni decat de urina.
Dany astept doc-ul. Pai ca sa-mi fac o idee pe unde ar fi buba la sotul tau tb sa-mi spui tot.
Iyoana multzumesc pt urari. Sa dea Domnul sa o bucur pe mama cu inca un nepotzel si din partea mea pt ca surioara mea a bucurat-o. Am nepotzel mare bre, face 18 ani in mai . Cat despre metabolism eu mi l-am schimbat cu Acid Folic cu complex de B-ri de la Dopell Hertz(una pe zi) Nu mai depun nimic pe mine

Acum ma duc sa caut raspunsul lui Sori Lea saraca ca e moderata si a ramas in urma pe la pag 17. Nici nu am observat ca i-au bagat raspunsul acolo. SoriLea pana la 10 mesaje esti moderata de aceea iti apar mesajele mai tarziu .



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by SoriLea

BUNA fetelor.Mai intai v-am citit (si am avut ceva material), acum va scriu.MIKI-dr.DRACEA ne-a dat trim la dr DAMIAN,dar dupa ce luam rez analizelor de dozari hormonale(dupa 10 dec).DA,sotul fumeaza si nu reusesc sa-l conving ca nu-i face bine,face si baie in cada(mai rar,dar face),in ultima perioada nu a luat AB,iar spermograma am facut-o la GIULESTI,mai e scris pe ea la mobilitate A=0%,B=0%,C=20%,D=80%,imi poti spune ce semnifica aceste procente?.Anal pt hormoni le-a facut la ROMAR(o fi bine?).Eu am fost si am facut HSG,cred ca e bine,spun cred pt ca am ceva dubii.-ici pt toate fetele dupa DC.Sa aud numai de bine,sanatate si BB cat mai curand.


Nu mi-ai dat nici un nr de Cati sunt pana la urma? Procentele ac la mobilitate arata ca sunt f putin mobili si ce e la D cred ca arata ca sunt imobili. Pt mobilitate e f bun Carnil de la farmacie (carnitina adica) o fiola pe zi (asa da Damian) , pt ca fumeaza neaparat vitamina C cat mai concentrata si sa fie naturala nu sintetica, sa nu mai faca baie in cada pt ca, caldura omoara gigeii. Sa faca dusuri mai reci la "bijuterii" in f zi. Multi maca de la FLP 2/zi .
Tribestan e Tribulus Terestris de la noi din plafare. Tribestanul e fabricat in Bulgaria si nu se mai aduce la noi.

Fetelor tb sa mai fac o listutza cu Fete aproape azoo si sa le trec acolo ca uit datele lor. O sa mai fac o lista cu ce e indicat sa se ia pt mobilitate, pt gigei cu forme atipice, pt numar. Ce ziceti?



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mikilina da vezi cate poti afla despre un test ? Si eu am invatat lucruri f interesante...
Pai nu stiu ...ma gandesc daca ma duc luni ...eu am o problema cu venele (nu se vad) si dintr-un singur loc poate sa-mi ia sange(si de obicei in locul ala fac un mare edem)
Dar oricum nu stiu daca voi mai avea rabdare inca o zi asa ca probabil voi face de luni
Ce chestie ai luat pt metabolism ?...

SoriLea -stii ce-mi place ? Ca se vede ca esti luptatoare, vad ca deja ai facut o gramada de lucruri si daca o tii tot asa ...cu siguranta vei ajunge mult mai usor sa-ti realizezi visul


Marti 4 decembrie - Momentul Adevarului

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Mie mi-e frica de altceva: ca se termina subiectul asta super-votat si eu nu anunt in el vestea cea mare.
Ca in urmatorul capitol cine stie daca mai pupam atatea voturi ?...


Pisule sigur se termin azi cap asta ca am inceput sa fim en-grossiste la scris. Ne luam la intrecere cu sub FIV.
Lasa ca deschid urnele la inc capitolului si stie Miki ce sa faca ca sa vina voturile tale norocoase Chit ca ma duc sa cershesc la alte sub.



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisu uite al 2-lea produs din lista asta il iau : http://www.mediplus.ro/ro/products_news_Quiesser.html
Si nu-l iau pt schimbarea metabolismului, il iau pt ca are b-ri mai multe si am avut surpriza sa vad ca face si minuni
Ti-am trimis un PM ieri l-ai primit? Astept raspunsul tau.



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mda, deci eu imi faceam planul asa: ca toata lumea cand o sa vada atatea voturi ...hop, o sa intre sa va vada ce e asa mare branza aici ...si cand colo sa ma vada pe mine
Da daca promiti tu (si Iyoana a zis ceva...) ca in caz de pozitiveala facem iar voturi, atunci ... uite si eu promit sa ma abtin pana duminica de la teste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Va admir de mult timp si as fi vrut sa scriu si eu aici, dar nu ma incadrez, noi nu avem azoo, doar oligo.
Mi-am facut insa curaj vazand ca vreti sa faceti o listuta cu fete aproape azoo si daca vreti sa ma primiti si pe mine m-as bucura.
Sa va zic cate ceva despre noi: avem la activ 5 IA, 2 FIV-uri + ICSI in Ungaria si la primavara vom incerca un nou FIV.
Spermograma noastra a avut diverse valori in timp, nr. intre 8-19 mil/ml, mobilit intre 5-25% forme normale cam 10%. Sa nu va suparati ca am indraznit sa intru la voi, la oligo nu prea e activitate ca aici si sincer pe voi va stiu de mult de pe forum, va urmaresc si sunt alaturi de voi.
In plus, acest subiect mi se pare f util si pt cei cu oligo, informatiile de pe prima pagina sunt foarte folositoare.
Va pe toate!

Ioana
poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pfii, deci daca nu e cu ochisori o sa iau si eu B-uri din-astea
Pai PM-urile nu le pot citi de-acasa si ieri cred ca mi-ai trimis dupa ce-am plecat de la birou
Citesc mai tarziu cand ajung la serviciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Yupiiiii Ioana_p76, fii binevenita printre noi, ne bucuram sa te avem alaturi!
Eu una iti doresc din suflet diferita de majoritatea fetelor de aici, adica sa ramai cel putin la stadiul de oligoo, de fapt iti doresc sa te vad normo-.
Mai Mikilina, numai tu esti "de vina" cu atatea aderente pe aici, noua ta listuta va face furori pe forum!
Eu una sunt PENTRU!

Pisule draga, pai tu crezi ca nu ma tin de cuvant? Hmm...numai sa rami gravida, ca imediat imprastii vestea pe forum, o asemenea reusita trebuie ROSTITA / STRIGATA la toata lumea!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput